Linowski 0
Nowakowski 0
Sędzia główny

Pechowa porażka

Od pechowej porażki rozpoczęli sezon koszykarze Legii. Warszawiacy udali się do Bydgoszczy po pierwsze ligowe punkty, ale niestety w hali Astorii przegrali po bardzo emocjonującej końcówce 85-86.
Legia jeszcze dwie minuty przed końcem prowadziła dwunastoma punktami, 82-70. To co stało się później, trudno opisać. Gospodarze, ku uciesze wypełnionej po brzegi hali, zdobyli 16 punktów z rzędu i objęli niespodziewanie prowadzenie. Legionistów stać było tylko na oddanie celnego rzutu za 3 punkty w wykonaniu Kamila Sulimy i pierwszy ich pojedynek zakończył się porażką 85-86.

Za tydzień przed własną publicznością legioniści podejmować będą bardzo mocnego beniaminka, Łódzki KS. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 września o godzinie 17. Wstęp na mecz - 5zł.

Autor: Redakcja

Pomeczowe wypowiedzi

Michał Spychała (II trener Legii): "Przez 37 minut było bardzo dobrze, a w końcówce tragicznie. Rywale trafiali, a jak nie, to zbierali piłki. My ich faulowaliśmy, a oni trafiali wolne. Na dodatek popełniliśmy trzy fatalne straty. I to wszystko w ciągu zaledwie minut. 23 sekundy przed końcem było 82:86, ale po szybkiej akcji za trzy trafił Kamil Sulima. Astoria wzięła czas, ale udało nam się zepchnąć ich do rogu i odzyskaliśmy piłkę. Nie mieliśmy już czasu, wyprowadziliśmy akcję, która skończyła się penetracją i odrzuceniem. Z czystej pozycji za trzy rzucał Łukasz Zajączkowski, ale nie trafił. Tylko, że mecz przegraliśmy stratami, a nie ostatnią akcją. aszym celem jest awans do play-off, czyli zajęcie miejsca w czwórce. Dobrze, że wprowadzono play-off, bo teraz jedno czy dwa potknięcia nie przekreśla szans na awans. My ciśnienia na wejście do I ligi nie mamy, ale jeśli się uda, to będzie świetnie. Mamy jednak bardzo trudny początek, bo terminarz ułożył się tak, że aż pięć z pierwszych sześciu meczów zagramy na wyjeździe."

Maciej Borkowski (trener Astorii): "Wszyscy wyszliśmy bardzo spięci, a moi zawodnicy chyba trochę przestraszyli się kilku znanych nazwisk w składzie Legii. Na szczęście dobra czwarta kwarta pokazała, że jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Mając za sobą taką publiczność, na pewno gra sie łatwiej."

Autor: Gazeta Wyborcza

Zapowiedź

KPSW Astoria Bydgoszcz jest pierwszym ligowym rywalem Legii w nowym sezonie. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 23 września o godzinie 17. Bydgoszczanie podejmą nasz zespół w hali Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi 23.