Tymoteusz Puchacz 99
Konrad Wrzesiński 77
Sebastian Milewski 21
Adam Kokoszka 3
46' Giacomo Mello Corbelini 28
46' Tomasz Nowak 6
78' Junior Torunarigha 9
Matko Perdijić 23
46' Szymon Pawłowski 8
78' Mateusz Cichocki 16
Bartłomiej Babiarz 24
46' Alexandre Cristovao M`Futila 42

Bez fajerwerków

Legia Warszawa nie bez problemów pokonała w niedzielę Zagłębie Sosnowiec. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył Artur Jędrzejczyk, który wpisał się na listę strzelców w swoim drugim meczu z rzędu. W drugiej połowie przyjezdni doprowadzili do remisu, ale ostatecznie trzy punkty Legii zagwarantował Carlitos. Podczas spotkania usłyszeć można było wiele głosów negatywnych skierowanych do obecnego zarządu. Pojawił się m.in. transparent: "Mioduski, jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny".

Od początku meczu widać było, że Legia wyraźnie przeważa w posiadaniu piłki, ale nie powodowało to żadnego zagrożenia pod bramką Dawida Kudły. Dopiero w 12. minucie po raz pierwszy było blisko objęcia prowadzenia przez gospodarzy. Z rzutu wolnego przymierzył Carlitos, ale Hiszpan był minimalnie niedokładny. Niebawem najlepszy strzelec ekstraklasy poprzedniego sezonu ponownie pokazał się z dobrej strony. Tym razem spróbował strzału z dystansu i futbolówka odbiła się tylko od poprzeczki. Legioniści mieli przewagę, a sosnowiczanie starali się grać głównie z kontry. W 22. minucie znów zagroził Carlitos, ale Kudła był niezwykle pewny na linii i nie dał się zaskoczyć. Trybuny skwitowały jego próbę okrzykiem "było strzelać w Luksemburgu!".

Pięć minut przed końcem mocny strzał z dystansu Michała Kucharczyka, który z problemami sparował Kudła. Mistrzowie Polski zyskali rzut rożny, który udało im się zamienić na gola. Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Artur Jędrzejczyk, który głową pokonał bramkarza Zagłębia. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już żadnej ciekawej akcji. Dużo ciekawiej było na trybunach, gdzie pojawiły się m.in. transparenty: "Mioduski, jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny", "Miś Kazek na prezesa" oraz "K€pcija i Zahor$ki won!".

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Zagłębie zrobiło dwie zmiany w składzie. Ligowy beniaminkiem wiedział, że może w Warszawie powalczyć o punkty, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie legioniści nie prezentowali się na boisku najlepiej (to oczywiście mało powiedziane). W 55. minucie sosnowiczanie doprowadzili do remisu. Konrad Wrzesiński przedarł się w pole karne gospodarzy i kompletnie nieatakowany przez nikogo huknął lewą nogą w kierunku bliższego słupka. Arkadiusz Malarz po chwili zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki. Trafienie przyjezdnych wywołało sporą radość na stadionie, większą nawet od tej po golu strzelonym przez Jędrzejczyka.

W 77. minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Domagoj Antolić świetnym podaniem uruchomił Carlitosa, a ten w sytuacji sam na sam na raty pokonał Kudłę. Jego pierwszy strzał trafił co prawda w słupek, ale nie miał już żadnych problemów z dobitką do pustej bramki. Na ławce rezerwowych "Wojskowych" zapanowała euforia. Szczególnie eksplozywną radością popisał się Ricardo Sa Pinto, który tego dnia walczył o pierwszą wygraną jako szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

14:45 - Dzień dobry, cześć. Niedzielne popołudnie, które po prostu należy spędzić na Łazienkowskiej. Szczególnie po tym, co działo się w ostatnich tygodniach. Przed nami mecz przyjaźni z Zagłębiem Sosnowiec. Przed nami czas pisania nowych rozdziałów obecnych rozgrywek.
14:55 - Na murawie rozgrzewają się już zawodnicy Zagłębia oraz bramkarze Legii. Kibice powitali ich brawami.
14:56 - Wygląda na to, że na wsparcie trybun nie ma co dziś liczyć. Pojawiły się gwizdy na wyjście legionistów na rozgrzewkę. Dość wymowne, że na Żylecie jedyna legijna flaga to "Legia to my".
15:00 - Na Towarze sporo aut na rejestracjach z Zagłębia Dąbrowskiego. Widać wielu fanów przyodzianych w barwy sosnowiczan. Zresztą co tu dużo mówić, dolna część Żylety została przystrojona w płótna naszych przyjaciół.
15:05 - Przy mikrofonach już spikerzy, którzy wprowadzają kibiców w klimat meczu.
15:16 - Zawodnicy udali się już do szatni. Jeszcze kwadrans i zaczynamy.
15:21 - Prezentacja składów obu ekip. Ole!
15:25 - "Sen o Warszawie" niesie się na trybunach
15:28 - Ruszyli. Obie ekipy pojawiły się na murawie przy głośnym "Mistrzem Polski jest Legia". Wcześniej fani głośno dawali znać o przyjaźni Legii i Zagłębia.
15:29 - Legia cała na biało. Zagłębie w jednolitych czerwonych strojach.

1' - Tomasz Nowak do tyłu. Gramy!
2' - Na trybunach kibice dają wyraz dezaprobaty wobec wydarzeń ostatnich tygodni, które miały miejsce w naszym klubie. Zarówno na niwie sportowej, jak i organizacyjnej
2' - Tymczasem Legia próbuje przedzierać się lewą stroną. Był Hołownia, Carlitos, ale piłka uciekła na aut
3' - Kokoszka, Jędrych, Kudła. Sosnowiczanie spokojnie wyprowadzają akcję ofensywną.
4' - Polczak, lewa strona. Milewski do Jędrycha, który puścił prostopadłe podanie. Jednak żaden z jego kolegów nie doszedł do zagrania. Malarz przechwycił futbolówkę
5' - Antolić, Wieteska, Astiz, Jędrzejczyk. Legia powoli próbuje wejść na połowę gości
5' - Zagranie do Kante, który był naciskany przez Polczaka. Legia na moment traci futbolówkę..
6' - ..Kante do Jędrzejczyka, który zdołał wygarnąć spod końcowej linii. Kudła jeszcze palcami zmienił lot futbolówki. Jednak piłka nie trafiła do żadnego legionisty, który mógłby wykończyć akcję strzałem.
7' - Astiz, Wieteska, Kucharczyk. Ponownie Wieteska... Piłka krąży w strefie defensywnej.
8' - Astiz do Jędrzejczyka. Pokazał się Cafu, ale pod naciskiem Milewskiego musiał oddać futbolówkę kolegom
8' - Wrzesiński, nieudana próba opanowania futbolówki. Antolić czysto w destrukcji.
9' - Heinloth wybija na uwolnienie. Środkowa strefa boiska. Utrzymują posiadanie sosnowiczanie.
9' - Torunarigha próbuje kierować ruchem na połowie legionistów. Bez efektów
10' - Teraz dobre podanie Nowaka do partnera, zgranie do środka pola karnego, gdzie czaił się Torunarigha. Jednak byli też obrońcy Legii i Malarz, którzy zapobiegli zagrożeniu
11' - Astiz, Antolić... Już jest Hołownia z Kucharczykiem na lewej flance. Zagranie do Carlitosa, który podaje do Cafu przed pole karne... Faul. Będzie rzut wolny dla legionistów. Do celu jakieś 25 metrów. Na wprost.
12' - Carlitos! Bezpośrednie uderzenie na bramkę Kudły, ale piłka przechodzi tuż obok słupka! Było groźnie, było blisko!
13' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
13' - "Gdzie są puchary, kopacze gdzie są puchary?" pyta retorycznie Żyleta
14' - Tymczasem Antolić, Kucharczyk do Jędrzejczyka. Legia w ataku pozycyjnym.
14' - Jędrych w kierunku Wrzesińskiego, który biegł prawym skrzydłem... Za mocno. Od bramki Malarz
15' - Astiz do Cafu, ale pomocnik Legii został sfaulowany w środkowej części boiska.
16' - Kudła w kierunku Torunarighi. Był blisko Cafu. Jednak Zagłębie wyszło z akcją lewą flanką. Sęk w tym, że zawodnik gości znalazł się na pozycji spalonej.
17' - Nowak, Torunarigha, znowu Nowak, ale już w polu karnym. Źle się złożył do strzału. Zero zagrożenia pod bramką Malarza
17' - Festiwal opinii kibiców trwa. "Jaki zarząd, taka gra" poniosło się z Żylety
18' - Wieteska, Astiz, ale podanie do Kucharczyka kończy się stratą. Może teraz...
19' - Hołownia ruszył lewą stroną, podał do Kante, ale ten pod naciskiem rywala zgubił futbolówkę
19' - Carlitos! Zawinął z dystansu na bramkę Kudła i... poprzeczka uratowała gości. Futbolówka prześlizgnęła się po niej poza boisko
20' - Kokoszka, Polczak z głębi pola w kierunku Wrzesińskiego, ale Wieteska z Hołownią zrobili porządek w obronie.
21' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać, aeaooo, Zagłębie gooool!"
23' - Carlitos, pole karne. Huknął z prawej strony szensastki. Jednak Kudła broni!
24' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
25' - Wieteska z faulem na Wrzesieńskim, który próbował ścinać do środka.
25' - Nowak instruuje kolegów. Prawa strona boiska. Przed zawodnikami Zagłębia dwuosobowy mur. Szymański i Kucharczyk
26' - Nowak miękko w pole karne. Wybił to Kante, ale piłka wylądowała u stóp Milewskiego. Próba strzału z dystansu, z pierwszej piłki, ale pomocnik Zagłębia po prostu skiksował
27' - Jednostajne tempo legionistów w tym bezbarwnym widowisku
28' - Carlitos, przy nim Heinloth. Mamy rzut z autu na wysokości pola karnego.
29' - Zagłębie rusza z kontrą, ale nastąpił moment zawahania. Legioniści zdążyli się wrócić i zawodnicy Darka Dudka nawet nie doszli z akcją na 30 metr
30' - Walka w środkowej strefie na korzyść Legii, która ruszyła lewą stroną. Kucharczyk w pole karne, przepuścił Szymański i... już nie było komu tego zamknąć
32' - Jędrych potrzebuje wsparcia sztabu medycznego. Przerwa w grze, więc legioniści poszli się napić
33' - Antolić, Szymański do Carlitosa... Włącza się jeszcze Antolić w akcję ofensywną, ale został sfaulowany. Do celu jakieś 30 metrów.
34' - Szymański w pole karne... Piłkarze w powietrzu, ale żaden z legionistów nie zakończył akcji uderzeniem
34' - W odpowiedzi kontra gości. Zagranie w kierunku Torunarighi, ale Antolić wślizgiem przeciął podanie.
35' - Sosnowiczanie wymieniają podania przed polem karnym legionistów. Nieudana próba minięcia Szymańskiego.
37' - Antolić dostrzegł Kante na prawej flance. Dalekie zagranie, ale zbyt mocno. Strata.
38' - Carlitos, Antolić, Szymański... Faulowany przez Polczaka. Sędzia słusznie przerwał akcję.
39' - Carlitos z Kucharczykiem. Krótko rozegrany stały fragment gry. Uderzenie Kucharczyka, piąstkuje Kudła. Jeszcze Carlitos próbował zamknąć akcję strzałem... Mamy róg!
39' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
39' - Strzelec gola: Artur Jędrzejczyk (Legia)!
39' - GOL !!! Znowu Artur Jędrzejczyk otwiera wynik spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i "Jędza" pakuje piłkę głową.
42' - Legia przy piłce, wymiana podań, Malarz w kierunku Szymańskiego, ale ten nie miał szans w powietrzu. Szczególnie, że w ogóle nie wyskoczył
43' - Tymczasem rzut rożny dla sosnowiczan. Nowak w narożniku boiska.
43' - Dośrodkowanie, ale legioniści wybijają poza szesnastkę. Zagrożenie zażegnane.
45' - Rzut wolny dla Zagłębia. Nowak w pole karne, ale Jędrzejczyk wybija głową na róg.
45' - Wrzutka, ale najpierw Kucharczyk, a po nim Carlitos starają się wybić poza szesnastkę.
46' - Heinloth do środka, ale Wieteska wybija na róg
46' - Tymczasem sędzia dolicza 1 minutę
47' - Nowak w pole karne, ale Kante skutecznie w powietrzu. Mimo wszystko sosnowiczanie wciąż w posiadaniu
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Prowadzimy 1-0 i z tego wypada się cieszyć. Szczególnie, że do siatki trafił Artur Jędrzejczyk.
Wracamy do gry. W zespole gości będzie podwójna zmiana. Na murawie zameldują się Szymon Pawłowski oraz Alexandre Cristovao.

45' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Nowak Alexandre Cristovao M`Futila
46' - Zmiana Zagłębie: Giacomo Mello Corbelini Szymon Pawłowski
47' - Gramy. Szymański środkiem, ale osaczony niczym Messi w Barcelonie. W końcu piłka trafia do Carlitosa. Próba uderzenia prawą nogą. Zablokowany!
48' - Kante wypuszcza Carlitosa, ale ten wyraźnie przegrywa pojedynek biegowy z Puchaczem
48' - Tymczasem na rozgrzewkę ruszają Nagy, Hamalainen i Mączyński
49' - Jędrzejczyk w roli ofensywnej. 16 metr, schodzi, szuka miejsca, żeby oddać strzał lepszą nogą, ale cały czas jest przy nim Polczak. Do samego końca.
49' - Kucharczyk w pole karne, ale jeszcze Cafu utrzymał futbolówkę w boisku. Zagranie do Kante, który strzela z trudnej pozycji. Nad poprzeczką Kudły
50' - Kucharczyk na prawo do Jędrzejczyka, ten do przodu, do Carlitosa, ale Hiszpan źle do Szymańskiego. Strata
51' - Pawłowski rozciąga do Puchacza na lewą stronę... Cristovao walczy, jeszcze Puchacz w pole karne, ale Astiz był na posterunku. Odzyskana futbolówka.
52' - Astiz, Wieteska, Hołownia do Kucharczyka. Legia kręci się z piłką, szuka sposobu, pomysłu na atak pozycyjny.
53' - Atak pozycyjny zakończony stratą. Tymczasem Pawłowski, atak gości... akcja przerwana. Spalony.
54' - Puchacz, Cristovao zagrał do Torunarighi... odegranie, ale zawodnik, który po przerwie pojawił się na boisku znalazł się na pozycji spalonej.
55' - GOL! Zagłębie Sosnowiec
55' - Strzelec gola: Konrad Wrzesiński (Zagłębie)!
56' - Radość na trybunach. Zagłębie Sosnowiec doprowadza do wyrównania za sprawą Wrzesińskiego. Zawodnik gości pokonał Arka Malarza strzałem z kilku metrów.
57' - Wrzesiński otrzymał podanie w pole karne i uderzył z 13. metrów. To wystarczyło. Zatem mamy remis i jakieś 35 minut do końca meczu.
58' - Kolejna akcja gości. Tym razem wrzutka z prawej strony boiska. Jednak zbyt mocna. Od bramki Malarz
58' - Ricardo Sa Pinto przywołał Dominika Nagya. Będzie zmiana w zespole Legii.
59' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
59' - Cafu, Astiz do Hołowni, ale lewy obrońca w zasadzie oddaje piłkę zawodnikom gości.
59' - Hamalainen odbiera jeszcze ostatnie wskazówki od szkoleniowca
60' - Puchacz pędzi ile sił lewą stroną, zagrywa w pole karne, ale Jędrzejczyk był blisko. Odbita piłka, rzut rożny.
61' - Pawłowski z narożnika boiska... Dośrodkowanie, ale wybija Wieteska.
61' - Szymański ruszył z Carlitosem, ale Milewski szybko wybił z głowy pomysły na jakiekolwiek kontry
61' - "Jędza" potrzebuje pomocy fachowców. Przerwa w grze. Oby to nie było nic poważnego.
62' - Zmiana Legia: Jose Kante Kasper Hamalainen
62' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Dominik Nagy
63' - Sa Pinto jak Dudek. Jak zmieniać, to dwóch od razu.
64' - Jędrzejczyk z autu w pole karne, ale Polczak odciął Hamalainena od podania i mamy rzut rożny.
64' - Antolić dośrodkował w kierunku Wieteski, ale ten skierował piłkę daleko od celu.
66' - Astiz, Wieteska... wszystko to wolne, zbyt wolne. Bez większego przyspieszenia.
66' - Polczak zwija się z bólu, ale pomoc lekarzy chyba nie będzie konieczna.
67' - Zagłębie rozmontowane na 35 metrze. Tylko co z tego, skoro Legia nie potrafi zrobić użytku z posiadania piłki.
68' - Antolić do lewej, pokazuje się Carlitos, ale to Nagy przejmuje piłkę. Podanie do Hiszpana na dwa metry do przodu.. Strata.
69' - Astiz do Szymańskiego. Hamalainen do Carlitosa, ale ten nie opanował futbolówki w biegu. To musiało się skończyć przejęciem Kudły
70' - Cafu w pole karne, Nagy pędzi ile sił w nogach, ale Kudła uprzedza Węgra.
71' - Naygy robi rajd z piłką, niby jedna, druga kiwka. Wpada w pole karne, faul? Sędzia pokazuje, że nic nie było. Gramy dalej!
72' - Sa Pinto wychodzi z siebie przy linii widząc, że arbiter nie zareagował na faul na jego podopiecznym
74' - Hamalainen do Szymańskiego. Szymański do Hamalainena, odegranie, podanie do Carlitosa, ale ten miał mało miejsca, aby oddać strzał. Nie opanował futbolówki. Od bramki Kudła
74' - Na końcówkę wejdzie Radović
75' - Żółta kartka: Junior Torunarigha (Zagłębie)
75' - Wygląda na to, że "Jędza" nie będzie mógł kontynuować gry. Lekarze są już przy nim.
76' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Eduardo
77' - A jednak Eduardo melduje się na boisku.
78' - Dariusz Dudek widząc ruch Sa Pinto, wprowadzi Mateusza Cichockiego, który swego czasu był zawodnikiem Legii.
78' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
78' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
79' - Carlitos! Dostał podanie, uderzył w kierunku dalszego słupka i... w niego trafił! Na szczęście piłka tak się odbiła, że Hiszpan był w stanie umieścić ją w siatce. Zatem 2-1!
79' - Zmiana Zagłębie: Junior Torunarigha Mateusz Cichocki
81' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
81' - Zagłębie będzie dążyć do wyrównania. To goście teraz przy piłce.
81' - Żółta kartka: Sebastian Milewski (Zagłębie)
82' - Eduardo, Jędrzejczyk, Cafu. Mógł rozciągnąć do Nagya, ale wybrał Wieteskę
84' - Carlitos wściekły na zachowanie Polczaka, który ewidentnie go blokował i ciągnął za koszulkę w środku pola
85' - Cristovao na lewej stronie. Próbował poszukać miejsca do oddania strzału. Znalazł. Uderza w kierunku bliższego słupka, ale bez powodzenia. Od bramki Malarz.
85' - "Legia i Zagłębie, Zagłębia i Legia..." intonują kibice
87' - "Ooo Zagłębie! Ooo Sosnowiec!" na dwie trybuny
88' - Nagy lewą stroną, Szymański nieopodal. Jednak akcja legionistów przerwana.
88' - Astiz na lewo do Szymańskiego. Spalony!
89' - Hamalainen do Cafu, ale środkowy pomocnik za lekko uruchomił Carlitosem. Piłka przechwycona przez zawodników gości.
89' - Żółta kartka: Domagoj Antolić (Legia)
90' - Pawłowski.. w pole karne na głowę Cichockiego, który strącił w kierunku bramki. Broni jednak Malarz. Na spokojnie, pod kontrolą.
91' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
91' - Szymański do Nagya, który miał hektary miejsca, żeby do-kła-dnie podać do partnera. Niestety, robi przerzut kompletnie do nikogo!
92' - Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty
92' - "Moja jedyna miłość..." na pełnej mocy ze strony Żylety
92' - Nagy, Hamalainen, Cafu do Eduardo do boku. Ten spokojnie, bez pośpiechu...
93' - Szymański z lewej strony w pole karne, ale tam czeka tylko Polczak
93' - Legia wymienia podania, ale nic z tego nie wynika
94' - Cafu traci piłkę w środkowej strefie boiska. Rusza Cristovao i spółka. Kokoszka w pole karne, ale już do nikogo. Zmarnowana akcja sosnowiczan
95' - Koniec meczu!
95' - Puchacz, Pawłowski... Próba podania do Wrzesińskiego, ale Astiz był czujny w obronie.

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Koniec. Legia wygrywa 2-1, ale ten mecz nie mógł zachwycić kibiców i nie zachwycił. To co może cieszyć, to po prostu komplet punktów.
Piłkarze Zagłębia podchodzą pod Żyletę, żeby podziękować fanom za doping. Legioniści zaś kierują się do szatni.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Rozliczanie kopaczy na meczu przyjaźni

Trzy dni po haniebnym, rewanżowym meczu w Luksemburgu, w którym piłkarze Legii odpadli w rywalizacji z piekarzami, przy Łazienkowskiej rozgrywany był mecz przyjaźni z Zagłębiem Sosnowiec. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce aż 11 lat temu.
Nic dziwnego, że do stolicy przyjechała liczna grupa naszych przyjaciół z Zagłębia Dąbrowskiego. Fanów Zagłębia było około 2000, chociaż ostateczną liczbę trudno dokładnie określić, ponieważ wszyscy usiedli razem z legionistami na Żylecie. Przyjezdni integrowali się z warszawiakami właściwie przez cały weekend. Główna grupa sosnowiczan przybyła jednak w dniu meczu, a na integrację udała się bezpośrednio po jego zakończeniu do przygotowanego przez legionistów lokalu.

Po czwartkowym meczu miała miejsce wymiana "korespondencji". Najpierw list do kibiców wystosował właściciel klubu, Dariusz Mioduski, następnie zaś otrzymał odpowiedź. Jak można było wywnioskować, strony nie mają zbieżnego punktu widzenia na tak zwane sprawy bieżące, w związku z czym należało spodziewać się reakcji przy okazji niedzielnego meczu. Piłkarze, którzy wyszli na rozgrzewkę, przywitani zostali gwizdami, zaś gracze Zagłębia witani byli przez publiczność brawami. Na dolnej kondygnacji Żylety zawisły flagi naszych braci z Sosnowca, zaś na górze - wymowne płótno "Legia To My".

Od samego początku spotkania repertuar dawał do zrozumienia grajkom, że ich postawa nie będzie akceptowana. Hasła skierowane do graczy, jak i działaczy, przeplatane były zgodowymi pieśniami "Legia i Zagłębie, Zagłębie i Legia". Sosnowiczanie zajęli miejsca na Żylecie. Większość z nich zebrała się w dolnym narożniku pomiędzy Żyletą i Dyeny, ale także na pozostałych sektorach dało się zauważyć liczne grupy z Zagłębia Dąbrowskiego. Wraz z sosnowiczanami pojawili się fani Czuwaju Przemyśl, których od czerwca łączy układ z Zagłębiem.

Na Żylecie w trakcie meczu pojawiały się kolejne transparenty o następujących treściach: "Mioduski jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny", "K€pcija i Zachor$ki won!!!" (celowy błąd ortograficzny w nazwisku pełnomocnika zarządu Legii, nawiązujący do licznych błędów popełnionych w klubie), "Kopacze idźcie do normalnej pracy. Do sportu się nie nadajecie" oraz "Miś Kazek na prezesa!".

Hasło "Misio Kazek na prezesa" było jednym z tych, które fani Legii kilkukrotnie skandowali w drugiej połowie spotkania. Okrzyki skierowane do grajków rozpoczęliśmy jednak od prostych pytań: "Kopacze, gdzie są puchary?!" oraz "Prezesie, gdzie są puchary?". Chwilę później z trybun niosło się "Wam na Legii nie zależy, przegrywacie jak frajerzy", "Jaki zarząd, taka gra", czy "Mioduski, gdzie wielka Legia?!".

Po bramce strzelonej przez naszych europejskiej klasy piłkarzy, z trybun niosło się "Było strzelać w Luksemburgu" oraz chwilę później "Zagłębie, nic się nie stało!". Zabrakło natomiast tradycyjnego pytania o wynik, czy strzelca bramki. Po chwili Żyleta zaintonowała jeszcze "Europa z was się śmieje, amatorski klub was leje". Oprócz haseł wymierzonych w grajków/działaczy, były też pieśni pro legijne, jak również - mniej więcej kilkadziesiąt razy w trakcie całego meczu - "Legia to my, Legia to my, ejaeja Legia to my!". Twórczość kibiców była zdecydowanie lepsza niż kopanina, którą w tym sezonie uskuteczniają piłkarzyki. I tak jeszcze w pierwszej połowie doczekaliśmy się nowej wersji pieśni "Nie poddawaj się" - "W Trnawie wpier..l był, w Luksemburgu też, czy wam nie jest wstyd? Co to k... jest?".

Wśród pieśni zgodowych nie mogło zabraknąć "Legia, Zagłębie...", śpiewanej na melodię hitu z Wiednia. Gniazdowy Zagłębia tymczasem zarzucił "Legia, Olimpia, Zagłębie". Kilka pieśni intonowanych przez młynowego z Sosnowca odśpiewała cała nasza trybuna. Śpiewaliśmy także na dwie trybuny - "Oooo Zagłębie, oooo Sosnowiec". Duża radość zapanowała na trybunach po tym, jak sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie kontynuowane były także okrzyki adresowane do piłkarzy - "Legia dwa lepiej gra", "Czy za dużo zarabiacie, że z pucharów odpadacie?", "Z Luksemburgiem odpadacie, bo ch...wo zarządzacie". W końcu zawodnicy wymęczyli drugą bramkę i ponownie wyszli na prowadzenie, co zostało skwitowane okrzykiem z trybun "W lidze ledwo wygrywacie, a z pucharów odpadacie".

Po meczu nasze gwiazdy udały się do szatni, a pod Żyletę podbiegli piłkarze Zagłębia, którzy nagrodzenie zostali oklaskami, a kibice odśpiewali, że "W ekstraklasie jest, nasze Zagłębie". Po meczu umacnianie zgody trwało do późnych godzin nocnych i można się spodziewać, że niektórzy w poniedziałek musieli posiłkować się zwolnieniem na żądanie. Ze względu na kapitalną formę kopaczy, kolejny mecz dopiero za tydzień w niedzielę. Na Ł3 przyjedzie Wisła Płock. "Nafciarze" już teraz mobilizują się na konkretny wyjazd z okazji "derbów Mazowsza".

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Bydlak RR Trzymaj się".

legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygrane

Najwyższą notę za niedzielny mecz z Zagłębiem otrzymał Artur Jędrzejczyk. Występ obrońcy oceniliście na 4 w skali 1-6. Dobrą ocenę uzyskał także Carlitos - 3,7. Najgorszym piłkarzem tego spotkania był Michał Kucharczyk - nota 2,2. W sumie oceniało 1351 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 2,9.