11. Michna
7. Kasprzyk
Sędzia główny Frąckiewicz, Mikołajczak

W Gdańsku 0-2

Siatkarze warszawskiej Legii po pierwszych meczach II rundy play-off przegrywają z Treflem Gdańsk 0-2. Zarówno w piątek, jak i sobotę w 3 setach wygrywali faworyzowani gospodarze.
Zespół z Gdańska, mający aspiracje na grę w PLS-ie, a organizacyjnie pozostający ciągle na poziomie lig wojewódzkich (po raz kolejny w tym sezonie gospodarze mieli problem z zapewnieniem hali na mecze przekładając godziny i daty ich rozpoczęcia), przystąpił do piątkowego meczu maksymalnie skoncentrowany. Przebieg spotkania oraz wyniki poszczególnych setów mówią same za siebie. Zdaniem trenerów obu zespołów w tym dniu z Treflem nie
poradziłaby sobie nie tylko młoda i ambitna warszawska drużyna, ale i większość ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej.
W sobotę pojedynek był już bardziej wyrównany. Zawodnicy z Warszawy opanowali nerwy i toczyli w miarę wyrównane potyczki w pierwszych dwóch setach. Szkoda tylko, że sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść Legii. W innym przypadku bylibyśmy świadkami emocjonujących końcówek setów. Ostatni, trzeci set to już zdecydowana przewaga Trefla, który od pierwszych piłek tej partii uzyskał kilkupunktową przewagę, którą stale powiększał. Przy stanie 19-8 groźnej kontuzji lewego kolana doznał zawodnik gospodarzy - M. Iglewski.
Trzeci i ewentualny czwarty mecz II rundy play-off już w najbliższy weekend w Warszawie. Spotkania odbędą się w piątek i ewentualnie w sobotę, a ich dokładne godziny rozpoczęcia będą znane w najbliższych dniach.