Mięciel
(77' Kucharski) Kowalczyk
Sędzia główny Marek Mikołajewski (Ciechanów)

Pogrom!

5-1.. to mówi samo za siebie, choć przebieg spotkanie nie wskazywał na tak wysoką wygraną Legii. Szkoleniowiec warszawian wystawił prawie identyczny skład jak w spotkaniu z Pogonią - zabrakło jedynie kontuzjowanego Jacka Zielińskiego. Zastąpił go Jacek Magiera. Wodzisławianie wystąpili w najsilniejszym rozstawieniu. Był to 150 mecz Odry w ekstraklasie.

Pierwszą połowę obie drużyny rozpoczęły dość ostrożnie. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 10 minucie pod bramką Robakiewicza, ale legioniści zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Gra toczyła się w środku pola, można nawet powiedzieć iż gospodarze lepiej sobie radzili w tej strefie boiska - neutralizując Piekarskiego. Szansę na 1-0 w 15 minucie miał Rasiak, znalazł się sam przed Robakiewiczem, ale bramkarz Legii był górą. Jednak to legioniści pierwsi zdobyli gola. W 28 minucie prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Mariusz Piekarski, a wodzisławianom nie udała się pułapka ofsajdowa. Piekario wbiegł w pole karne i dograł do nadbiegającego Mięciela który bez problemów umieścił piłkę w siatce! 1-0 dla Legii. Już trzy minut później było 2-0! Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Tomasz Kiełbowicz.. dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Wojtek Kowalczyk i ładnym strzałem z główki pokonał Tomalę. To podłamało gospodarzy, jednak to oni zaczęli przeważać na boisku. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Tuż po zmianie stron znakomitą sytuację na 3-0 miał Kowalczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Odry. Legioniści stworzyli jeszcze dwie bardzo groźne sytuacje ale nie potrafili ich wykorzystać. Zrobili to natomiast wodzisławianie. W 60 minucie na polu karnym Rasiak otrzymał podanie na głowę od Chałbińskiego i ładnym uderzeniem z trudnej pozycji umieścił piłkę w okienku bramki Robakiewicza. Po tym golu gospodarze zaatakowali jeszcze śmielej. Mecz zrobił się bardzo ciekawy i nabrał większego tempa. Raz pod jedną raz pod drugą bramką miały miejsce groźne sytuacje. Dwie stuprocentowe okazje miał Kowalczyk ale nie piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Z kolei z drugiej strony boiska Maciej Murawski wybił raz piłkę z linii bramkowej. Groźny element w grze Legii stanowią obecnie stałe fragmenty gry. Właśnie po takim dośrodkowaniu Kiełbowicza w 80 minucie Mięciel strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla Legii. Sześć minut później wprowadzony na boisko za Piekarskiego Marek Citko, został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sam poszkodowany ustawił piłkę i bardzo ładnym technicznym uderzeniem posłał piłkę tuż nad murem i ta wpadła blisko słupka bramki Tomali. 4-1! Ale to jeszcze nie koniec. Zwięczeniem udanego występu był piąty gol, a trzeci w tym meczu Mięciela. Warszawski napastnik trochę szczęśliwie - bo na leżąco wepchnął piłkę z 4 metrów pod brzuchem Tomali do bramki. Asystował Giuliano.

Podsumowując bardzo dobry mecz Legii. Wygląda na to iż zwycięstwo z Pogonią nie było dziełem przypadku i drużyna wreszcie zaczyna grać. Po kilku latach także stałe fragmenty są domeną warszawian. Dwa dośrodkowania Kiełbowicza.. i dwa gole, oraz strzał z rzutu wolnego Marka Citki. Znakomitą skutecznością wykazuje się Marcin Mięciel - zdobył drugi hat-trick w I lidze. Po ty meczu ma 12 goli na swoim koncie, o dwa mniej niż Tomasz Frankowski. Teraz czeka nas "święta wojna" już w środę Derby Warszawy! Tego nie można przegrapić!

Pomeczowe wypowiedzi

Dragomir Okuka (trener Legii): Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Było trochę kłopotów po strzeleniu przez Odrę bramki, ale po naszym trzecim golu wynik spotakania byl już przesądzony. Wszyscy moi piłkarze zasłużyli dzisiaj na słowa uznania.
Jerzy Wyrobek (trener Odry): Legia pokazała klasę. To zresztą bardzo mocny i poukładany zespół. Szkoda, że trzy gole straciliśmy po stałych fragmentach gry.
Marcin Mieciel (Legia): na początku było dzisiaj bardzo ciężko, ale dwie pierwsze bramki zmobilizowały nas do dobrej gry. Nie spodziewałem sie, że wygramy w takich rozmiarach.
Jacek Matyja (Odra): Żenujące to co graliśmy. Legia te sytuacje, które miała to wykorzystała.

Autor: Gazeta Wyborcza

Z trybun

Do Wodzisławia dotarła grupa około 130-150 kibiców. W drodze miał się na fanów Legii czaić Ruch (był motyw że nawet będą się starali pociąg wykoleić... ale jak to Ruch dużo mówią mało robią...) Jak już historia głosi nie można było wnieść pasków i aparatów na stadion (szkoda ze jeszcze spodni... przecież nimi tez można rzucić!). Bilety jak to na przyjazd Legii były po promocyjnej cenie 20 zł - (podobno tańszych zabrakło!) Początkowo kibiców było ok. 80 lecz niebawem dojechał autokar z kibicami z Warszawy robiąc duże zamieszanie pod stadionem. Legia przywiozła ze sobą 3 flagi - Visitors, Grodzisk Mazowiecki i Ultras Żywiec. Odra: Chłopcy z nad granicy, Rybnik, Świerklany. W 29 i 31 minucie kibice Legii wpadli w szał po bramce Mięciela i Kowalczyka. Po drugiej bramce przyjechał autokar z kibicami Legii. Na stadionie przeważnie było słychać raz Legię raz Odrę i okrzyki poniżające obydwa kluby. Po zdobyciu bramki przez Odrę kibice z młynu Odry odpalają race, a między kibicami Legii, a Policją dochodzi do bliskiego spotkania, kilka osób dostało pałką (dzień bez pałowania to dzień stracony). Po kilku minutach od strony sektorów Odry pojawiają się kolejne białe kaski (robiące laski...). Po tych wydarzeniach zrobiło się spokojnie (spalono jeden szaliczek Odry) i tak do końca meczu.

Autor: Puchal

Po raz kolejny w pierwszej jedenastce wyszedł Wojciech Kowalczyk. W drużynie Legii zabrakło kontuzjowanego Jacka Zielińskiego.

1 min. - Początek meczu.
4 min. - Na razie na boisku nie dzieje się nic ciekawego, lekką przewagę posiada Legia.
10 min. - Na stadionie w Wodzisławiu zjawiło się około 100 kibiców Legii, którzy wywiesili flagi Visitors, Grodzisk Maz. i Ultras Żywiec. Fani gospodarzy prawie w całości zapełnili obiekt, flagi: Chłopcy znad granicy, Rybnik, Świerklany...
15 min. - Groźna sytuacja pod bramką Robakiewicza, ale bramkarz Legii był szybszy od atakującego Rasiaka.
20 min. - Kolejna groźna akcja gospodarzy kończy się rzutem rożnym. Wodzisławianie opanowali chyba środek boiska i gra zdecydowanie się wyrównała.
26 min. - Groźna akcja Legii. Piekarski dograł do Sokołowskiego, ale ten został zblokowany przez jednego z obrońców gospodarzy.
29 min. - GOOOOOL!!!!! 1-0 dla Legii! Marcin Mięciel otrzymał podanie od Mariusza Piekarskiego, przeprowadził rajd i strzelił gola!.
31 min. - GOOOOOL!!!!! 2-0 dla Legii!!!!! Wojciech Kowalczyk podwyższa głową na 2-0 - asysta z rzutu wolnego Kiełbowicz!
34 min. - Mecz układa się po myśli Legii. Szansę kolejną miał Kiełbowicz, ale Tomala obronił.
38 min. - Żółta kartka dla Magiery.
41 min. - Żółta kartka dla Wojtali.
45 min. - W ostatniej minucie tej odsłony Sibik upadł w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na jedenastkę.
45 min. - Koniec I połowy.

46 min. - Zmiana w Odrze: Chałbiński za Plutę.
46 min. - Początek drugiej odsłony.
50 min. - Przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Kowalczyk, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał sie Tomala.
53 min. - Żółta kartka dla Berensztajna.
56 min. - Dwie groźne akcje Legii, ale nie udało się ich wykorzystać.
59 min. - GOL dla Odry! Rasiak wykorzystał podanie Chałbińskiego i Legia wygrywa już tylko 2-1.
60 min. - Po golu dla gospodarzy nastąpiło starcie kibiców Legii z policją. Prewencja pałowała.
62 min. - Kolejna świetna okazja Kowalczyka. Jego strzał przeszedł obok bramki.
65 min. - Zmiana w Legii: za Sokołowskiego wchodzi Giuliano
Po strzeleniu gola, kilku kibiców weszło na płot odgradzający od gospodarzy. Odra podbiegła i w tym momencie policja zaczęła pałować kibiców Legii.
66 min. - Zmiana w Legii: za Sokołowskiego wchodzi Giuliano.
70 min. - Zmiana w Legii: za Piekarskiego wchodzi Citko.
72 min. - Odra groźnie atakuje... bardzo stara się odrobić straty.
73 min. - Zmiana w Odrze: za Rutę wchodzi Kościuk.
77 min. - Akcja Legii... ale strzał Citki był niecielny.
78 min. - Zmiana w Legii: za Kucharski za Kowalczyka.
80 min. - GOOOOOLLLL!!!! 3-1 dla Legii Marcin Mięciel! Z lewej strony wprost na głowę legionisty dośrodkował Kiełbowicz.
83 min. - Groźnie pod bramką Legii. Murawski wybił piłkę z linii bramkowej.
86 min. - GOOOOOOOOOOOOOLLLL! 4-1 !! Z rzutu wolnego do bramki Tomali trafił Citko
88 min. - Jeszcze groźnie atakuje Legia. Kiełbowicz dośrodkowywał ale Kucharski nie wykorzystał sytuacji.
90 min. - GOOOOOOOOOOOOOLLLL! 5-1 !! Hat-trick Mięciela!!!! Miętowy otrzymał podanie od Giuliano i pokonał Tomalę.
91 min. - Koniec meczu!!!!

Zapowiedź

Zagrać tak jak z Pogonią

Tego chyba życzą sobie wszyscy kibice Legii. Jeżeli w sobotę w Wodzisławiu podopieczni Dragomira Okuki zagrają jak w ubiegłej kolejce w meczu z Pogonią to nie powinniśmy mieć problemów przywiezieniem trzech punktów do Warszawy. Dotychczas Legia pięciokrotnie grała z Odrą na wyjeździe i wszystkie mecze kończyły się po myśli wojskowych.
Do meczu ma być już gotowy Cezary Kucharski który przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję. Na niego bardzo liczy warszawski szkoleniowiec. Dwóch legionistów wystąpiło w środowym meczu reprezentacji ze Szkocją i jeden z nich - Jacek Zieliński nabawił się kontuzji która prawdopodobnie wykluczy do z dzisiejszego meczu.
Po 21. kolejkach Odra zajmuje 10 lokatę z dorobkiem 26 punktów i wciąż nie może być pewna I-ligowego bytu. W ubiegłą niedzielę wodzisławianie minimalnie w końcówce spotkania ulegli w Krakowie Wiśle 1-2. W tę sobotę zapewne nastawią się na skomasowaną obronę i legioniści będą musieli postarać się szybko strzelić gola, abyśmy nie byli świadkami nerwowej końcówki, jaka miała miejsce np. w Grodzisku Wielkpolskim.