Linowski 2
Kijanowski 0
Sędzia główny

Solidna obrona

Koszykarze Legii zwyciężyli w wyjazdowym meczu z Mostostalem Białystok 64-61. Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny pomyślnie, już w pierwszej kwarcie osiągnęli oni kilkupunktową przewagę. W II kwarcie białostoczanie zbliżyli się jednak, a po zmianie stron wyszli nawet na prowadzenie. Na szczęście w II połowie Legia lepiej zagrała w obronie i odzyskała prowadzenie. Spotkanie do końca trzymało w napięciu, ale udane akcje w ataku i skuteczność Kamila Sulimy pozwoliły Legii wygrać po raz trzeci w obecnym sezonie. Za tydzień nasz zespół pauzuje (spotkanie z OSSM rozegrano awansem). Na parkiecie zobaczymy ich w sobotę, 3 listopada, kiedy na Bemowie zagrają z Piasecznem.

Pomeczowe wypowiedzi

Michał Spychała (trener Legii): "Nie grało nam się łatwo, ale najważniejsze, że wygraliśmy. O ile nie mogę być zadowolony z naszej gry w ataku, to w obronie, szczególnie po przerwie, radziliśmy sobie nieźle. Niestety zbyt często graliśmy zrywami. W I kwarcie pewnie prowadziliśmy, a później pozwalaliśmy rywalowi odskoczyć i znowu trzeba było gonić. Na szczęście w samej końcówce dobrze zagrał Kamil Sulima, którego celne rzuty pozwoliły dowieźć nam prowadzenie do końca.
Przed nami tydzień przerwy. W tym czasie nie będziemy grali żadnych sparingów, choćby z tego względu, że trudno byłoby znaleźć przeciwnika. Wszyscy przecież mają swoje mecze ligowe. Musimy skoncentrować się na treningach i na nich przećwiczyć wszystko, co do tej pory kuleje."

Jerzy Karpiuk (trener Mostostalu): "Przez 35 minut broniliśmy dobrze przeciwko Sulimie, a w końcówce niestety już nie. Zabrakło nam wiary w obronie i przegraliśmy, kiedy wszystko dobrze się układało. W samej pierwszej połowie nie skończyliśmy siedmiu kontrataków, a ponadto niecelne rzuty z łatwych pozycji zadecydowały o naszej porażce."

Autor: Bodziach / Gazeta Wyborcza Białystok

Zapowiedź

Zmazać plamę

Po katastrofie, która przydarzyła się wczoraj naszej drużynie w Liceum im. Andersa, koszykarze Legii o kolejne ligowe punkty walczyć będą w Białymstoku. Spotkanie z Mostostalem obędzie się w niedzielę, o godzinie 17 w hali Włókniarz. Mostostal na razie ma 4 porażki na swoim koncie. Pamiętajmy jednak, że OSSM przed wczorajszą konfrontacją z Legią, mógł pochwalić się bilansem 0-5. Legia ma na swoim koncie zaledwie dwie wygrane w pięciu meczach.