55. J. Fenrych 0
6. B. Usendiah -
12. T. Bzdyra -
19. J. Zawadzki -
Sędzia główny Krzysztof Tuński, Jacek Dolski, Robert Klukowski, Komisarz: Przemysław Lipka

Niespodziewana wpadka

Po nadspodziewanie gładkim zwycięstwie w Gliwicach drużyna Legii podejmowała na Bemowie GKS Tychy. Wydawało się, że to spotkanie nie przysporzy kłopotów podopiecznym Piotra Bakuna - nic bardziej mylnego. Od samego początku prowadzenie objęli goście i przez cały czas konsekwentnie je powiększali. Po pierwszej kwarcie prowadzili 7 punktami, po drugiej 11 punktami. W 27. minucie trzeciej kwarty przewaga gości osiągnęła nawet 21 punktów, a przed czwartą częścią spotkania GKS prowadził 17 punktami. Pierwsze 5 minut ostatniej części nic nie zmieniło, dopiero w końcówce legioniści ruszyli do szaleńczego odrabiania strat... ale zabrakło czasu.

Zapowiedź

Walka do końca o lidera

Legia Warszawa podejmie GKS Tychy w meczu 28. kolejki koszykarskiej I ligi. Obie drużyny walczą o zajęcie jak najlepszej pozycji przed fazą play-off. Stołeczny klub we własnej hali jest niepokonany od listopada 2016. GKS wygrał natomiast trzy z czterech ostatnich meczów wyjazdowych. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.

Warszawiacy nadal mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym, co zagwarantuje im przewagę własnego parkietu na każdym etapie play-offów. Podopieczni trenera Piotra Bakuna muszą jednak wygrać trzy ostatnie mecze oraz liczyć na wpadkę Sokoła Łańcut, którego czekają m.in. wyjazdy do Leszna i Prudnika. Tyszanie z bilansem 17-10 plasują się obecnie na piątej pozycji i tracą do drużyn z miejsc 3-4 zaledwie punkt. Komplet zwycięstwo do końca sezonu zapewni GKS-owi awans przynajmniej o jedną lokatę.

GKS przed tygodniem bez problemów pokonał Astorię Bydgoszcz (+18), ale wcześniej przegrał różnicą 10 punktów z Poznaniu z Basketem. Legia ma za sobą natomiast bardzo dobry występ w Gliwicach. Zieloni Kanonierzy wygrali na „gorącym terenie” z GTK 79:66. Do rozpoczęcia fazy play-off pozostały zaledwie trzy tygodnie, ale sytuacja zdrowotna w warszawskiej drużynie jest coraz lepsza. W sobotę do gry będzie gotowy Mateusz Jarmakowicz. Ponadto, możliwy jest powrót na parkiet Michała Aleksandrowicza.

W pierwszym meczu obu drużyn, Legia pewnie pokonała rywali na wyjeździe 89-68. Bardzo dobry występ w Tychach zanotował wówczas Łukasz Pacocha, który zdobył 18 punktów. W ekipie GKS-u prym wiedzie Hubert Mazur (16 pkt./mecz) i to zatrzymanie tego gracza będzie priorytetem dla stołecznej defensywy. Początek sobotniego meczu o godz. 17:00.