Wisła Płock
2-1
23 min. Jeleń
61 min. Gevorgyan
82 min. Saganowski (k)
Muzaka (46' Pulkowski)
Sędzia główny Kazimierz Mikołajewski / Marek Mikołajewski (Ciechanów)

Grali dla Bartka

Piłkarze z transparentem dla Bartka - fot. Mishka Pięć minut po 18 rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Wisłą Płock a Legią Warszawa. Piłkarzy na boisko wyprowadziła trójka sędziowska w składzie Kazimierz, Marek i Jarosław Mikołajewscy (sędzią technicznym był Piotr Mikołajewski) - rodzina Bartka, dla którego zbierano dzisiaj pieniądze. Piłkarze ustawili się na środku boiska z wielikm tranaparentem "Bartek jesteśmy z Tobą!", a fani Wisły ułożyli taki sam napis ze styropianu. Na trybunach zgromadziło się około 1000 osób, w tym 12 kibiców z Warszawy, którzy wywiesili dwie flagi (Deyna i Champions Legia).

Legioniści wybiegli w znacznie zmienionym składzie w porównaniu z występami ligowymi. Trener Kubicki testuje kilku nowych zawodników, tak więc szansę gry otrzymali Jakub Wawrzyniak, Bartosz Mikulski, Gjergji Muzaka i Henry Ndreka. Oprócz nich na murawę wybiegli Boruc, Choto, Jarzębowski, Surma, Vuković, Kiełbowicz i Saganowski. Sparing jak sparing... mało ciekawe widowisko. W pierwszej połowie gospnodarze przeprowadzili kilka ładnych akcji i jedną z nich wykorzystał najskuteczniejszy wiślak - Ireneusz Jeleń. W 30. minucie Dariusz Kubicki dokonał zmiany bramkarza. Na boisku pojawił się Andrzej Krzyształowicz. W 44. min. rzut wolny z ok. 22 m wykonywał Kiełbowicz. Uderzył on bardzo ładnie tuż pod poprzeczkę, ale Wierzchowski z trudem wybił piłkę. Legia miała dogodne jeszcze okazje aby wyrównać, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

W przerwie nastąpiła zmiana... arbitra Kazimierza Mikołajewskiego zastąpił jego syn Marek Mikołajewski. A w Legii na murawie pojawili się Szala, Jóźwiak, Zbrzeźniak, Sobczyk, Pulkowski i Sokołowski II. Gdy już szykowała się kolejna zmiana bramkarza w drużynie "Wojskowych", padł drugi gol dla Wisły. Jego autorem został wprowadzony po przerwie Wahan Gevorgyan. Chwilę potem Krzyształowicza zastąpił Załuska. Legia obudziła się w koncówce spotkania. W 83. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Legii za faul na Jóźwiaku. Do piłki podszedł Marek Saganowski i nie dał szans Pawłowi Kapsie. Sędzia przedłużył jeszcze mecz o 3 minuty, ale już nic się nie zmieniło. Kibice podziękowali piłkarzom za grę, doceniając fakt, że wyszli oni na boisko mimo padającego deszczu. Niektórzy z płocczan opuścili stadion jeszcze przed końcowym gwizdkiem.

Zbiórka pieniędzy dla Bartka zakończła się sukcesem. Dzięki ofiarności kibiców na stadionie zebrano 3 600 złotych, a piłkarze Legii przekazali na licytację koszulkę z własnymi autografami. W sumie do chwili obecnej zebrano ok. 50 000 zł.

Autor: Woytek

Pomeczowe wypowiedzi

Dariusz Kubicki: Nie zabrałem z różnych powodów Dudka, Zielińskiego, Svitlicy, Garcii, Wróblewskiego, Sokołowskiego i Rosłonia. Dałem młodzieży szansę gry. Z oceną Albańczyków wstrzymam się do momentu obejrzenia kasety, ale już widziałem, że Nderka ma spore możliwości. Obaj na razie wrócą do Albanii. Wawrzyniak gra nieźle, ale mam w zespole lepszych, choćby Magierę czy Surmę. Pietroń grał zbyt krótko, natomiast Sobczyk ma ogromny potencjał, ale musi się jeszcze wiele uczyć.

Autor: Życie Warszawy

Nie będzie to pełna relacja "minuta po minucie", ale od godziny 18 na bieżąco będziemy informowali Was o wyniku meczu. Widzów z Warszawy przybyło 5, ale jest szansa, że będzie Nas więcej. Za moment sędzia rozpocznie mecz. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze trzymali transparent o treści "Bartek trzymaj się". Mecz się zaczyna o 18:05! Kibice ułożyli ze styropianu napis "BARTEK JESTEŚMY Z TOBĄ". Ciekawostką jest to, że sędziowie dzisiejszego meczu są... rodziną! Są to panowie Kazimierz (główny), Marek, Jarosław i Piotr Mikulscy.

1 minuta - Od środka zaczynają piłkarze Legii
2 min. - Po akcji Tomasza Kiełbowicza rzut rożny dla Legii, ale bez efektu bramkowego.
6 min. - Wierzchowski popełnia błąd! Piłkę przejmuję Vukovic, podaje do Saganowskiego, ale gola niestety nie ma...
8 min. - Po ładnym dośrodkowaniu Wiślak trafia w poprzeczkę!
10 min. - Legia próbuje atakować, ale po kolejnej akcji na spalonym "Sagan".
13 min. - Bardzo ładna akcja Wisły. Jeleń wpada w pole karne, ale obrońca Legii w ostatniej chwili wybija piłkę.
15 min. - "Sagan" trzela bramkę po podaniu Wawrzyniaka, ale jest spalony.
17 min. - Przewaga Legii. Saganowski strzela z 16 metrów, ale broni Wierzchowski.
21 min. - Bardzo ładnie broni Boruc. Rzut rożny dla Wisły.
23 min. - GOOOL! 1:0 dla Wisły. Jeleń w sytuacji sam na sam pokonuje Boruca.
25 min. - Sa stadionie jest już 10 fanów z Warszawy. Wywieszona została flaga "Champions Legia". Cały czas pada deszcz.
29 min. - Pierwsza zmiana w Legii! Za Boruca wchodzi Krzyształowicz.
33 min. - Dickson Choto ratuję Legię w sytuacji Wiślaków sam na sam.
34 min. - Wisła przeprowadza coraz groźniejsze akcje. Po jednej z nich kolejny rzut rożny wykonywali Płocczanie, ale faulowany w tej sytuacji był Krzyształowicz.
39 min. - Dobry strzał Muzaki zostaje zablokowany.
40 min. - Kubicki nakazuje rozgrzewać się 9 zawodnikom.
41 min. - Powinno być 2:0! Jednak strzał Jelenia tuż obok słupka. Duży jęk zawodu na trybunach.
44 min. - Piękny strzał Kiełbowicza nad poprzeczką przenosi Wierzchowski!
45 min. - Jeleń strzela z główki tuż obok słupka!!
46 min. - Sędzia pozwala zawodnikom obu drużyn zejśc na przerwę.

46 min - Piłkarze wychodzą na mecz. Sędziego Kazimierza zastąpi Marek Mikołajewski. Dotarła na nasz sektor flaga "Deyny". Po kilka zmian w obu drużynach.
53 min. - Pulkowski strzela z 30 metrów tuż obok słupka
60 min. - Krzyształowicz broni sam na sam.
61 min. - GOOL! 2:0 dla Wisły! Gola strzela Gevorgyan.
62 min. - Dwie zmiany (Załuska z Krzyształowicza i Peszko za Jelenia).
70 min. - Na boisku nuda. Rzut wolny dla Wisły z 16 metrów po faulu Szali. Piłka przechodzi jednak tuż obok słupka.
71 min. - Za Vukovica wchodzi Damian Petron
77 min. - "Sagan" marnuje sytuację 100%! Z ośmiu metrów strzelnia niecelnie... Legia atakuje, ale bez efektu.
82 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1!!! Marek Saganowski z karnego!
90 min. - Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty. Na rzecz Bartka zebrano na meczu 3.600zł.
93 min. - Koniec meczu.

Autor: Woytek, Szmiciu

Dodatki
Zapowiedź

Ostatni akcent tej jesieni

Dziś legioniści rozegrają ostatnie spotkanie tej jesieni. Będzie to charytatywny mecz w Płocku z miejscową Wisłą. "Wojskowi" jadą do Płocka w nieco rezerwowym składzie, ale być może będą rządni rewanżu ponieważ to właśnie na tym stadionie doznali jedynej poważki w lidze. Wówczas Legia prowadziła po golu Svitlicy, ale goście zdołali wyrównać, a następnie zdobyć zwycięską bramkę. Na stadion przy ulicy Łukasiewicza na pewno wybiorą się kibice z Warszawy, choć również na pewno nie w takiej ilości jak ostatnio (2,5 tysiąca). Wstęp na mecz będzie wolny, a wyznaczone osoby będą zbierały pieniądze na chorego juniora Wisły.
W drużynie Legii najprawodopodobniej nie zagrają Stanko Svitlica i Dariusz Dudek. Kontuzjowany nadal jest Tomasz Sokołowski i Radosław Wróblewski.

Na bieżąco będziemy informować Was o wyniku spotkania. Początek meczu o 18:00.