Kromer 0
Sędzicki 0
Sędzia główny

Bolesne przebudzenie

Przed sezonem zarówno Legia jak i ŁKS typowane były na faworytów rozgrywek. Po dzisiejszym spotkaniu okazało się, że na dzień dzisiejszy zdecydowanie więcej atutów w ręku posiada drużyna z Łodzi, która zaprezentowała się zdecydowanie lepiej, wygrywając aż 26 punktami z teamem "Wojskowych". Łódzcy koszykarze po wyrównanym początku objęli pod koniec pierwszej kwarty prowadzenie i nie oddali go już do końca, stopniowo powiększając przewagę dzięki dużej skuteczności z gry.
Początek spotkania należał do legionistów, którzy przez dłuższy czas utrzymywali minimalne prowadzenie, jednak od stanu 13-12 inicjatywę przejęli bardzo szybko i agresywnie grający goście. Mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych to oni zdominowali obie tablice, a Morawiec i Nogalski dziurawili kosz gospodarzy rzutami za 3 punkty. W drugiej kwarcie na dłużej pojawili się na boisku rezerwowi gracze Legii, którzy jednak nie byli w stanie odrobić strat. Mnożyły się niecelne rzuty i straty. Gracze łódzcy zaś trafiali do kosza z zadziwiającą wręcz skutecznością. Na przerwę ŁKS schodził z dziesięciopunktową przewagą (38-48), jednak kibice, głośno dopingujący przez cały czas, wciąż wierzyli w pozytywny rozwój wypadków.
Trzecia kwarta przyniosła jednak serię strat, kolejne niecelne "trójki" i szybki wzrost przewagi ŁKS do 17 punktów. Legioniści zdobyli się jeszcze na jeden zryw i dzięki agresywniejszej grze w obronie wymusili kilka błędów i zmniejszyli straty do stanu 51-62. Za sprawą Keniga i Rajkowskiego do głosu doszli jednak ponownie goście i przed ostatną kwartą do odrobienia pozostało aż 15 punktów. Jeżeli ktoś miał złudzenia co do odrobienia strat, to pozbył się ich na początku ostatniej części spotkania. Łodzianie grali szybko i zdecydowanie, trafiali nawet z najtrudniejszych sytuacji, a grającym prawie na stojąco warszawianom zdobywanie punktów przychodziło z niemałym trudem. Łódzka drużyna prowadziła już nawet 30 punktami, a kilka udanych akcji legionistów w końcowych minutach meczu nie mogło już odmienić losów spotkania.

Wygrała drużyna zdecydowanie lepsza tego dnia. Legioniści zagrali ospale w ataku i obronie, szczególnie mocno ustępując przeciwnikom w zbiórkach i celnych rzutach za 3 punkty. Dość powiedzieć, że oddali jedynie 3 celne rzuty zza linii 6,25 m. - na 21 oddanych! Najlepszym strzelcem drużyny był Sebastian Okoła, z 16 punktami na koncie. Po dwóch kolejkach Legia pozostaje bez zwycięstwa.

Autor: Raffi

Dodatki
Zapowiedź

Bezustanny, głośny doping!

Spotkanie Legii z ŁKS-em będzie pierwszym, jakie nasi koszykarze rozegrają w nowym sezonie przed własną publicznością. Walcząca o awans Legia potrzebuje naszego wsparcia. Tym bardziej, że łodzianie dysponują naprawdę mocnym składem i do stolicy wybierają się po 2 punkty. W minionym sezonie fani Legii wielokrotnie pokazywali, że potrafią stworzyć niezapomniane widowisko, które jeszcze długo później wspominają wszyscy jego uczestnicy. W pierwszej kolejce ŁKS grał przez własną publicznością i zdaniem wielu fani pokazali doping na najwyższym poziomie. W sobotę na Bemowie pokażmy po raz kolejny, gdzie panuje najwspanialsza atmosfera na koszykówce! Początek spotkania o godzinie 17. Wstęp na mecz kosztuje jedynie 5 złotych (cała kwota przeznaczona jest na odżywki dla zespołu). Przyjdź i pomóż swoim dopingiem naszej drużynie!

Sobota, godzina 17 - hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.