Ł. Wilczek 2
Malewski 0
Paszkiewicz 0
Ornoch -
Sędzia główny Janusz Kiełbiński, Marek Januszonek, Marek Czernek Komisarz: Wojciech Imiołek

Walczyli do końca, ale awans Krosna

W piątym i ostatnim finałowym meczu play-off I ligi koszykówki, rozegranym w Krośnie, Legia Warszawa przegrała z Miastem Szkła 78-88. Całą rywalizację wygrali gospodarze 3-2. Wyniki poszczególnych kwart: 20-18, 27-18, 20-23, 21-19.

To gospodarze lepiej rozpoczęli środowy mecz. Szybko osiągnęli przewagę, prowadząc 18:10. Szczególnie dobrze radził sobie Dariusz Wyka (12 punktów i 11 zbiórek), który w ciągu kilku minut zaliczył aż trzy bloki. Legioniści nie zamierzali się jednak poddawać. Jasnym punktem zespołu był Adam Parzych (19 punktów). Jego celne rzuty z dystansu spowodowały, że gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili tylko 20:18.
W drugiej odsłonie, krośnianie sukcesywnie powiększali przewagę. Duża w tym zasługa rezerwowego Filipa Małgorzaciaka, który świetnie radził sobie w ataku. Ostatecznie, był najlepszym strzelcem Miasta Szkła, zdobywając 15 punktów. Co ciekawe, w ekipie gospodarzy punktowali wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie. Do przerwy, legioniści przegrywali 36:47.
Podopieczni trenera Piotra Bakuna od początku trzeciej kwarty prezentowali się znacznie lepiej. Twarda, agresywna obrona, skuteczność w ataku oraz szybkie faule gospodarzy wpłynęły na zmianę obrazu gry. Goście nie potrafili jednak zatrzymać Wyki, który trafiał w kluczowych momentach. Przed ostatnią kwartą, Krosno prowadziło 67:59.
Warszawianie do końca walczyli o korzystny rezultat. W ataku akcenty były rozłożone pomiędzy Parzycha i Grzegorza Kukiełkę (13 punktów). Pod koszami dobrze radzili sobie Adam Linowski (14 punktów) oraz Tomasz Andrzejewski (10 punktów). Bliski double-double był Marcel Wilczek (8 punktów; 9 zbiórek). Krośnianie mieli jednak w swoich szeregach Małgorzaciaka. Od stanu 67:61 zdobył on siedem punktów z rzędu i Legia traciła do Miasta Szkła 13 "oczek". Legioniści podjęli jeszcze ostatnią próbę, wykazali się determinacją, agresją i nieustępliwością. Zmniejszyli straty do siedmiu punktów na nieco ponad minutę przed końcem, ale czasu było już zbyt mało, aby wywieść z Krosna zwycięstwo. Ostatecznie, gospodarze wygrali 88:78 i mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego awansu do Ekstraklasy.