Przewrocki 11
Błaszczyk 5
Sędzia główny

Skuteczni Legioniści

W sobotę w Ostrowie Wlkp. rozegrany został mecz sparingowym, w którym zmierzyły się zespoły: Legii Warszawa oraz Czarnych Słupsk. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym sukcesem stołecznej drużyny 94:76.

Podopieczni trenera Jacka Gembala posiadali przewagę od pierwszej minuty. Warszawianie dobrze spisywali się w defensywie, nie pozwalając rywalom na oddawanie rzutów z dogodnych pozycji. Sami natomiast w ataku rzucali z dużą skutecznością. Akcje ,,legionistów” rozgrywane były w szybkim tempie. Po zbiórce piłki na własnej tablicy Marcin Stokłosa wyprowadzał błyskawiczną kontrę. Taka gra przynosiła spodziewane efekty.
Po przerwie nadal na parkiecie dominowali warszawianie. W 25 minucie po akcji rozgrywającego dobre spotkanie Tomasza Przewrockiego, warszawska drużyna prowadziła rożnicą 17 punktów – 63:46. Natomiast minutę przed zakończeniem III kwarty zza linii 6,25 trafił Marcin Stokłosa i było 77:55 dla stołecznej drużyny.
W IV kwarcie, przy wysokim prowadzeniu swojej drużyny, trener Jacek Gembal dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności graczom rezerwowym.

Na temat Czarnych:
Najlepiej zagrali Vaskys i Arabas, którzy dużo trafiali z dystansu.
- Jarutis: zagrał cieniutko, miał duzo strat i duzo niecelnych rzutów;
- Kriwonos: również słabo - nie trafiał nawet z pod kosza;
- Wilson: rzucił najwięcej, bo 27pkt. zebrał też wiele piłek, był dobrym punktem drużyny i napewno przyda się zespołowi Czarnych szkoda tylko, że nie zagra u nas;
- Frank: slabiej niż wczoraj, nie wchodziło mu z dystansu.

Autor: Allen [wypowiedzi pochodzą z Forum Legii]

Zapowiedź

Wszystko o pieniądze

Dzisiaj o godzinie 17.00 w Ostrowie Wielkopolskim, Legia zmierzy się z Czarnymi Słupsk. Ostatanie dni potwierdziły, że Legia rozpocznie rozgrywki tylko w polskim składzie, natomiast Czarni pod wodzą nowego trenera Tadeusza Aleksandrowicza, wzmacniając zespół kadrowo mocno przygotowują się od walki o ligowe punkty. Jednym z ostatnich zawodników, którzy wzmocnili ekipę z Pomorza jest grający w ubiagłym sezonie w Legii, Lee Wilson. Przypomnijmy, że z amerykańskim zawodnikiem prowadzone były rozmowy, jednak ofera ze Słupska przebiła finansowo gaże którą proponowali Wilsonowi w Warszawie.
We wczorajszym dniu w turnieju Czarni mimo iż mocniejsi przegrali wysoko (97-72) z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek - Stalą Ostrów. Zobaczymy czy dzisiaj także Legia będzie w stanie pokonać słupszczan.

Autor: Paweł Małkowski