Błaszczyk 2
Czubek 0
Sędzia główny

Bez zbiórek ani rusz

Stołeczny klub chciał dziś w Zgorzelcu powalczyć o wygraną, niestety słabo spisali się w stołecznej drużynie zawodnicy podkoszowi, którzy przegrali z Turowem w zbiórkach 39:27. Od samego początku na prowadzenie po rzutach osobistych Skowrońskiego wyszedł Turów. Legia natychmiastowo odpowiedziała punktami Roberta Pacochy, ale "czarno-zieloni" od samego początku niesieni dopingiem zgorzeleckiej publiki pokazali Legii jej miejsce w szeregu. Równa walka trwała tylko przez pierwsza i początek drugiej kwarty. Później mecz toczył się już tylko pod dyktando gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę. W zespole ze Stolicy pozytywnie wypadli Sulima, Pacocha i Trojanowski. Zaskoczeniem dla kibiców przybyłych na mecz była postawa dwóch znaczących zawodników w składzie warszawiaków, którzy niestety nie radzili sobie z silniejszymi przeciwnikami, a byli to Andrzej Sinielnikow i Dominik Czubek. Turów grał jak marzenie, raz po raz publika gromko oklaskiwała przepiękne akcje "górników". Zagubiona w obronie Legia pozwoliła na wsady Skowrońskiemu, Łopatce i Nowakowi. Ten ostatni ośmieszał wręcz "wojskowych" pod koszem, zaliczając w tym meczu 15 zbiórek. Walecznościa w drużynie gości wykazał się Robert Trojanowski, który jak tylko mógł przeszkadzał zawodnikom Turowa w zdobyciu punktów i to właśnie on zebrał od zgorzeleckiej publiczności najwięcej oklasków. Spotkanie zakończyło się jednak planowanym zwycięstwem Turowa 85-65.

Autor: Szamo (szamo@turow.e-basket.pl)turow.e-basket.pl

Dodatki
Zapowiedź

Walka z liderem

Rozpoczęła się kolejna kolejka rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Koszykarze Legii wyjeżdżają w niedzielę do Zgorzelca, aby tam grając z liderem tabeli walczyć o kolejną wygraną. W ostatnią środę legioniści, po dwóch słabych meczach wreszcie zagrali na dobrym poziomie i ograli Kotwicę Kołobrzeg. Teraz do zwycięstwa nie wystarczy im dobra forma Sinielnikowa, Sulimy czy Pacochy, bowiem od kilku spotkań w Turowie gra Mirosław Łopatka, niegdyś uznawany za największy talent polskiej koszykówki. Łopatka w trzech ostatnich meczach notował średnio 20pkt. 13 zbiórek i ponad 2 bloki. Kluczem do zwycięstwa wydaje się więc zatrzymanie przedewszystkim właśnie tego zawodnika. Legia grać będzie jeszcze bez wzmocnień. Mimo tego jeśli zieloni kanonierzy myślą o awansie muszą umieć wygrywać nawet z obecnym liderem tabeli. Przypomnijmy jeszcze, że w pierwszym meczu Legia przegrała 72-82 i był to pierwszy mecz rozegrany na Bemowie w sezonie. Wtedy duży wþływ na porażkę miały szybko łapane przez zawodników przewinienia.