Ancukiewicz 1
Jaremkiewicz 0
Sędzia główny

Zabrakło podkoszowych

W rozegranym dziś spotkaniu koszykarze Legii przegrali w Toruniu z drużyną Pierników 69-80. Jest to pierwsza porażka po trzech wygranych meczach z rzędu. Legioniści zagrali w siedmioosobowym składzie, w którym wyraźnie brakowało centra. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się w końcówce, kiedy posiadali przewagę siłową nad naszymi graczami.
W Legii widoczny był brak podkoszowych zawodników. "Graliśmy okrojonym składem, brakowało nam zmienników" - mówił po meczu trener Chabelski. W pierwszej połowie legioniści zagrali bardzo przyzwoicie, prowadząc do przerwy trzema punktami. Później uwidoczniła się przewaga fizyczna torunian, którzy dominowali nad naszymi podkoszowymi zawodnikami. Niestety Lipiński i Głowala w zespole gospodarzy byli w końcówce nie do zatrzymania dla "wojskowych". Wynik ostatniej kwarty zadecydował o porażce naszej drużyny.
Za tydzień legioniści zmierzą się przed własną publicznością z Turem Bielsk Podlaski. Mamy nadzieję, że do tego czasu do zespołu dołączy jakiś wysoki zawodnik, który da odpocząć Marcinowi Ciszewskiemu.

Autor: turi i Bodziach