Kibice i koszykarze Legii przed drugim meczem obu drużyn - fot. Mishka / Legionisci.com

Pierwsza porażka koszykarzy. Górą kibice Legii!

Bodziach, vid. Hugollek - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Na Legię nie było mocnych w III lidze, ale zwycięsko z towarzyskiej potyczki z naszym zespołem wyszli kibice Legii! W spotkaniu, które rozegrano po meczu z Mazowszem Grójec, fani zwyciężyli 39-27 (25-10).

Oczywiście mecz rozgrywany był na luzie, a zawodnicy Legii dawali fory kibicom. Także sędziowie wszystkie sporne sytuacje rozstrzygali na korzyść fanów. Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu kibiców, zapewniła im zasłużone zwycięstwo ;). Mecz rozgrywano 2x10 minut bez zatrzymywania czasu.

Były momenty, że na parkiecie przebywał nadkomplet osób. Po przerwie zespół kibiców wzmocnili Michał Świderski i Szymon Złomańczuk. Tymczasem Paweł Podobas tylko symulował wzmocnienie drużyny fanów i po otrzymaniu piłki zmienił koszulkę i znienacka atakował kosz zaskoczonych kibiców. W końcówce w zespole gospodarzy wystąpił drugi trener Legii, Piotr Lewandowski.

Tak jak przed rokiem, mecz kibiców z koszykarzami może nie wzbudził większego zainteresowania publiczności, ale dla wielu osób był niesamowitym wydarzeniem, które zostanie zapamiętane na lata. Kolejny taki mecz już za rok przed Świętami Bożego Narodzenia.

Kibice Legii 39-27 (25-10) Koszykarze Legii
Kibice: Marcin Ozdarski 14, Michał Szczepaniak 12, Marcin Bodziachowski 10, Paweł Krawczyński 4, Daniel Kowalski 2, Michał Sułkowski + Michał Świderski 2, Szymon Złomańczuk.
trener: Marcin Gacoń

Koszykarze: Świderski 6, Nawrot 6, Błaszczyk 4, Rudko 4, Miatkowski 3, Staszewski 2, Nogajski 2, Lewandowski, Podobas, Świderski, Piesio, Adamski, Goliszewski, Złomańczuk.