Statystyki meczu z SKK

Pomimo wysokiej wygranej Legii, trudno być w pełni zadowolonym po meczu z SKK Siedlce. Sporo do życzenia pozostawiała skuteczność z gry legionistów, rzuty osobiste kolejny raz wyglądały fatalnie (20/36), a do tego nasi gracze mimo niezbyt wymagającego rywala, popełnili 16 strat.

Wobec spokojnego przebiegu meczu i pewnej wygranej, trenerzy dali więcej pograć nominalnym rezerwowym. Dłuższe występy zaliczyli więc Damian Cechniak (16:30), Bartek Ornoch (14:17), a Michał Kwiatkowski zagrał tym razem niespełna 16 minut. Najlepiej na tablicach spisali się Damian Cechniak i Łukasz Wilczek, którzy zaliczyli po 8 zbiórek, z czego Łukasz zebrał 5 na atakowanej tablicy. Ze swoich statystyk nie może by zadowolony Arek Kobus, który nie dość, że spudłował 4 rzuty wolne, to zaliczył aż 6 strat.

Najczęściej faulowanym zawodnikiem Legii był Mateusz Bierwagen - faulowany 7 razy w trakcie 23 minut spędzonych na parkiecie. Legia faulowała w tym meczu zdecydowanie mniej niż rywale (16 fauli Legii, 28 SKK), a najwięcej przewinień (4) zanotował Damian Cechniak. Nasi zawodnicy słabo wykorzystywali straty rywali. Mimo 24 z nich, po stratach legioniści zdobyli zaledwie... 6 punktów. Nasz zespół największy przestój zanotował w drugiej części trzeciej kwarty, przegrywając tych 5 minut 2-7. W kolejnych pięciu minutach legioniści również nie grzeszyli skutecznością, zdobywając zaledwie 5 punktów.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 11-2, 19-3, 30-8, 44-19, 51-19, 53-26, 58-33, 69-39

Punkty po stratach: 6-9
Punkty spod kosza: 26-18
Punkty drugiej szansy: 11-5
Punkty po szybkim ataku: 9-2
Punkty zmienników: 17-16

Najwyższe prowadzenie: 32-0
Najwyższa seria punktowa: 11-0 (17-2) - 7-0 (53-29)