Leszczyński -
Moczulski -
Sędzia główny

Znów do przodu!

W meczu I ligi koszykarze Legii pokonali Pogoń Prudnik 84-75. Dla podopiecznych Piotra Bakuna była to szósta kolejna wygrana przed własną publicznością, która stawiła się w hali w liczbie ok. 400 osób. Wyniki poszczególnych kwart: 22-20, 22-19, 23-17, 17-19.

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana. Legioniści zakończyli ją minimalnie na plusie 22-20. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Bakuna prowadzili maksymalnie pięcioma punktami. W 17. minucie by goście pierwszy raz wyszli prowadzenie, ale trwało ono bardzo krótko, bo minutę później legioniści mieli już trzy punkty przewagi. Na przerwę drużyna gospodarzy schodziła z pięciopunktowym prowadzeniem. Po wznowieniu gry znów na chwilę Pogoń doprowadziła do remisu, ale to tylko zmobilizowało legionistów do lepszej gry i w 25. minucie prowadzili już 56-46. W ostatnich minutach trzeciej kwarty obraz gry ustabilizował się i zakończyło się prowadzeniem Legii 67-56. Podobnie wyglądało pierwsze 5 minut czwartej odsłony meczu. Legioniści w pewnym momencie prowadzili nawet 14 punktami. Potem jednak przewaga szybko spadła do 8 oczek, a mogła być jeszcze mniejsza, jednak dwóch osobistych nie trafił gracz z Prudnika. Z kolei Adam Parzych po szybkiej kontrze rzucił trójkę i mogliśmy odetchnąć z ulgą. W samej końcówce goście starali się jak mogli, ale nie mogli wydrzeć wygranej Legii. Szóste zwycięstwo z rzędu we własnej hali stało się faktem!

W kolejny piątek o 19:00 legioniści podejmować będą na Bemowie Astorię.