Liga polska
II runda 3. kolejka
Stargard Szczeciński
18.03.2003
18:00
Komfort Stargard Szczeciński
Legia Warszawa
Komfort Stargard Szczeciński
97-61
Legia Warszawa
Braswell 19(3)
Świętoński 15(2)
Respert 11(1)
Nizioł 10(2)
Soczewski 10
Jarusevicius 8
Morkowski 8
Mazur 6
Robak 5
Hrycaniuk 5
Sulima 18(2)
Czubek 17(3)
Błaszczyk 10
Malewski 9(1)
Lipiński 3
Leśniak 3
Malinowski 1
Kuraś 0
Suchomski 0
Hrycaniuk 5
Soczewski 5
Mazur 3
Świętoński 3
Morkowski 2
Nizioł 1
Robak 1
Jarusevicius 1
Braswell 1
Leśniak 5
Błaszczyk 4
Czubek 3
Lipiński 3
Sulima 2
Malinowski 2
Malewski 1
Sędzia główny
Relacja

Bez niespodzianki

W meczu Komfortu z Legią nie można było spodziewać się pasjonującej walki czy efektownych zagrań. Stargardzianie wygrali pewnie, jednak ich kibice mogą być zawiedzeni, że Komfort nie zdołał rzucić ponad sto punktów.
Różnica w sile obu drużyn była czytelna przed meczem. Komfort z obcokrajowcami nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem Legii, która gra tylko w krajowym składzie. To znalazło swoje odzwierciedlenie na parkiecie.
Jednak po spotkaniu trener Komfortu Mieczysław Major nie tylko chwalił swoich koszykarzy: - Mieliśmy taką przewagę, że mogliśmy pograć naszymi juniorami i byłbym bardziej zadowolony z ich występu, gdyby myśleli kategoriami dobra zespołu, a nie grali o swoje indywidualne statystyki.
W ostatniej kwarcie kibice emocjonowali się jedynie tym, jak dużą różnicą punktów wygrają gospodarze. Komfort miał szansę zdystansować Legię ponad 40 punktami. Taka szansa nadarzyła się dwie minuty przed końcem. Hubert Mazur wykonywał dwa rzuty osobiste dla gospodarzy. Trafił tylko raz i stargardzianie prowadzili 93-54. Chwilę później rozgrywający Legii Dominik Czubek rzucił za trzy punkty i było jasne, że gospodarzom nie uda się osiągnąć takiej różnicy.
Natomiast tuż przed zakończeniem meczu pojawiła się szansa, by Komfort przekroczył barierę stu punktów, ale ponownie Mazur spudłował, tyle że tym razem za trzy punkty.
- W samej końcówce meczu zabrakło nam konsekwencji, z którą graliśmy w zasadzie przez cały czas i może dlatego nie udało nam się zdobyć sto punktów - mówił po spotkaniu Tomasz Świętoński, rezerwowy rozgrywający Komfortu.


Autor: Gazeta Wyborcza

Zapowiedź

Legioniści meczem z Komfortem Stargard Szczeciński zakończą trzecią kolejkę meczów w "dolnej szóstce". W tym sezonie poza własną halą, "wojskowi" nie wygrali ani razu. We wtorek również będzie ciężko, gdyż Komfort walczy o ósme miejsce, gwarantujące udział w play-off.
Nie wiadomo, czy w Legii zagra Andrzej Sinielnikow. Liczymy na dobrą dyspozycję Kamila Sulimy oraz lidera strzelców PLK (wśród Polaków), Dominika Czubka.


Autor: Bodziach

© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.