Paweł Stolarski 41
Artur Jędrzejczyk 55
Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
71' Sebastian Szymański 53
Domagoj Antolić 7
Cafu 26
Dominik Nagy 21
16' Jose Kante 19
81' Carlitos 27
Arkadiusz Malarz 1
16' Mateusz Wieteska 4
Miroslav Radović 32
81' Cristian Pasquato 8
71' Michał Kucharczyk 18

Popis nieskuteczności...

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Cracovią w spotkaniu kończącym 7. kolejkę ekstraklasy. Pomimo tego, że krakowianie zamykają ligową tabelę, to na boisku kompletnie tego nie było widać. Dwie najlepsze okazje mistrzowie Polski stworzyli sobie w samej końcówce. Najpierw z bliska w Gostomskiego trafił Antolić, a za moment w poprzeczkę uderzył Cafu. Od 12. minuty Legia grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Pazdana.

Cracovia nie zamierzała oddawać pola gry legionistom i rozpoczęła ten mecz od ataków skrzydłami. Gospodarze mieli świadomość kryzysu, w którym są mistrzowie Polski, i wyczuli szansę na wygranie z przeciwnikami po raz pierwszy od 25 spotkań. W 12. minucie nieznacznie przybliżyli się do tego celu. Wówczas czerwoną kartkę obejrzał Michał Pazdan, który sfaulował wyprzedzającego go Airama Cabrerę. Pomimo tego, ze krakowianie grali w przewadze jednego zawodnika, to nie potrafili zdominować legionistów. Mistrzowie Polski musieli co prawda wzmocnić defensywę (zmiana Wieteski za Kante), ale tak naprawdę nie było ani jednej sytuacji, kiedy Radosław Cierzniak musiał się natrudzić. O grze ofensywej Legii szkoda pisać, bo nie istniała. Do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy.

Kilka minut po zmianie stron Cracovia powinna objąć prowadzenie, ale po wrzutce z rzutu rożnego z najbliższej odległości przestrzelił Cornel Rapa. Potem dwa groźne strzały oddał Carlitos. Najpierw uderzając z dystansu nie trafił nawet w światło bramki, a niebawem pewnie na linii zachował się Maciej Gostomski. Przez końcowe kilkanaście minut lepiej prezentowali się gospodarze, lecz ich próby lądowały daleko w trybunach... W 89. minucie zwycięstwo Legii powinien zagwarantować Domagoj Antolić. Chorwat dostał podanie od wprowadzonego Michała Kucharczyka i z bliska trafił w bramkarz z Krakowa. Za moment jeszcze bliższy był Cafu. Portugalczyk odnalazł się w szesnastce Cracovii, lecz po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę.

17:05 - Witamy, ze stadionu Cracovii w Krakowie.
17:06 - Już za niespełna godzinę początek spotkania.
Trenerzy odkryli swoje karty.
Największe niespodzianki w składzie Legii to obecność w bramce Radosława Cierzniaka oraz na prawej stronie obrony Pawła Stolarskiego
17:23 - Obie drużyny przeprowadzają rozgrzewkę
17:45 - Nadszedł czas, żeby udać się do szatni po ostatnie wskazówki trenerów
17:55 - "Dżentelmeńskie" pozdrowienia między kibicami mamy za sobą
"Mistrzem Polski jest Legia" niesie się z sektora gości
Rolę kapitana "wojskowych" pełni dzisiaj Artur Jędrzejczyk

2' - Hernandez i gramy
3' - Od autu Siplak
3' - Zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie Pazdan uprzedza Helika
4' - Rzut rożny dla Legii
4' - Szymański dośrodkowuje i obrońca wybija za bramkę. Kolejny korner
6' - Dimun fauluje Jędrzejczyka i grę wznowi Cierzniak
8' - Serderov podaje od Diego, które odskakuje piłka i od bramki Legia
10' - Carlitos zagrywa na prawe skrzydło pomiędzy Kante i Szymańskiego z czego korzysta Dytyatev wyjaśniając sytuację
12' - Szymański przepuszcza piłkę zagraną do nogi, po chwili bład Cracovii, przejmuje Antolić, by za moment ją stracić.
12' - Czerwona kartka: Michał Pazdan (Legia)
14' - Długie zagranie za defensorów gości. Pazdan przegrywa walkę o pozycję po czym ciągnąc go za ramię powala na murawę. Decyzja może być jedna. Rzut wolny i czrwień
14' - Hernandez przy piłce
15' - Tylko mur...
16' - Zmiana Legia: Jose Kante Mateusz Wieteska
18' - W konsekwencji błędu Pazdana tracimy także napastnika, którego miejsce zajął obrońca
19' - Szymański zewnętrzną częścią stopy podaje do Nagya, ale piłkę przechwycił Gostomski
21' - Nieporozumienie w szeregach Cracovii i od autu Legia
21' - Żółta kartka: Dominik Nagy (Legia)
22' - Nagy fauluje wybijającego piłkę Helika za co ogląda kartkę
23' - Serderov fauluje Stolarskiego
23' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
24' - Antolić fauluje Hernandeza
25' - Do piłki podszedł Rapa, dośrodkowanie, które zostaje zatrzymane na 20. metrze przez Szymańskiego
27' - Stolarski z autu na wysokości pola karnego gospodarzy
27' - Rzut rożny dla gości. Szymański...
28' - Futbolówka minęła wszystkich opuszczając boisko przy przeciwległej chorągiewce
28' - Siplak na wślizgu, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
30' - Carlitos walczy z Dytyatevem, dośrodkowuje, ale Szymański nie był w stanie skierować piłki głową w kierunku bramki
32' - Stolarski z autu do Carlitosa i rzut wolny. Szansa przed Szymańskim na dobre dośrodkowanie
33' - Wieteska strzela głową daleko od celu
34' - Gol uderza ręką Szymańskiego i sędzia nie upomina zawodnika gospodarzy, czego domagali mocno domagali się legioniści
35' - Jędrzejczyk powstrzymuje Serderova i korner
36' - Dimun odpycha Cafu i rzut wolny
37' - Carlitos wbiega w pole karne i niestety siła złego na jednego bierze górę. Piłka w rękach Gostomskiego
39' - Ty razem Carlitos obrywa w twarz i też bez konsekwencji dla gospodarzy
40' - Carlitos wygrywa pojedynek z Rapą, ale wracający Dimun kończy szarże Hiszpana
42' - Sędzia uspokaja Sa Pinto. Można grać dalej
43' - Cafu pędzi za Hernandezem i go fauluje. Rzut wolny
44' - Dośrodkowanie, Jędrzejczyk wybija przed pole karne pod nogi Rapy, strzał i Cierzniak efektownie wybija na rzut rożny
45' - Pewnie łapie Cierzniak i uruchamia Carlitosa. Niestety kontratak w liczbie dwóch zawodników kończy się niepowodzeniem
45' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Legia)
46' - Ostry faul Stolarskiego na Siplaku. Szansa dla Cracovii
47' - Pewny chwyt Cierzniaka po dośrodkowaniu Rapy
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

W grze Legii dalej nie widać poprawy, także w kwestii kartek. Kolejny już meczu musimy grać w osłabieniu

47' - Obyło się bez zmian w składach w przerwie
48' - Groźne dośrodkowanie Cracovii z lewego skrzydła, ale Cabrera nie sięgnął piłki choć robił co mógł
50' - Ferraresso dośrodkowuje poza linię końcową i zacznie Cierzniak
50' - Groźne ataki gospodarzy
52' - Cabrera fauluje Jędrzejczyka
53' - Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji kapitana "wojskowych"
53' - Dośrodkowanie i niekryty Rapa strzela nad poprzeczką.
54' - Jędrzejczyk ratuje sytuację po nieodpowiedzialnym zagraniu Cafu
55' - Na spalonym Cabrera
58' - Rapa strzela z kilkunastu metrów wysoko nad bramką
61' - Carlitos zagrywa do Hlouska, który centruje w pole karne ale spokój zachowuje stoper gospodarzy zgrywając piłkę do bramkarza
62' - Carlitos, Nagy, Cafu, Stolarski i gospodarze jadą z kontrą. Wieteska się poślizgnął ale uratował cała sytuację Jędrzejczyk
63' - Zmiana Cracovia: Serder Serderov Sebastian Strózik
63' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
65' - Żółta kartka: Milan Dimun (Cracovia)
65' - Dimun fauluje Nagya i ogląda kartkę
66' - Żółta kartka: Javi Hernandez (Cracovia)
66' - Rzut wolny po faulu na Stolarskim
67' - Fatalne uderzenie Szymańskiego
68' - Cierzniak pewnie wyłapuje dośrodkwoanie
68' - Żółta kartka: Cornel Rapa (Cracovia)
69' - Faul na Nagy w środkowej strefie boiska
70' - Nagy podaje w pole karne, Helik delikatnie trąca piłkę, ale Gostomski nie ma problemów z jej złapaniem
71' - Zmiana Cracovia: Milan Dimun Jakub Serafin
72' - Zmiana Legia: Sebastian Szymański Michał Kucharczyk
73' - Pierwsze zagranie Kucharczyk wykonał do Gostomskiego
73' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
75' - Kucharczyk zagrywa w pole karne, piłka leci długo, lekkie zamieszanie w szeregach obronnych Cracovii, ale ostatecznie Gostomski łapie
76' - Stolarski fauluje Hernandeza i na szczęście obyło się bez kartki
77' - Dośrodkowanie i piłka przechodzi obok słupka
78' - Strzał Carlitosa z 23. metrów na raty broni Gostomski
78' - Fatalne pudło Cabrery, który po chwili opuszcza boisko
78' - Zmiana Cracovia: Airam Cabrera Mateusz Wdowiak
79' - Żółta kartka: Domagoj Antolić (Legia)
79' - Rzut wolny dla gospodarzy
82' - Nagy ni to strzał ni dośrodkowanie i piłkę łapie golkiper gospodarzy
82' - Zmiana Legia: Carlitos Cristian Pasquato
84' - Była szansa na kontrę, ale Kucharczyk nie opanował prostej piłki
85' - Cafu faulowany przez Helika
86' - Co to było?! Kucharczyk chciał zaskoczyć gospodarzy szybkim zagraniem, ale zaskoczył także Jędrzejczyka i piłka opuściła boisko
87' - Rapa wykonuje centrostrzał i piłka ląduje na siatce bramki Cierzniaka
88' - Ajjj... nie udało się wygrać Kucharczykowi przebitki a byłaby dobra okazja
89' - Pewne wyjście Cierzniaka do dośrodkowania z rzutu rożnego
91' - To była ta akcja! Stolarski, do Antolicia, ten podciagnął kilka metrów po czym zagrał do Kucharczyka. Kuchy po chwili odegrał do Domagoja, ale strzał pomocnika Legii z najwyższym trudem obronił Gostomski
92' - Sędzia dolicza 4 minuty do drugiej połowy
93' - Poprzeczka ratuje Gostomskiego po strzale Cafu
93' - Po chwili ten sam element bramki ratuje Cierzniaka
95' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Tuż przed gwizdkiem Javier Hernandez spartaczył znakomitą okazję pudłując z 11 metrów
Mecz dwóch słabych (na ten moment) drużyn zakończył się sprawiedliwym remisem.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com

Ricardo znaczy Kudłaty

Przez najbliższe miesiące będziemy mogli skoncentrować się na wyjazdach na krajowym podwórku. W niedzielę 547 legionistów ruszyło w drogę pociągiem specjalnym do Krakowa. Liczba na pewno poniżej naszych możliwości, ale ci, którzy pojechali, z pewnością żałować nie mogą. Przez cały mecz panowała wyśmienita zabawa, a wręcz miażdżący doping zaprezentowaliśmy w ostatnich minutach spotkania. Oczekiwanie na wyjście ze stadionu było wyjątkowo interesujące.

W piękną, słoneczną niedzielę, zapewne każdy znalazłby pomysł na miłe spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Grill, kajaki, czy inne formy wypoczynku - tym raczyć mogli się tylko ci, którzy mają inne priorytety. Dla kogo jednak najważniejsza jest Legia, wątpliwości nie mógł mieć żadnych. Kilkanaście minut po godzinie 11 na dworzec Warszawa Zachodnia wjechał pociąg specjalny, który ruszył w stronę Krakowa, gdzie wieczorem swój mecz rozgrywał najwspanialszy klub na świecie. Bez żadnych niespodzianek, bardzo szybko, bo po zaledwie trzech godzinach jazdy, zameldowaliśmy się na dworcu Kraków Główny, gdzie podstawione zostały dla nas autobusy, którymi zostaliśmy przewiezieni pod stadion Cracovii. Jako, że mieliśmy spory zapas czasowy, gospodarze nie spieszyli się z wpuszczaniem nas na trybuny. Jakiś czas trzeba było spędzić na krakowskim pastwisku na tyłach sektora gości. W końcu otwarto bramki wejściowe, ale wpuszczanie było bardzo powolne i dopiero po godzinie miejscowi zdecydowali się otworzyć trzecią i czwartą furtkę. Tylko dzięki temu, że na miejscu byliśmy trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania cała nasza grupa weszła do klatki przed pierwszym gwizdkiem.

W naszym sektorze wywieszone zostały cztery flagi - Tradycja Pokoleń, Miasto Stołeczne Warszawa, Legia Warszawa, Jesteśmy waszą Stolicą. Ponadto przez cały mecz powiewało kilka flag na kiju. Doping, którym kierował "Szczęściarz", był niezwykle rytmiczny, nad czym pieczę sprawowali dwaj bębniarze. W trakcie spotkania oczywiście nie mogło zabraknąć obustronnych uprzejmości. I tak pozdrowiliśmy miejscowych tradycyjnymi już okrzykami "Cwel, cwel Cracovia", czy "Cracovia Pasy, biało-czerwone ku...y".

Gospodarze na pewno nie są w najwyższej formie, chociaż przez długie miesiące mieli przerwę spowodowaną bojkotem meczów ze względu na walkę z działaczami. Liczebność ich młyna była bardzo słaba, podobnie zresztą jak poziom wokalny. W młynie, oprócz pięciu flag, wywiesili transparenty skierowane do działaczy i obecnej sytuacji sportowej klubu - "15 lat frazesów, zero sukcesów. Mamy tego k...a dość!!!", "Bałdys Won!", "Quo vadis Janusz".

Nasz doping był wyjątkowo dobry, a w pierwszej połowie osiągnęliśmy niesamowity poziom decybeli przy pieśni "Legia gol allez, allez". Z każdym kolejnym wykonaniem było tylko lepiej i cała nasza ekipa nakręciła się do maksymalnego wysiłku. W drugiej połowie mistrzowski doping zaprezentowaliśmy przede wszystkim w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw kapitalnie wychodziła nam pieśń "Hej Legia gol...", śpiewana mniej więcej do 80. minuty spotkania. Następnie zaś po raz kolejny ruszyliśmy z "Legia gol allez, allez", która śpiewana do samego końca, brzmiała przezajebiście, a cała nasza grupa bawiła się doskonale. Przez kilka minut także bez koszulek. Możemy jedynie żałować, że w doliczonym czasie gry nasi zawodnicy nie wykorzystali dwóch "setek", bo z pewnością eksplozja radości byłaby najlepszym zakończeniem niesamowitej zabawy.

Po zakończonym spotkaniu miejscowi wydawali się niezadowoleni z bezbramkowego remisu, bowiem skandowali pod adresem swoich piłkarzy "Pasy grać, k... mać!". My zaś tym razem skandowaliśmy w stronę naszych graczy "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować", a następnie nagrodziliśmy ich brawami za walkę i zaangażowanie do końca. Po meczu mieliśmy około 50 minut na opuszczenie sektora i trzeba przyznać, że wyjątkowo na stadionie "Pasów" zawsze jakoś udaje się zorganizować ten czas w ciekawy sposób. Tym razem nie było grubego ochroniarza, ale nasz wzrok skupiony był na pomeczowym, wyczerpującym treningu, który nowy trener bramkarzy zaserwował Arkowi Malarzowi. Rezerwowy tego dnia golkiper był wspierany przez naszą grupę po każdej dobrej interwencji. A tych nie brakowało. Chyba jeszcze nigdy trening bramkarski nie odbywał się w takich okolicznościach, kiedy blisko 600 osób żywo reagowało na każde zagranie.

Bardzo szybko Ricardo Pereira został ochrzczony przez kiboli "Kudłatym". Skuteczne interwencje Malarza nagradzane były brawami, a szczególnie przy niecelnych "dobitkach" pojawiały się okrzyki "Taki ch...". Arek kilka razy podziękował kibicom za wsparcie, a na naszą prośbę, jedną z piłek posłał w stronę naszego sektora. "Kudłaty" doczekał się nowej przyśpiewki, która wyraźnie mu się spodobała, bowiem po chwili zapytał o nią stojącego najbliżej ochroniarza. Kiedy zrozumiał, że chodzi o bujną czuprynę, uśmiechnął się od ucha do ucha i zaprezentował eLkę ułożoną z palców. Niedługo po zakończeniu treningu otwarte zostały bramy stadionu i mogliśmy ponownie zająć miejsca w podstawionych autobusach, którymi przewieziono nas na dworzec Kraków Główny. Tam nasz pociąg został podstawiony bardzo szybko, ale na podstawienie lokomotywy czekaliśmy jeszcze blisko godzinę. W Warszawie zameldowaliśmy się trochę przed czasem, kilkanaście minut po godzinie pierwszej w nocy.

Przed nami dwutygodniowa przerwa, a nastęnie na Łazienkowskiej mecz Legii z Lechem, na który chyba nikogo nie trzeba namawiać. Tydzień później czeka nas wyjazd do Legnicy.

legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygrane

Najwyższą notę za mecz w Krakowie przyznaliście Radosławowi Cierzniakowi. Występ bramkarza Legii oceniliście na 3,5 w skali 1-6. Niezłe oceny uzyskali także Carlitos i Jędrzejczyk. Zdecydowanie najgorszą notę uzyskał Michał Pazdan - 1,3. W sumie oceniało 1185 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 2,8.