Paweł Stolarski 41
William Remy 44
Artur Jędrzejczyk 55
86' Luis Rocha 16
78' Michał Kucharczyk 18
Domagoj Antolić 7
86' Andre Martins 24
Kasper Hamalainen 22
Sebastian Szymański 53
Carlitos 27
Arkadiusz Malarz 1
86' Adam Hlousek 14
86' Mateusz Wieteska 4
Salvador Agra 23
78' Iuri Medeiros 45

Gdańsk zdobyty!

Legia znów na fotelu lidera! Mistrzowie Polski ograli w sobotni wieczór Lechię Gdańsk w ligowym hicie i wyprzedzili gdańszczan w tabeli. Do przerwy prowadzili gospodarze po bramce Lukasa Haraslina. Wszystko odmieniło się po przerwie. Najpierw byłych kolegów upokorzył Paweł Stolarski, a w końcówce trzy punkty stołecznemu klubowi zagwarantowali Kasper Hamalainen i Iuri Medeiros! Takie mecze przesądzają o mistrzostwie. Brawo!

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Lechii, bo już w 5. minucie stanęli przed doskonałą szansą na wyjście na prowadzenie. Artur Sobiech znalazł się w sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem, minął go ale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić Artur Jędrzejczyk. Niebawem ogryźli się legioniści. Michał Kucharczyk mocno uderzył na bramkę Dusana Kuciaka, który nie miał kłopotów ze skuteczną interwencją. Chwilę później słowacki bramkarz ponownie popisał się dobrą obroną, łapiąc piłkę po główce Jędrzejczyka. W 17. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy Cierzniaka pokonał Lukas Haraslin. Pomocnik doszedł do dośrodkowania ze skrzydła i zdołał pokonać golkipera z Warszawy. Po wyjściu na prowadzenie lechiści cofnęli się na swoją połowę i wyczekiwali ataków przeciwników.

W 27. minucie do remisu mógł doprowadzić Carlitos, ale zmarnował dobrą okazję. Do końca pierwszej połowy obydwie ekipy grały bardzo chaotycznie. Brakowało strzeleckich okazji i ostatecznie na przerwę zawodnicy zeszli przy skromnym prowadzeniu gospodarzy. Tuż po zmianie stron dobrą szansę miał William Remy, który główkował po rzucie rożnym, lecz bardzo czujny był Dusan Kuciak. Bramkarz Lechii za moment ponownie spisał się, gdy wypiąstkował próbę Szymańskiego. Po godzinie gry Legia wreszcie doprowadziła do remisu! Paweł Stolarski strzeli w kierunku bramki Kuciaka, futbolówka odbiła się po drodze od nóg jednego z przeciwników i przeleciała obok zaskoczonego bramkarza przeciwników!

W 66. minucie ponownie zagroził Carlitos. Uderzenie Hiszpana nieznacznie przeleciało ponad poprzeczką bramki Lechii. Ataki mistrzów Polski nasilały się. Legia walczyła o trzy punkty, które pozwoliłyby jej wrócić na fotel lidera tabeli. W samej końcówce raz jeszcze swój zespół uratował Kuciak, który w 80. minucie był już jednak bezradny! Szymański doszedł do prostopadłego podania, ominął interweniującego golkipera przeciwników, po czym podał do niepokrytego Hamalainena, a ten skierował piłkę do siatki! Lechia odkryła się i szukała sposobu na doprowadzenie do remisu. Ich ofensywie usposobienie wykorzystali legioniści w samej końcówce. Po szybkiej kontrze wynik spotkania ustalił Iuri Medeiros.

19:32 - Witamy z Gdańska!
Już za niespełna godzinę początek rywalizacji dwóch prowadzących drużyn.
Znane są składy w jakich obie ekipy rozpoczną to spotkanie. W Legii w miejsce pauzującego za kartki Marko Vesovicia zagra Paweł Stolarski, a Iuriego Medeirosa zastąpi Michał Kucharczyk.
19:50 - Do rozgrzewających się od kilkunastu minut bramkarzy na boisko dołączyli gracze z pola
20:10 - Pierwsze konkretne wzajemne "przywitanie" kibiców mamy za sobą
Sektor Legii częściowo zakryty przez sektorówkę (L)
20:18 - Piłkarze udają się do szatni
"Mistrzem Polski jest Legia..."

5' - Artur Sobiech wyszedł sam na sam z Cierzniakiem. Napastnik minął bramkarza, po czym strzał wślizgiem zablokował "Jędza". Sędzia konsultuje sytuację z VAR-em.
7' - W wyniku konsultacji piłka przyznana dla Legii. Jędrzejczyk prawidłowo zatrzymał piłkę
9' - Gospodarze konstruują atak pozycyjny
9' - Pierwszy rzut rożny dla Lechii
10' - Dobre dośrodkowanie, potworne zamieszanie przed bramką Cierzniaka i wybija Kucharczyk
13' - Legia z rzutu rożnego, gospodarze wybijają przed pole karne. Piłka po chwili wraca w pole karne do Szymańskiego, który odgrywa do Kucharczyka, którego strzał broni Kuciak. Po chwili arbiter odgwizduje pozycję spaloną Szymańskiego
14' - Akcja lewą stroną Legii i od rzutu rożnego goście
15' - Strzał głową Jędrzejczyka w ręce Dusana
16' - W odpowiedzi strzał Lipskiego na linii pola karnego zablokował Remy
17' - GOL! Lechia Gdańsk
18' - Strzelec gola: Lukas Haraslin (Lechia)!
19' - Dobre dośrodkowanie i Haraslin głową pokonuje Cierzniaka
20' - Chwilę wcześniej powinien być gol dla Legii, ale w ostatniej chwili piłkę po podaniu Szymańskiego spod nóg Kucharczykowi wybił Mladenović
21' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
22' - Gospodarze cofnięci na swoją połowę czekają na błąd legionistów
23' - Na boisku lezy Łukasik opatrywany przez lekarzy
26' - Zderzenie głowami Szymańskiego z Nunesem. Po chwili obaj podnieśli się z murawy
27' - Stolarski faul zatrzymuje Haraslina jeszcze na połowie gospodarzy
27' - Kapitalną okazję zmarnował Carlitos. Hiszpan na tyle długo przyjmował sobie piłkę, że skończyło się tylko na rzucie rożnym
29' - Na boisku z bólu zwija się Martins, a gospodarze mieli kapitalną okazję na drugiego gola. Fatalnie zachował się Sobiech, który źle przjął piłkę i przechwycił ją Cierzniak.
34' - Złe zagranie Rochy i kontratak gospodarzy
35' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
35' - Szymański w pojedynku z dwoma defensorami traci piłkę, która odzyskuje Remy
37' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
37' - Lipski z rzutu wolnego w pole karne i piłka dolatuje aż do Cierzniaka
38' - Rzut wolny dla Legii, będzie okazja do strzału
39' - ...a jednak dośrodkowanie Szymańskiego, ale do kogo? chyba on nawet sam tego nie wie
41' - Łukasik fauluje startującego z piłką Kucharzyka. Skończyło się na upomnieniu dla pomocnika Lechii
42' - Stolarski miał piłkę przy nodze, opanowaną a dośrodkował w sektor gospodarzy
43' - Seria błędów z obu stron, zakończona faulem na Stolarskim
45' - Sędzia doliczył 7 minut.
48' - Sobiech fauluje Remiego
52' - Carlitos przyjmuje piłkę w polu karnym, obraca się strzela i tylko rzut rożny
53' - Koniec pierwszej połowy

Przewaga w posiadaniu piłki czy prowadzeniu gry w pierwszej połowie na nic się zdała. To gospodarze zdołali pokonać Cierzniaka i prowadzą do przerwy.
Legia wróciła na murawę, czekamy na Lechię
Bez zmian w składach

46' - Gramy, do boju Legio!
47' - Szymański z rzutu wolnego na głowę do Remiego i Kuciak wybija na rzut rożny
48' - Fatalnie wykonał to Szymański, piłka zatrzymała się na zawodniku stojącym jeszcze przez linią pola karnego
49' - Ty razem Kucharzyk faulowany przy bocznego linii pola karnego. Ponownie piłkę ustawia Szymański
50' - Dusan Kuciak piąstkuje piłkę zmierzającą do bramki
52' - Szymański przy próbie odbioru piłki fauluje Michalaka
55' - Haraslin i Stolarski równocześnie padli na murawę, piłka dla gdańszcan
56' - Stolarski zatrzymuje Mladenovicia
57' - Żółta kartka: Artur Sobiech (Lechia)
57' - Martins uderzony przez Sobiecha za co zawodnik gospodarzy ogląda kartkę
58' - Doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Michał Kucharczyk
59' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
59' - Hamalainen zagrywa pod nogi Sobiecha, ale szybko odzyskują piłkę legioniści
60' - Legia w natarciu
61' - Zmiana Lechia: Flavio Paixao Lukas Haraslin
62' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Paweł Stolarski (Legia)!
64' - GGGOOOLLL! Stolarski strzela, lekki rykoszet od obrońcy i Kuciak bezradny.
66' - Paixao taktycznie fauluje rozpędzającego się Stolarskiego i sędzia nie pokazuje mu kartki
66' - Aj... Carlitos zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką
67' - Na spalonym Paixao
67' - Zmiana Lechia: Konrad Michalak Mateusz Żukowski
69' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
69' - Jędrzejczyk na przebój i fauluje Łukasika
71' - Nieporozumienie na linii Hamalainen - Szymański i od bramki Kuciak
73' - Seria kiksów z obu stron. Szczęście po stronie Legii
75' - Zdaniem sędziego Kasper zagrał ręką, a szkoda
77' - Żółta kartka: Błażej Augustyn (Lechia)
77' - Błąd Remiego, Sobiech przejmuje strzela i Remy na rzut rożny
78' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Iuri Medeiros
79' - Żukowski fauluje Stolarskiego i szansa przed Legią
80' - Bezpośredni strzał pewnie odbija Kuciak
80' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
80' - Strzelec gola: Kasper Hamalainen (Legia)!
82' - Prostopadłe zagranie do Szymańskiego, który mija Kuciaka i wykłada piłkę na pust,a bramkę do Hamalainena. Fin bez problemu trafia do siatki Lechia 1. Legia 2.
84' - Zmiana Lechia: Daniel Łukasik Karol Fila
89' - Zmiana Legia: Luis Rocha Adam Hlousek
89' - Żółta kartka: Carlitos (Legia)
89' - Zmiana Legia: Andre Martins Mateusz Wieteska
89' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Błażej Augustyn (Lechia)
91' - Carlitos ruszył z kontrą, a następnie sfaulował go Augustyn. Piłkarz Lechii ukarany żółtą kartką
91' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
92' - Szymański uderza, piłka odbija się od obrońcy i ląduje na poprzeczce!
93' - Szymański pod polem karnym rywala, niestety za mocno wypuścił sobie piłkę przez co od autu gospodarze
94' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
94' - Strzelec gola: Iuri Medeiros (Legia)!
95' - Żółta kartka: Dusan Kuciak (Lechia)
96' - Carlitos przed polem karnym dogrywa futbolówkę do Medeirosa, który strzela w kierunku dłuższego słupka, Kuciak bez szans. Piękna bramka Portugalczyka!
96' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Legioniści zwyciężają z Lechią 3-1. Warszawiacy wskakują na pierwsze miejsce w tabeli!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! Zapraszamy po więcej na Legionisci.com

Stawka większa niż życie

Niektóre wyjazdy zlewają się nam po latach z wieloma innymi w to samo miejsce, są też jednak takie, które pamięta się latami. Do tych drugich z pewnością będziemy mogli zaliczyć wyprawę do Gdańska, gdzie na boisku nie brakowało dramaturgii, a w sektorze gości fani zaprezentowali zarówno efektowną oprawę, jak i niesamowity doping przez cały mecz. Takiego pier... z naszej strony nie było już dawno.

W czwartek nad ranem wróciliśmy z Poznania, a już w sobotę ruszaliśmy na kolejny wyjazd, by wspierać Legię. Po przerwanym meczu z Lechem, mając w pamięci częstotliwość kar na nasze wyjazdy do Gdańska, można było obawiać się, czy i tym razem ktoś nie wpadnie na "wspaniały" pomysł, zakazujący nam podróży do Trójmiasta. Ostatnia, grudniowa wyprawa do Gdańska zakończyła się dla nas pod bramami stadionu, bowiem wojewoda pomorski postanowił zamknąć sektor gości. Za pirotechnikę odpaloną w Poznaniu ostatecznie ukarano nas dwoma meczami zakazu na wyjazdy na Lecha.

Tym samym w sobotnie popołudnie półtoratysięczna grupa legionistów ruszyła w trasę z dworca Warszawa Wschodnia pociągiem specjalnym. Wyjazd był nieco utrudniony, ze względu na małą liczbę składów dostępnych przed majowym weekendem, ale grunt do dobra organizacja, dzięki której bez opóźnień ruszyliśmy w drogę. Tym razem nasz "specjal" dotarł jedynie do stacji Wrzeszcz, skąd cała nasza grupa została przepakowana do SKM, którą następnie jechaliśmy w stronę stacji Expo, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego stadionu. Dodatkowe kombinacje spowodowane były tym, że mundurowi nie chcieli się zgodzić, by zbyt długi pociąg zatrzymywał się na peronie do tego nieprzystosowanym. Warto dodać, że w przypadku identycznych pociągów rejsowych w całej Polsce problemów nie ma, ale zdążyliśmy się przyzwyczaić, że w tym kraju traktuje się nas jak obywateli innej kategorii.

Ze sporym zapasem czasowym, na blisko trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania, wysiedliśmy z SKM i przeszliśmy kilkaset metrów w kierunku sektora gości. Dzięki sporemu zapasowi bez problemu cała nasza grupa zajęła miejsca przed rozpoczęciem spotkania. Gospodarze sprzedali łącznie 25 tysięcy biletów, wcześniej do takiej liczby ograniczając widownię zgłoszoną do imprezy masowej. Bez szału, biorąc pod uwagę pojemność obiektu i szanse lechistów na historyczny sukces ich klubu. To jednak nie nasze zmartwienie.

W naszym sektorze wywieszonych zostało 8 flag - Legia Warszawa, Ultras Legia, Warriors, Teddy Boys 95, Olimpia Elbląg, Legia, Miasto Stołeczne Warszawa, Legijna Orneta. Od samego początku spotkania ruszyliśmy z głośnym dopingiem dla naszej drużyny. Nasz śpiew niósł się nieźle i był wspomagany przez trzy bębny. Swoje robiło także "podbijanie" dopingu przez megafony znajdujące się w bocznych i górnych częściach sporego sektora. Z obu stron nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Głównie skandowaliśmy "Hej Legio jazda z k...!". Tego dnia jako pierwsi cieszyli się gospodarze, którzy na początku meczu byli pewni, że sędzia podyktuje dla ich zespołu rzut karny, a w 17. minucie w końcu radowali się, kiedy piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Cierzniaka.

Nie zamilkliśmy ani na moment. W pierwszej połowie zaprezentowane zostały dwie prezentacje w naszym sektorze. Pierwsza z nich to idealnie dopasowana do wymiarów sektora gości malowana sektorówka, transparent "Stawka większa niż życie" oraz pirotechnika odpalona na samej górze trybuny. W końcówce pierwszej połowy na całym naszym sektorze zaczęły powiewać duże flagi na kijach, a pośród nich odpalone zostały race i stoboskopy.

Pomimo niekorzystnego wyniku nikt nie zamierzał dopuszczać do siebie myśli, że nasz zespół może tego dnia stracić punkty. Z całej mocy staraliśmy się wesprzeć piłkarzy głośnym dopingiem. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - niosło się naprawdę konkretnie. Wyrównujący gol wywołał olbrzymią radość, ale dalej śpiewaliśmy swoje. "(...) Nie poddawaj się, Legio Warszawa!" - na pełnej mocy krzyczało półtora tysiąca fanatyków ze stolicy. I to, co tego dnia działo się w naszym sektorze szczególnie po drugiej, ale również trzeciej bramce dla naszej drużyny, było czymś niezapomnianym. Jeden nakręcał drugiego i wszyscy jak w transie zdzieraliśmy gardła na maksa! Po tym jak piłka zatrzepotała w siatce, momentalnie pozbyliśmy się koszulek i zaczęliśmy dopingować bez nich.

Lechiści w drugiej połowie zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki oraz kilkadziesiąt rac. Tego dnia przyćmieni zostali przez nas nie tylko pod względem ultras, ale także poziomu decybeli. W końcówce oczywiście to nam sprzyjał wynik, można powiedzieć, że nakręcał nas do jeszcze większego wysiłku, ale... "tak to już bywa, Legia z k... wygrywa".

Do ostatniego gwizdka zabawa w naszych szeregach była niesamowita i trudna do opisania. Z piekła do nieba... Jesteśmy na najlepszej drodze do czwartego z kolei tytułu mistrza Polski! Po meczu oczywiście podziękowaliśmy piłkarzom za pełne zaangażowanie i trzy punkty. "Warszawa" jaką wykonaliśmy była niesamowicie emocjonalna z obu stron. Pojawił się także okrzyk "Każdy to powie, tu nam pomogli sędziowie", który był szybką reakcją na fakt, że środowisko piłkarskie zaczęło szukać sensacji w prowadzeniu zawodów przez sędziego Stefańskiego. Gdańszczanie stadion zaczęli opuszczać już po drugiej straconej bramce, więc ich żegnaliśmy już wcześniej donośnym "Wypier...!". Po meczu przyszło nam czekać na opuszczenie sektora ponad godzinę, a czas ten umilaliśmy sobie żartami z grubego ochroniarza oraz rudej Grażyny.

Później ruszyliśmy w stronę stacji PKP, gdzie ponownie pociągiem SKM ruszyliśmy na dworzec Wrzeszcz, skąd około 0:30 wyruszyliśmy specjalem w stronę stolicy. Humory wszystkim dopisywały, zabawa była doskonała, a w stołecznym mieście zameldowaliśmy się około 4:30 nad ranem. Może zmęczeni, ale niesamowicie zadowoleni i z poczuciem dobrze wykonanej roboty. Niestety był to dla nas ostatni wyjazdowy mecz w obecnym sezonie, bowiem w Białymstoku tym razem nie dane nam będzie zobaczyć nawet przystadionowego parkingu. Na wyjazdy przyjdzie nam poczekać do lipca, a teraz musimy skupić się na mobilizacji na najbliższe trzy mecze przy Łazienkowskiej. Zróbmy wszystko, aby na każdym z nich na naszym stadionie frekwencja była godna Legii Warszawa. Należy ponadto pamiętać o akcji "Mistrz na stówę" - dorzucamy się do opraw meczowych, aby Nieznani Sprawcy zebrali na ten cel zaplanowane 100 tysięcy.

legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygrane

Najwyższą notę za sobotni mecz w Gdańsku otrzymał Iuri Medeiros. Krótki występ Portugalczyka okraszony piękną bramką oceniliście na 4,6 w skali 1-6. Pozostali zawodnicy także otrzymali bardzo dobre i dobre noty. W sumie oceniało 1636 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 4,0.