M. Michalak 0

trener: Robert Chabelski
Sędzia główny Michał Proc

Zakończenie z kompletem zwycięstw

Z kompletem zwycięstw legioniści zakończyli pierwszą fazę rozgrywek. W rozegranym na Bródnie spotkaniu z La Basketem "wojskowi" byli wyraźnie lepsi. Jedynie w pierwszej kwarcie gospodarze byli w stanie stawić czoła ekipie Roberta Chabelskiego. W efekcie, po 10 minutach był remis 22-22. W drugiej odsłonie swoje zaczęli grać goście. Twardo w obronie i skutecznie pod tablicami przeciwnika. Ta taktyka sprawiła, że do przerwy było już 48-29 dla Legii. Po zmianie stron częściej na parkiecie pojawiali się rezerwowi. Ponadto na urazy narzekali dwaj czołowi gracze - Piotr Nawrot oraz Paweł Podobas. Zmiennicy nie zawiedli. Nie tylko nie dali rozwinąć skrzydeł rywalom, ale również sami powiększali przewagę. Blisko 30-punktowa wygrana jest idealnym podsumowaniem rundy zasadniczej w wykonaniu Legii.

Warto dodać, iż przez całe spotkanie legionistów dopingowała blisko 250-osobowa grupa kibiców. Fani szczelnie wypełnili dość małą halę na Bródnie.

Autor: Fumen

Pomeczowe wypowiedzi

Paweł Podobas: Mecz z La Basketem miał dwa oblicza. Na początku spotkania zagraliśmy bardzo ospale i nie mogliśmy wypracować przewagi. W drugiej kwarcie, po lepszej, mocniejszej grze w defensywie, udało nam się wyjść na prowadzenie, którego szczęśliwie nie utraciliśmy już do końca konfrontacji.

Ten pojedynek miał pokazać, w jakiej dyspozycji znajduje się nasz zespół przed najważniejszymi meczami w tym sezonie. Nasza forma nadal pozostawia wiele do życzenia. Wydaje mi się jednak, że nie powinno być źle. Będziemy sporo trenować i spokojnie przygotowywać się do potyczki z Biatransem Białystok. Mam nadzieję, że będziemy grać dużo lepiej. Musimy przede wszystkim popracować nad obroną i zbiórką, bo te elementy nadal u nas szwankują. Z formą strzelecką dajemy sobie radę.

Nie obawiamy się naszych rywali z fazy strefowej. Czekamy na te mecze z niecierpliwością, ponieważ pragniemy się sprawdzić. Na razie z drużynami z wyższej ligi graliśmy jedynie w sparingach. Wprawdzie większość z nich wygrywaliśmy, ale trudno stwierdzić, czy w meczach o stawkę przeciwnicy zaprezentują podobną formę czy wręcz przeciwnie – znacznie wyższą. My w każdym razie dawaliśmy z siebie wszystko i pokazywaliśmy, że z rywalizacji z tymi mocniejszymi drużynami potrafiliśmy wychodzić obronną ręką.

Na pewno gramy po to, aby zwyciężać. Chcemy awansować. Jest to nasz wewnętrzny cel. Wierzymy w to, że wygramy i że wszystko wyjdzie nam tak jak powinno.

Autor: Hugollek

Dodatki
Zapowiedź

Kończymy I rundę na Bródnie

Koszykarze Legii pierwszą fazę rozgrywek zakończą meczem w najbliższą sobotę z La Basketem na warszawskim Bródnie. W pierwszym spotkaniu legioniści wygrali różnicą 18 punktów. Teraz mecz powinien zakończyć się podobnym wynikiem. Mamy nadzieję, że nasza drużyna zdecydowanie lepiej zaprezentuje się w obronie. To bowiem ostatni sprawdzian przed czekającymi nas spotkaniami fazy strefowej z Biatransem Białystok i Rosa Sportem Radom. Początek meczu na Bródnie o 18:00 w hali przy ulicy Turmonckiej 2. Serdecznie zapraszamy kibiców Legii i zachęcamy do gorącego dopingu dla naszej Legii.