8. G. Malewski 0
30. T. Andrzejewski 0 *
14. B. Ornoch -
21. A. Paszkiewicz -
Sędzia główny Janusz Kiełbiński, Paweł Baran, Michał Kuzia, Komisarz: Arkadiusz Zagrodnik

1-0 dla Sokoła

W pierwszym półfinałowym meczu play-off I ligi koszykarze Legii przegrali w wyjazdowym meczu z Sokołem Łańcut 76-84. Wyniki poszczególnych kwart: 26-19, 16-13, 19-22, 23-22. Rywalizacja o awans do finału prowadzona będzie do trzech wygranych. Mecz numer dwa w niedzielę o 17:30 w Łańcucie.

Spotkanie przebiegało pod dyktando Sokoła. Drużyna z Łańcuta szybko wyszła na prowadzenie i do końca meczu trzymała zespół Piotra Bakuna na kilkupunktowy dystans. Pierwsza kwarta zakończyła się 7-punktową przewagą Sokoła, choć w pewnym momencie była już różnica 13 oczek. W drugiej kwarcie goście przez moment zmniejszyli przewagę do 5 punktów, ale ostatecznie na przerwę Sokół schodził z 10 punktami przewagi.

Zespół ze stolicy wziął się do pracy w trzeciej odsłonie, ale nadal szło jak po grudzie. Przed decydującą częścią meczu na tablicy widniał rezultat 61-54 dla Sokoła. W 36. minucie legionistom udało się dojść rywali na 2 punkty (69-67), ale następnie gospodarze odpowiedzieli świetną serią - zdobyli 8 punktów nie tracąc żadnego i znów odjechali na 10 punktów.

Dwie minuty przed końcem warszawiacy zmuszeni zostali do gry faulami, ale niestety nie dało to zmiany rezultatu.

Najskuteczniejsi gracze Legii w tym meczu to Aleksandrowicz, Kukiełka i Parzych - po 12 punktów. Po 11 oczek zdobyli Marcel Wilczek i Łukasz Wilczek.

Autor: Woytek

Zapowiedź

Pierwsze półfinałowe mecze

Koszykarze Legii Warszawa rozpoczynają rywalizację z Sokołem Łańcut w półfinale play-off I ligi. Pierwsze dwa mecze rozegrają na wyjeździe w hali, w której gospodarze w bieżących rozgrywkach ponieśli tylko jedną porażkę – dwa miesiące temu z Miastem Szkła Krosno. Podopieczni trenera Piotra Bakuna na Podkarpacie udadzą się już w piątek, aby mieć czas na regenerację po podróży, a także przeprowadzić trening rzutowy w hali MOSiR. Legioniści w pierwszej rundzie pewnie pokonali Astorię Bydgoszcz 3-0. Bardziej wymagającym rywalem była dla Sokoła Pogoń Prudnik. Po dwóch zwycięstwach w Łańcucie, przyszła porażka (65-74), a następnie wygrana po bardzo emocjonującej końcówce (69-65), która zakończyła serię.

W sezonie zasadniczym Legia pokonała Sokoła w Warszawie 70-61. W rewanżu rywale postawili zdecydowanie twardsze warunki i wygrali 73-54. Konsekwencją tej porażki była zmiana na stanowisku trenera stołecznego klubu – Michała Spychałę zastąpił Piotr Bakun.

Drużyna z Łańcuta dysponuje szerokim i zbilansowanym składem. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Jakóbczyk (12,8 pkt. na mecz). Mocnym ogniwem jest także wszechstronny oraz doświadczony Jerzy Koszuta (11,2 pkt. na mecz).
Sytuacja kadrowa w Legii jest coraz lepsza. Trener Bakun na pewno nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Marka Szumełdy-Krzyckiego. Gotowy do gry jest za to Grzegorz Malewski, który pauzował przez ostatnie dwa tygodnie. W play-offach z bardzo dobrej strony pokazują się gracze podkoszowi. Tomasz Andrzejewski, Marcel Wilczek, Cezary Trybański i Adam Linowski będą musieli po raz kolejny udowodnić swoją wartość w rywalizacji z Adrianem Mroczkiem-Truskowskim, Rafałem Kulikowskim oraz Maciejem Klimą.

- Jeśli chcemy realnie myśleć o awansie do finału, w Łańcucie musimy wygrać chociaż jedno spotkanie. W ubiegłym sezonie poznałem już smak takiego zwycięstwa, ale teraz gra toczy się o znacznie większą stawkę. Sokół to bardzo silny zespół, który ma wiele atutów. Naszym celem jest obnażenie ich słabych stron. Mam nadzieję, że do Warszawy będziemy wracać w dobrych humorach. Na pewno zrobimy wszystko, aby tak się stało – powiedział trener Legii Piotr Bakun.

Mecze w Łańcucie zostaną rozegrane w hali MOSiR przy ul. Armii Krajowej w sobotę i niedzielę o godz. 17:30. Rywalizacja o awans do finału I ligi toczy się do trzech zwycięstw. Spotkanie nr trzy odbędzie się w sobotę (30 kwietnia) o godz. 18:00 w hali OSiR Bemowo w Warszawie.