Alan Czerwiński 44
Lubomir Guldan 33
Maciej Dąbrowski 5
Daniel Dziwniel 23
46' Łukasz Janoszka 14
64' Filip Jagiełło 19
Jakub Tosik 24
75' Filip Starzyński 18
Bartłomiej Pawłowski 11
Patryk Tuszyński 89
Mateusz Kuchta 96
46' Bartosz Kopacz 2
Arkadiusz Woźniak 9
75' Władisław Sirotow 37
Damjan Bohar 39
64' Adam Matuszczyk 25

Legia Warszawa 1-3 Zagłębie Lubin

Legia Warszawa przegrała z Zagłębiem Lubin na ligową inaugurację sezonu 2018/2019. Goście strzelili "Wojskowym" trzy bramki, co tylko potwierdziło, że eksperymenty z trzema obrońcami chyba jednak zmierzają donikąd... Honorowe trafienie dla Legii zaliczył w pierwszej połowie Adam Hlousek. Oprócz prostych błędów indywidualnych po raz kolejny zobaczyliśmy olbrzymią nieskuteczność w szeregach graczy Deana Klafuricia.

Już w 8. minucie spotkania piłkarze gości mogli wyjść na prowadzenie, ale na przeszkodzie stanął im Arkadiusz Malarz, który uratował Legię przed utratą bramki. Niebawem odpowiedzieli gracze Deana Klafuricia. Kasper Hamalainen dostał podanie od Cafu, ale jego płaski strzał trafił tylko w słupek. Kwadrans po pierwszym gwizdku Zagłębie otworzyło rezultat meczu. Patryk Tuszyński najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką legionistów, pakując futbolówkę do siatki. W 21. minucie lubinianie zdobyli drugiego gola. Filip Starzyński wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Alanie Czerwińskim. To były dwa ciosy, które nadeszły na głowy gospodarzy. Chyba nikt nie spodziewał się na Łazienkowskiej, że sprawy przybiorą aż taki obrót.

W 35. minucie znakomitej szansy nie wykorzystał Kasper Hamalainen, trafiając wprost w dobrze ustawionego Dominika Hładuna. Za chwilę udało się już strzelić kontaktowego gola. Adam Hlousek przebojowo wdarł się w pole karne Zagłębia i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi rywala. Tuż przed przerwą Cafu zmarnował stuprocentową okazję, kiedy po minięciu bramkarza trafić tylko w nogi defensora...

Po zmianie stron Legia ruszyła do odrabiania strat, czego dowodem było wprowadzenie Carlitosa za słabo dysponowanego Williama Remy'ego. Niestety, nie przełożyło się na to na zwiększenie zagrożenia pod polem karnym Zagłębia. Po godzinie gry okazję miał Sebastian Szymański. Młody pomocnik uderzając sprzed pola karnego ustrzelił lubiński mur. Wkrótce popisał się dobrym podaniem do wprowadzonego Jose Kante. Były napastnik Wisły Płock również był jednak nieskuteczny. Dopiero w 86. minucie znów zagrozili legioniści. Carlitos fenomenalnie podał do Kaspera Hamalainena, a ten z półwoleja wyraźnie chybił. Za chwilę Mateusz Żyro... Obrońcy po dograniu od Cafu wyraźnie zabrakło spokoju. Te niewykorzystane szanse zemściły się na graczach Legii. Szybką kontrę gości sfinalizował Patryk Tuszyński, pokonując z bliska Arkadiusza Malarza.

Witamy z Łazienkowskiej! Za godzinę Legia rozpocznie swój pierwszy Ekstraklasowy mecz w sezonie 2018/19.
„Wojskowi” zmierzą się z Zagłębiem Lubin. To właśnie porażka z „Miedzowymi” 0:1 w Warszawie, jest ostatnią przegraną legionistów w ligowych zmaganiach. Po spotkaniu z lubinianami role trenera mistrzów Polski przestał pełnić Romeo Jozak, a zaczął Dean Klafurić.
Bramkarze obu ekip pojawili się na murawie.
Do rozgrzewki przystąpili też legioniści oraz piłkarze Zagłębia Lubin.
Do meczu zostało mniej niż 30 minut, trybuny powoli się zapełniają.
Zawodnicy zeszli do szatni. Już za chwilę zaczniemy mecz.
Kibice odśpiewali "Sen o Warszawie", a zawodnicy już czkają w tunelu do wyjścia na murawę.
Ruszyli.. a z trybun niesie się "Mistrzem Polski jest Legia..."
Legia na biało a Zagłębie na pomarańczowo

2' - Faul na Mateuszu Żyrze na połowie legionistów.
3' - Dobry rajd z piłką Marko Vesovicia, ostatecznie przerwany faulem.
5' - Legioniści długo utrzymywali się na połowie rywala, jednak ostatecznie podanie "Rado" było niecelne
6' - Chris Philipps dobrze przerwał akcję Zagłębia, od bramki zacznie Arek Malarz.
7' - Próba wybicia głową piłki przez Inakiego Astiza, jednak Hiszpan został sfaulowany
8' - Groźna sytuacja piłkarzy Zagłębia Lubin, jednak świetną interwencją popisał się golkiper mistrza Polski broniąc strzał z piątego metra
9' - "Rado" dograł piłkę do Sebastiana Szymańskiego. Ten wywalczył rzut rożny dla Legii
10' - Remy próbował przerzucić do Hlouska, jednak futbolówka wylądowała po za linią boczną
11' - Żyro pod presją przeciwnika niedokładnie zagrał do Szymańskiego
12' - Astiz stracił piłkę na własnej połowie. Z kontratakiem poszedł Tuszyński, na nasze szczęście futbolówkę wybił Żyro.
13' - Szansa legionistów. Cafu w polu karnym podał do Hamalainena. Strzał po ziemi Fina trafił w słupek
15' - Vesović przegrał pojedynek bar w bark z defensorem "Miedziowych", Przy piłce Zagłębie
15' - GOL! Zagłębie Lubin
16' - Strzelec gola: Patryk Tuszyński (Zagłębie)!
17' -
17' - Remy był bliski wybicia futbolówki sprzed linią bramkowej, jednak do piłki doszedł Tuszyński, który skierował ją do pustej bramki
18' - Kolejna groźna sytuacja lubinian. Przed szansą do strzelenia gola stanął Pawłowski. Defensor Legii w ostatnim momencie zatrzymał uderzenie
21' - W polu karnym przewraca się Czerwiński. Sędzie po weryfikacji wskazał na "wapno". Będzie jedenastka
21' - GOL! Zagłębie Lubin
21' - Strzelec gola: Filip Starzyński (Zagłębie) z karnego!
22' - Malarz był bliski obronienia strzału Starzyńskiego, niestety piłka przeszła pod jego rękami
24' - Szymański próbował dograć piłkę w pole karne, jednak na drodze stanął mu defensor "Miedziowych"
24' - Astiz wybija futbolówkę. Lubinianie zaczną z rzutu rożnego
25' - Dośrodkowanie Janoszki w ostatnim momencie wybite przez Hamalainena wybite poza linię końcową
26' - Czerwiński ograł na skrzydle Hlouska, jednak piłkę z pola bramkowego wybił Astiz
27' - Legia chciała wyjść z kontrą, jednak Cafu niedokładnie zagrał do "Rado"
28' -
30' - W pole karne wrzucił Vesović, do piłki niestety nie doszedł Szymański. Strzał oddał jeszcze Hlousek, jednak niecelny
30' - Uderzenie Tosika na bramkę Arka. Piłka minęła lewy słupek
31' - Odważne wejście Astiza ratuje Legię przed kontra piłkarzy Zagłęia
32' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
35' - Gol anulowany przez sędziego. Hamalainen wpakował piłkę do pustej bramki po dośrodkowaniu "Rado".
36' - Legia miała fantastyczną okazję. Cafu dorzucił piłkę na głowę Hamalainena. Fin niestety trafił wprost w Hładuna
37' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Adam Hlousek (Legia)!
39' - Hlousek znalazł się w polu karnym. Strzałem po ziemi pokonał golkipera Zagłębia
43' - Remy oddaje strzał, jednak przeleciał on wysoko nad poprzeczką
43' -
46' - Cafu miał znakomita okazję. Wpadł w pole karne, minął bramkarz i strzelił prosto w nogi obroncy. Masakra...
48' - Groźne zderzenie w powietrzu Remyego i Pawłowskiego. Obaj piłkarze nie podnoszą się z murawy
49' - Pawłowski już zameldował się na boisku, Remy biega przy linii bocznej
51' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej połowie legioniści przegrywają z "Miedziowymi" 1:2. "Wojskowi" mieli wiele dogodnych sytuacji, jednak byli nieskuteczni.
Na murawie pojawili się zawodnicy Zagłębie Lubin, czekamy na legionistów

45' - Zmiana Zagłębie: Łukasz Janoszka Bartosz Kopacz
46' - Zmiana Legia: William Remy Carlitos
47' - Niecelne podanie Hlouska do Szymańskiego. Zagłębie zacznie z autu
49' - Szymański nie doszedł do prostopadłej piłki. Hładun zacznie z piątego metra
51' - Szymański faulowany na połowie Legii
52' - Groźna akcje lubinian. Pawłowski wykonał świetny rajd, który zakończył strzałem. Na nasze szczęście Malarz wybronił to uderzenie
52' - Faul Carlitosa na własnej połowie. Starzyński wykona rzut wolny
53' - Starzyński dośrodkował do Dąbrowskiego, który dograł piłkę w pole karne. W ostatnim momencie futbolówkę poza linię końcową wybił Philipps
55' - Cafu zakręcił Guldanem pod bramką rywala. Legioniści mają rzut rożny
56' - Carlitos przegrał pojedynek przy linii bocznej z Pawłowskim. Z piątego metra zacznie golkiper
57' - Groźnie zderzyli się Philipps i Tuszyński. Zdaniem arbitra faulował legionista
59' - Żółta kartka: Maciej Dąbrowski (Zagłębie)
59' - Dąbrowski wyciął przed polem karnym Carlitosa. Do piłki podszedł Szymański
60' - Sebastian uderzył w mur
60' - Astiz przerwał kontrę lubinian faulem na ich części boiska
61' - Tosik faulowany przez Philippsa. Zagłębie zacznie ze stojącej piłki
62' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
63' - Vesović sfaulował Jagiełłe. Sędzie po dłuższym namyśle pokazał piłkarzowi "Wojskowych" żółty kartonik
64' - Zmiana Legia: Miroslav Radović Jose Kante
65' - Zmiana Zagłębie: Filip Jagiełło Adam Matuszczyk
65' -
66' - Żyro blokuje prostopadłe zagranie Pawłowskiego, przerwał groźną kontrę
66' - Kante dośrodkował piłkę do Carlitosa, ten pod presją przeciwnika zgubił piłkę
68' - Kante starał się zagrać piłkę do Hamalainena, niestety podanie przerwał Dąbrowski
69' - Groźna sytuacja mistrzów Polski. Szymański dograł wprost na głowę Kante. Były zawodnik Wisły Płock przestrzelił
70' - Czerwiński szukał podaniem Tuszyńskiego, ten nie doszedł do futbolówki na wślizgu. Dobra okazja lubinian
71' - Zmiana Legia: Inaki Astiz Domagoj Antolić
72' - Hlousek wrzucił piłkę w pole karne. Futbolówka doszła do Vesovicia, który źle w nią trafił
73' - Holusek popisał się świetnym rajdem, jednak w kluczowym momencie zgubił piłkę
75' - Zmiana Zagłębie: Filip Starzyński Władisław Sirotow
75' - Carlitos uderzył z ostrego konta. Piłka odbiła się od bocznej siatki
76' - Legioniści długo utrzymują się pod polem karnym rywala, jednak zazwyczaj ostatnie podanie jest niecelne
77' - Philipps nie potrzebie fauluje Tuszyńskiego na połowie Zagłębia. "Wojskowi" tracą cenne sekundy
78' - Żółta kartka: Mateusz Żyro (Legia)
79' - Żyro był spóźniony i przerwał atak Pawłowskiego ciągnąc go za koszulkę
81' - Pawłowski dorzuca piłkę w kierunku dłuższego słupka. Sędzie liniowy podnosi chorągiewkę w górę
82' - Żyro niecelnie główkuje. Lubinianie zaczną z autu
84' - Starzyński zwija się z bólu. Pawłowski wykona stały fragment gry
85' - Legia co chwila centruje w pole karne, jednak dośrodkowania są za mocne i niecelne
86' -
87' - Antolić zagrał perfekcyjną piłkę do Hamalainena. Fin z piątego metra uderzył, jednak jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką
88' - Cafu dorzucił futbolówkę w pole bramkowe. Tam znalazł się Żyro, który z bliskiej odległości przestrzelił
88' - GOL! Zagłębie Lubin
88' - Strzelec gola: Patryk Tuszyński (Zagłębie)!
90' - Zagłębie zdobywa trzecią bramkę. Futbolówkę wrzuconą w pole karne kolanem wepchnął Tuszyński. Napastnik "Miedziowych" pokazał jak powinno się kończyć akcję
95' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
To koniec na dzisiaj. Legioniści przegrywają z Zagłębiem Lubin 1:3. Mimo, że "Wojskowi" mieli wiele dogodnych sytuacji bramkowych, to skończyło się tylko na jednym golu dla mistrzów Polski.

Przybył zadał temu kłam - VAR też jest przeciwko nam

Mecze z Zagłębiem Lubin kojarzyć się mogą ostatnio z tym, że kibice żegnają na nich trenerów - tak było w przypadku Jozaka i Hasiego, których odejścia domagała się Żyleta właśnie na meczach z lubinianami. Po meczu w Tyraspolu i odpadnięciu przed rokiem z europucharów, na meczu z Zagłębiem fanatycy prowadzili protest. Tym razem doping prowadzony był od początku do końca, ale końcowy wynik wskazuje, że i Klafurić może niebawem otrzymać wilczy bilet.
Pod nieobecność "Jurasa" i "Stasiaka", tego dnia na naszym stadionie debiutowali nowi spikerzy, ale szczególnie początek mieli słaby. Zarówno "Ceeee", jak i "Kto wygra mecz?" wyszło dramatycznie. Warto poćwiczyć szczególnie pytania "Kto" w dalszej części dialogu. Przed meczem przy wejściach na stadion prowadzona była zbiórka na oprawy - czas uzupełnić nadwyrężone konto ultras po poprzednim sezonie.

Cały nasz stadion tego dnia wypełniał się powoli, a słowo wypełniał jest tu mocno na wyrost - frekwencja wyniosła niewiele ponad 12 tysięcy widzów. Widać, że wakacje w pełni. Ci, którzy na stadion przyjść postanowili, od początku ruszyli z głośnym śpiewem. Jeśli jednak chodzi o powody do radości, to tych nie mieliśmy zbyt wiele. Dość powiedzieć, że goście wyszli na prowadzenie 2-0, strzelając drugą bramkę po rzucie karnym, który podyktowany został dopiero po interwencji wozu VAR. Ci sami sędziowie z wozu nie uznali pierwszej bramki dla Legii, a i przy drugiej długo się zastanawiali. Nic więc dziwnego, że kibice kilka minut poświęcili arbitrowi głównemu sobotniego spotkania. "Przybył! Co? Ty k...!" oraz "Hej Przybył ch... ci na imię" - raz po raz intonowali fani.

Kibice gości przyjechali do Warszawy transportem kołowym, ale na trybunach pojawili się z lekkim spóźnieniem. Początkowo w sektorze gości wywiesili transparent "Świętej pamięci Jędor", a sami usiedli tak, że utworzyli krzyż. Pamięć o swoim kibicu uczcili minutą ciszy, do której przyłączyła się również Żyleta. Później przyjezdni wywiesili 11 flag oraz transparent "Stivi trzymaj się! PDW FCP". Łącznie do Warszawy przyjechało 315 kibiców (w tym 9 zakazowiczów), w tym Zawisza Bydgoszcz (23), Falubaz (3) oraz Arka (2). Pod względem dopingu można powiedzieć, że na pewno starali się, ale z naszej perspektywy trudno było cokolwiek usłyszeć, a tym bardziej zrozumieć. Na pewno pod koniec meczu lubinianie rozpoczęli doping bez koszulek i widać było, że korzystny wynik sprzyja dobrej zabawie w sektorze gości.

Na Żylecie tego dnia oprócz oflagowania wywieszone zostały transparenty "Wolność dla Klimy!" (dla gniazdowego Lecha, zatrzymanego po wiosennym meczu z Legią) oraz "Mleku (L) WB - Walcz bracie!!!". Po dwóch straconych bramkach legioniści zaczęli skandować "Hej Legio gramy do końca" oraz "Hej Legio tylko zwycięstwo". I chociaż piłkarze ruszyli śmielej do ataku, to efekt końcowy nie był taki, jakiego byśmy oczekiwali. W samej końcówce śpiewaliśmy m.in. naprawdę konkretnie "Warszawska Legio zawsze o zwycięstwo walcz" oraz "Hej Legia gol...". Zmarnowane stuprocentowe sytuacje zemściły się i po trzeciej bramce dla przyjezdnych, w klatce był istny szał.

Część osób ruszyła do wyjść. Najwierniejsi zostali jednak do samego końca i wykonywali swój obowiązek. Tym razem jak można się było spodziewać, nie było wspólnych śpiewów z piłkarzami. Zamiast tego, zawodnicy zostali wygwizdani, choć... dość delikatnie. Miejmy nadzieję, że w znacznie lepszych humorach opuszczać będziemy stadion przy Ł3 po wtorkowym meczu drugiej rundy el. Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnava. Przed meczem odbędą się zapisy na mecz wyjazdowy - pierwszeństwo mieć będą ci, którzy w sobotę pojadą na wyjazdowy mecz do Kielc. Na razie nie jest znana dokładna liczba wejściówek, jaką przyznają nam Słowacy. Negocjacje trwają.

P.S. Na meczu zadebiutowała odnowiona flaga "Legijni Patrioci".

Frekwencja: 12 278