3-2
64 min. Kukiełka
79 min. Król
82 min. Piskuła
50 min. Mazurkiewicz
65 min. Mięciel
71' Bosacki
89' Sobociński

I na koniec porażka

W meczu z Amicę nie zagrała kilku piłkarzy, którzy wcześniej mieli pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. Cezary Kucharski, Marek Citko, Marinho Giuliano i Paweł Wojtala zostali odsunięci od zespołu i nie pojechali na mecz. Z powodu kontuzji nadal nie grają Bartek Karwan, Jacek Zieliński i Tomasz Łapiński.
W drużynie Amiki zabrakło Tomasza Dawidowskiego, Pawła Pęczaka i Marka Bajora. Na stadionie we Wronkach zasiadło ponad 2000 widzów, zorganizowane grupy kibiców Legii nie zostały wpuszczone.

Legioniści rozpoczęli w znacznie odmłodzonym składzie. Na obronie zagrał Rosjanin Siergiej Omeliańczuk, w pomocy Tomasz Mazurkiewicz oraz Łukasz Mierzejewski. Ten pierwszy już w 4 minucie zarobił żółtą kartkę po raz drugi faulując Króla. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili legioniści. Mięciel otrzymał prostopadłe podanie, wbiegło w pole karne ale strzelił wprost w Stróżyńskiego. Miętowy miał jeszcze dwie znakomite okazje by strzelić gola. W 22 minucie minimalnie szybszy okazał się bramkarz Amiki, a chwilę później mimo iż Mięcielowi udało się minąć Stróżyńskiego i oddać strzał piłka nie wpadła bo siatki. W końcówce tej połowy lekką przewagę osiągnęli gospodarze. W 41 minucie żółtą kartką został ukarany Magiera, a minutę później rzut wolny wykonał Jackiewicz, ale strzał z główki Bieniuka minął bramkę Legii.

Drugą odsłonę legioniści rozpoczęli bez zmian w składzie. W Amice na boisku pojawił się natomiast Zieńczuk, który zastąpił Bednarka. W 51 minucie kibice doczekali się bramki, a strzeliła ją Legia. Tomasz Mazurkiewicz przebiegł kilkanaście metrów i ładnym, ale lekkim strzałem z 16 metrów pokonał Jarosława Stróżyńskiego - golkiper Amiki puścił piłkę pod brzuchem i ta wtoczyła się do bramki. Po tym golu zaatakowała Amica. Groźnie z główki po rzucie rożnym strzelał Kukiełka, ale Robakiewicz był na posterunku. Bramkarz Legii musiał jednak skapitulować w 64 minucie. Dokładne podanie od Tomasza Sokołowskiego otrzymał Mariusz Kukiełka i wyrównał na 1-1. Ten rezultat utrzymał się zaledwie przez minutę, bowiem Radek Wróblewski z prawej strony boiska podał do Mięciela, a ten strzałem po ziemi pokonał Stróżyńskiego. 2-1 dla Legii! Pięć minut później ponownie Miętowy dał o sobie znać, ale nie zdołał jednak podwyższyć prowadzenia. Wydawało się iż legioniści zdołają dowieść wynik do końca meczu, ale ta sztuka się im nie udała. W 80 minucie błąd popełnił Maciej Murawski - sfaulował Kukiełkę na polu karnym i arbiter z Katowic nie miał wątpliwości. Karnego na bramkę zamienił Grzegorz Król. A trzy minuty później było już 3-2 dla Amiki! Na 16 metrze piłkę od Sobocińskiego otrzymał Piskuła i ładnym strzałem przy słupku pokonał Robakiewicza. Trzy minuty przed końcem Murawskiego zmienił Kowalczyk. Wojskowi starali się jeszcze zmienić niekorzystny rezultat. W ostatniej minucie z 16 metrów tuż nad poprzeczką uderzył Wróblewski. Chwilę potem mecz zakończył się.

Wydaje się iż sprawiedliwszym wynikiem w tym meczu byłby remis, ale takie rozstrzygniecie chyba i tak nikogo nie zdziwiło. Teraz czekamy na zmiany w Legii.

Autor: Woytek

Pomeczowe wypowiedzi

Dragomir Okuka (trener Legii): - Nie było to trudne, po przegranej ze Stomilem i Orlenem, odsunąć kilku podstawowych zawodników od gry i dać szanse młodszym, z postawy których jestem zadowolony. Do przerwy Mięciel nie zamienił trzech świetnych sytuacji na bramki, a błąd Macieja Murawskiego, po którym padł karny i wyrównanie, dodała skrzydeł Amice. Z Legii będzie musiało odejść pięciu - sześciu zawodników. Drużynie potrzebna jest "świeża krew" i mogą być to zagraniczni zawodnicy, jeden - dwóch graczy z Jugosławii, a także z polskiej ligi.
Paweł Janas (trener Amiki): "Cieszę się, że przygodę trenerską zakończyłem zwycięstwem. Po przerwie stworzyło się niezłe widowisko, padło pięć bramek".

Autor: PAP

1 min. - Początek meczu.
4 min. - Żółta kartka dla Omeljańczuka.
7 min. - Piłkarze Amiki wykonywali rzut rożny, ale piłkę pewnie wyłapał Robakiewicz.
13 min. - Lekką przewagę mają legioniści. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gdy Mięciel wpadł na pole karne zdecydował się na mocny strzał ale bramkarz gospodarzy obronił.
16 min. - Ponownie atakuje Legia. Do piłki starał się dojść Mierzejewski, ale Stróżyński wybiegł za pole karne i wybił piłkę.
21 min. - Mecz nabrał rumieńców. Piłkarze stwarzają zagrożenie pod obiema bramkami.
21 min. - Zankomitą sytuację stworzył sobie Marcin Mięciel, ale nie udało mu się pokonać Stróżyńskiego.
26 min. - Groźnie na bramkę Legii strzelał Bosacki, ale piłka odbiła się od warszawskich obrońców.
33 min. - Stróżyński obornił strzał Sokołowskiego.
41 min. - Żółta kartka dla Jacka Magiery.
45 min. - Pod koniec tempo gry znacznie osłabło. Sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

46 min. - Początek drugiej połowy.
46 min. - Zmiana w Amice. Zieńczuk za Bednarka.
50 min. - GOOOOOLLLLLL!!!!! 1-0 dla Legii. Bramkę zdobył Tomasz Mazurkiewicz! Piłkarz Legii lekkim strzałem zza pola karnego pokonał Stróżyńkskiego.
55 min. - Zmiana w Amice: Piskuła za Jakiewicza.
60 min. - Pierwsza zmiana w Legii: Wróblewski za Mierzejewskiego.
63 min. - Zmiana w Amice: Kalu za Andraszczaka.
64 min. - GOL dla Amiki. Kukiełka wyrównuje z podania Kalu, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.
65 min. - GOLLLLLLL!!!!!!!! Natychmiastowa odpowiedź. Marcin Mięciel i 1-2 dla Legii! Asystował Wróblewski.
71 min. - Kolejna groźna akcja Mięciel, ale tym razem Stróżyński był na posterunku.
71 min. - Żółta kartka dla Bosackiego za faul na Wróblewskim.
79 min. - Karny dla Amiki! i GOL! Król pewnie pokonał Robakiewicza. Na polu karnym faulował Murawski.
82 min. - GOL!! Pisukła i 3-2 dla Amiki. Asystował Sobociński.
87 min. - Zmiana w Legii: Kowalczyk za Murawskiego.
89 min. - Żółta dla Sobocińskiego.
90 min. - Potężny strzał Wróblewskiego z linii pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką.