22 Florian Loshaj
Artur Boruc 1
Maik Nawrocki 17
Mateusz Wieteska 4
46' Mateusz Hołownia 3
Yuri Ribeiro 5
46' Kacper Skibicki 22
Bartosz Slisz 99
Josue 27
84' Luquinhas 82
68' Filip Mladenović 25
58' Mahir Emreli 11
Cezary Miszta 31
Andre Martins 8
68' Tomas Pekhart 9
Ihor Charatin 14
Jurgen Celhaka 16
58' Szymon Włodarczyk 28
46' Tomasz Nawotka 61
84' Bartłomiej Ciepiela 92
46' Rui Gomes 60

Zdecydował jeden błąd

Kolejna ligowa porażka stała się faktem. Tym razem Legię upokorzyła Cracovia, pokonując u siebie mistrzów Polski po golu Pelle van Amersfoorta. Przez niemal cały mecz "Wojskowi" mieli przewagę, jednak nie potrafili w żaden sposób przełożyć tego na choćby jednego gola.

W 3. minucie gry pierwsze celne uderzenie na bramkę rywali oddali legioniści. Wówczas zza pola karnego technicznie piłkę kopnął Luquinhas, ale pewnie interweniował Karol Niemczycki. Niebawem młody bramkarz Cracovii, w zdecydowanie trudniejszej sytuacji, ponownie wygrał pojedynek z legionistą. Tym razem w sytuacji sam na sam bramkarz gospodarzy okazał się lepszy od Kacpra Skibickiego, który wyszedł z głębi pola do świetnego prostopadłego podania od Josue. Mistrzowie Polski mieli jednak przewagę w środku pola i pierwszy kwadrans mogli zapisać na swoje konto. Wkrótce okazało się jednak, że niewykorzystana szansa Skibickiego zemściła się na graczach Marka Gołębiewskiego. Cracovia krótko rozegrała rzut różny, dośrodkowanie trafiło do niepilnowanego Pelle van Amersfoorta, który na raty z najbliższej odległości pokonał Artura Boruca. "Wojskowi" szybko ruszyli do odrabiania strat, lecz bardzo dobrze na linii spisywał się Niemczycki. W 26. minucie jego formę mocną próbą z dystansu sprawdził Bartosz Slisz, a kilkanaście minut potem z podobnej odległości gola chciał zdobyć Luquinhas.

Do końca pierwszej połowy stroną przeważającą byli piłkarze Legii. Josue dwoi się i troił w środku pola, skąd posyłał doskonałe podania do partnerów w polu karnym, jednak ci nie potrafili tego wykorzystać. Kilka minut przed przerwą byliśmy świadkami sporej kontrowersji. We własnym polu karnym van Amersfoort uderzył łokciem stojącego obok Mateusza Hołownię, ale arbiter nie zdecydował się przeanalizować tej sytuacji na VARze. Zamiast tego odgwizdał rzut wolny dla... gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się więc skromnym prowadzeniem Cracovii, chociaż ta w pierwszych 45 minutach oddała tylko jeden celny strzał.

Początek drugiej połowy to przewaga Cracovii, która dążyła do strzelenia drugiego gola. Po kilkunastu minutach od gwizdka sędziego taką szansę miał Jakub Myszor. Młody piłkarz gospodarzy znalazł się niemal sam na sam z Borucem, jednak w ostatnim momencie piłkę spod nóg wygarnął mu Maik Nawrocki. W 64. minucie było o krok od drugiej bramki dla piłkarzy z Krakowa. Po rzucie rożnym mocno z półwoleja zza pola karnego huknął Otar Kakabadze i "Wojskowych" tym razem uratował już tylko słupek. W 67. minucie swoją klasę pokazał bramkarz Legii, który obronił mocny strzał z ostrego kąta Rivaldinho.

Kolejne minuty to dalsza przewaga Legii, która wielokrotnie biła niestety głową w mur. Cracovia natomiast liczyła na przeprowadzenia tej jedynej zabójczej kontry. W 84. minucie wprowadzony na boisko Bartłomiej Ciepiela przymierzył w kierunku dalszego słupka i niestety piłka o kilkanaście centymetrów minęła słupek... W doliczonym czasie gry okazję miał jeszcze debiutujący Rui Gomes, który strzelił wysoko ponad poprzeczką.

Cracovia jest bardzo wygodnym ligowym rywalem dla Legii. Od 2004 roku tylko 2 razy wygrała z Wojskowymi, a ponad to zanotowała 25 porażek i 8 remisów. Kurs na Legię 2,66.
19:18 - Witamy z Krakowa! Za nieco ponad 40 minut legioniści rozpoczną walkę o ligowe punkty z Cracovią.
19:19 - Trener Marek Gołębiewski nie zaskoczył nas z wyborem pierwszej jedenastki - jest dokładnie taka, jaką sugerowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi.
19:20 - Legia zagra dziś w zielonym komplecie strojów. Gospodarze klasycznie w biało-czerwonych pasiastych trykotach.
Piłkarze wychodzą na boisko

1' - Rozpoczęli legioniści
2' - Już pierwsza akcja, ale Emreli stracił piłkę w polu karnym
3' - Faulowany Wieteska
4' - Strzał z dystansu Luquinhasa, ale bramkarz był na posterunku
6' - Josue ostro dyskutuje z sędzią po tym, jak był faulowany
9' - Biegnie Skibicki, osamotniony w ataku, stracił piłkę
10' - Żółta kartka: Sergiu Hanca (Cracovia)
11' - W ataku legioniści
12' - Emreli faulował w ataku
14' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
14' - Skibicki znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak z bliskiej odległości uderzył prosto w golkipera
15' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
16' - Przerzut do Skibickiego, ten jednak pośliznął się i nie przejął podania
17' - Strata Mladenovicia w środku pola, Wieteska musiał faulować
17' - Luquinhas wypuścił Emreliegio, ale ten musiał wycofać piłkę
18' - Strata Josue, Cracovia wychodzi z kontrą, ale błąd w ofensywie, Wieteska przejął piłkę
20' - Dośrodkowanie Hanki niemal z linii końcowej i mamy pierwszy rzut rożny
21' - GOL! Cracovia
21' - Strzelec gola: Pelle van Amersfoot (Cracovia)!
22' - Kolejna stracona bramka po stałym fragmencie gry. Krótkie rozegranie z rzutu rożnego, dośrodkowanie, piłka dosłownie spadła na piłkarza Cracovii, który z bliskiej odległości pokonał Boruca
23' - Strata Josue, jeszcze faul Hołowni
23' - fot. Woytek / Legionisci.com
24' - Głębokie dośrodkowanie, Boruc wychodzi, piąstkuje
25' - Legioniści w ataku pozycyjnym, długo rozgrywają
27' - Zaskakujący strzał Slisza z dużej odległości, bramkarz wybija piłkę, jeszcze dobitka Skibickiego niecelna
28' - Na spalonym jeden z zawodników Cracovii
29' - Przywilej korzyści, jednak tylko niecelny strzał Emreliego
32' - Nieudane dośrodkowanie Skibickiego
34' - Ropa fauluje Ribeiro
35' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Mladenovicia, jego koledzy nie zdołali dojść do piłki
36' - Żółta kartka: Sylwester Lusiusz (Cracovia)
36' - Ostry faul na Emrelim
37' - Naciskany Emreli traci piłkę, ale będzie jeszcze rzut rożny
37' - Josue...
37' - Niestety, to gospodarze przejęli piłkę
38' - Ale zaraz strata, Luquinhas strzela z dystansu, broni Niemczycki
38' - To była jednak bardzo dobra próba
40' - Znów faulowany Ribeiro
40' - Rzut wolny z lewej strony boiska. Przy piłce oczywiście Josue
41' - Hołownia został uderzony łokciem przez van Amersfoota, ale nie było to celowe zagranie
42' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
42' - Cracovia wychodziła z kontrą, Wieteska musiał ratować sytuację i faulował Piszczka
46' - Rzut rożny dla Legii
46' - Krótkie rozegranie i zbyt głębokie dośrodkowanie Mladenovicia
46' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach Legia przegrywa 0-1.

46' - Zmiana Legia: Mateusz Hołownia Tomasz Nawotka
47' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Rui Gomes
48' - Legia w araku, sporo chaosu na linii pola karnego
49' - Strzał Gomesa, bramkarz był na posterunku
50' - Bardzo nieudany strzał Nawotki
52' - Dośrodkowanie Josue, Niemczycki broni
53' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
54' - Oj, było groźnie. Myszor wychodził z kontrą, ale źle stanął i oddał niecelny strzał
55' - Zmiana Cracovia: Sylwester Lusiusz Mathias Hebo Rasmussen
56' - Kilka akcji pod bramką Legii, na szczęście bez konsekwencji
58' - Ostre wejście Josue, ale kartki nie ma
58' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
59' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Szymon Włodarczyk
60' - Faulowany Luquinhas, legionista bardzo się zdenerwował
61' - Rzut rożny dla Legii
61' - będzie kolejny korner
62' - Hanca zablokowany przez Nawotkę
63' - Trzeba przyznać, że to gospodarze są stroną dominującą w tej części gry, a przecież legioniści przegrywają
63' - Rzut rożny dla Cracovii
63' - i jeszcze jeden...
64' - Nieudana kontra Legii, szybka strata piłki
65' - Strzał z dystansu, słupek!
65' - Bardzo dobre uderzenie Kakabadze
66' - Zmiana Cracovia: Filip Piszczek Rivaldinho
66' - Do wejścia szykowany jest Pekhart
67' - Dobrze interweniuje Nawrocki
67' - Wychodzi Włodarczyk, ale nie ma do kogo zagrać
67' - Legionista był jednak na spalonym
69' - Strzał Rivaldinho z ostrego kąta, na szczęście dobrze Boruc
69' - Zmiana Legia: Filip Mladenović Tomas Pekhart
70' - Strzał Gomesa zablokowany, jeszcze Pekhart próbował dojść do piłki, ale się nie udało
70' - Leży na boisku Hebo Rasmussen, trzyma się za rękę
71' - Na trybunach zasiedli dzisiaj m.in. Jan Mucha i Aleksandar Vuković
73' - Rivaldinho na spalonym
75' - Niestety, wiele wskazuje na to, że to Cracovia wygra dzisiejszy mecz. Legioniści nie mają pomysłu, jak przełamać defensywę rywala, nie są w drugiej części gry stroną dominującą
76' - Wrzutka Josue w pole karne, ale piłka padła łupem rywali
76' - Zbyt mocne prostopadłe zagranie do Luquinhasa
77' - Josue prosi się o kartkę...
78' - Faul Myszora, rzut wolny dla Legii, ale daleko od bramki
78' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Josue
78' - Legionista ma pretensje do kolegów
79' - Zablokowany strzał Pekharta, rzut rożny
80' - Tym razem za lekko i od bramki Niemczycki
82' - Luquinhas nie opanował piłki i od bramki Cracovia
83' - Zmiana Cracovia: Jakub Myszor Michał Rakoczy
84' - Coraz mniej czasu zostało legionistom, żeby wywieźć z Krakowa choćby 1 punkt
85' - Już nawet Wieteska zapędza się pod pole karne. Będzie rzut rożny
85' - Zmiana Legia: Luquinhas Bartłomiej Ciepiela
86' - Niezły strzał Ciepieli, piłka minimalnie minęła słupek
88' - Wieteska próbował uderzać głową, sporo chaosu, ale sędzia odgwizdał spalonego
88' - Już tylko 4 minuty + doliczony czas dzielą Legię od skandalu, 11 porażki w tym sezonie
89' - 2 złe dośrodkowania Josue, raz wybili obrońcy, a przy drugim interweniował bramkarz
91' - Luquinhas na ławce rezerwowych bliski łez
92' - Sędzia doliczył 4 minuty
92' - Nieudany strzał Rui Gomesa
95' - Jeszcze rzut wolny dla Cracovii
95' - Żółta kartka: Pelle van Amersfoort (Cracovia)
95' - Za chwilę sędzia zakończy to spotkanie...
95' - Żółta kartka: Josue (Legia)
95' - Legia po raz kolejny rozegrała tylko jedną połowę
96' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
96' - Koniec meczu!

Po słabym meczu Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Cracovia 0-1. Dziękujemy za uwagę, zapraszamy na relację z meczu ze Spartakiem.