Legia Warszawa - GKS Tychy - fot. Mishka / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 77-84 GKS Tychy

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu 28. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa przegrała na własnym parkiecie z GKS Tychy 77-84. Wyniki kwart: 19-26, 12-16, 17-23, 29-19. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają na Bemowie w kolejną sobotę, 25 marca o 15:00 z Nysą Kłodzko. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć Bodziacha

Fotoreportaż z meczu - 24 zdjęcia Hugollka

Po nadspodziewanie gładkim zwycięstwie w Gliwicach drużyna Legii podejmowała na Bemowie GKS Tychy. Wydawało się, że to spotkanie nie przysporzy kłopotów podopiecznym Piotra Bakuna - nic bardziej mylnego. Od samego początku prowadzenie objęli goście i przez cały czas konsekwentnie je powiększali. Po pierwszej kwarcie prowadzili 7 punktami, po drugiej 11 punktami. W 27. minucie trzeciej kwarty przewaga gości osiągnęła nawet 21 punktów, a przed czwartą częścią spotkania GKS prowadził 17 punktami. Pierwsze 5 minut ostatniej części nic nie zmieniło, dopiero w końcówce legioniści ruszyli do szaleńczego odrabiania strat... ale zabrakło czasu.