Milewski 0

trenerzy: Jacek Miecznikowski i Andrzej Kwaśniewski
Sędzia główny Ł. Mucha, P. Jaszczuk

Porażka 5 punktami

Koszykarze Legii przegrali we własnej hali z drużyną Korsarza 82-87. Po pierwszej kwarcie legioniści prowadzili 26-21. Po dwóch był remis 39-39, choć jeszcze kilka minut przed przerwą legionisci prowadzili 10 punktami. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie w trzeciej części gry i gospodarzom nie udało się już odrobić strat. Naszych koszykarzy przez cały mecz fantastycznie dopingowali kibice. Na trybunach zaprezentowano również efektowną oprawę - "Wielkie Księstwo Warszawskie". W drugiej połowie fani zaprezentowali również sektorówkę i balony.

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Kiełbasiewicz (trener Legii): "Korsarz był na pewno w naszym zasięgu. Byłem na wczorajszym meczu Korsarza z OSSM-em, w którym przegrali i ostrzegałem chłopaków, że jeden mecz mógł im nie wyjść i zrobią wszystko, by wygrać przynajmniej jedno spotkanie w Warszawie. I udało im się, niestety. Robert Pacocha w tym meczu miał być oszczędzony, bo groziło to przedłużeniem kontuzji. I coś mi się wydaje, że niestety noga go nadal boli.
Chyba niedobrze zrobiłem, że go wypuściłem, bo właściwie nam nie pomógł - bo trudno pomóc jak się przez 2 tygodnie nie trenuje, a nie wiem, czy nie odnowiła mu się kontuzja.

Zawiedli przede wszystkim rozgrywający. Dzisiaj żaden z naszych podstawowych rozgrywających nie zagrał przynajmniej na przyzwoitym poziomie. Tutaj upatruję częściowo przyczyn niepowodzenia. Zawiedli także wysocy. Nie zagraliśmy dziś dobrego meczu, bo choć nie przegraliśmy różnicą 20 punktów, to ten mecz był do wygrania.

Tomek Rudko zagrał krócej. Pierwsza kwarta była w jego wykonaniu dobra, ale później nie prezentował się najlepiej. Miał słabszy dzień. Choć wszyscy mieli dziś słaby dzień. Tak naprawdę to trudno dziś wyróżnić kogokolwiek. Ale nie można zawodnikom odmówić walki. Walczyli jak mogli, ale nie udało się niestety.

My w III, IV kwarcie nie dajemy z siebie tyle, ile byśmy mogli, bo zawodnicy przychodzą na dwa treningi w tygodniu. Nawet jeśli trenują poza Legią, to to nigdy nie będą takie treningi jak w zespole.

Bez wątpienia liczyliśmy w ostatnich meczach na przynajmniej dwie wygrane, ale niestety nie udało się. Przed nami cięższe mecze, ale mamy więcej doświadczenia. Może nasze treningi w końcu przyniosą efekt."

Dodatki
Zapowiedź

Akcja Pełna Hala!

W sobotę o 19 w hali przy Obrońców Tobruku 40 na Bemowie nasi koszykarze zagrają z Korsarzem Gdańsk. Bilety w cenie 5 złotych będzie można nabywać już od godziny 17:45 przy wejściu do hali. W związku ze sporym zainteresowaniem meczami kosza, przypominamy, że oprócz parkingu bezpośrednio przed halą, samochody można zostawiać na parkingu przy stadionie CWKS-u (również przy ul. Obrońców Tobruku - po drugiej stronie ulicy), zaledwie paręset metrów dalej. Od sobotniego meczu w młynie będą obowiązywać nowe reguły, które mają na celu podniesienie poziomu dopingu. "Obowiązkowo wszyscy w młynie stawiają się w białych koszulkach i szalikach Legii! Bez wyjątków! Do tej pory zdarzały się w młynie osoby, które były mało aktywne wokalnie. Teraz ma się to zmienić. Wobec pojawiających się nieprzychylnych komentarzy wobec młodzieży, która obecnie wypełnia halę, tym razem wszyscy - 'czy staruszek, czy małolat', udowadniamy 'napinaczom' jaką siłę wokalną stanowi dzisiejsza młodzież. Razem pokażmy wszystkim jak się bawi stoLica" - apeluje "Szczęściarz".