24 Kacper Karasek 88'
27 Bartłomiej Kukułowicz 90'
28 Maciej Ambrosiewicz
Cezary Miszta 31
67' Mattias Johansson 6
Rafał Augustyniak 8
46' Lindsay Rose 29
Yuri Ribeiro 5
Bartosz Slisz 99
Paweł Wszołek 13
67' Bartosz Kapustka 67
106' Ernest Muci 20
91' Makana Baku 28
Carlitos 19
Dominik Hładun 30
91' Maik Nawrocki 17
46' Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
Ihor Charatin 14
106' Patryk Sokołowski 18
Robert Pich 11
67' Josue 27
67' Maciej Rosołek 39

Zwycięski rollercoaster

Legia Warszawa wymęczyła awans do kolejnej fazy Pucharu Polski, pokonując po dogrywce w I rundzie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Legioniści szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Carlitosa, jednak potem dwa gole strzelili gospodarze. W doliczonym czasie gry do remisu z rzutu karnego doprowadził Josue, a w dogrywce zwycięstwo zagwarantował Carlitos!

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla graczy Legii. Już w 6. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Carlitos. Hiszpan przechytrzył obrońcę, doszedł do dalekiego podania i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Tomasza Loskę. Po strzeleniu pierwszego gola legioniści zdawali się stopniowo przejmować inicjatywę. Co prawda bramkarz Termaliki nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości, to jednak w ofensywie gospodarze również nie błyszczeli. Dopiero w 24. minucie do interwencji zmuszony został Cezary Miszta. Bramkarz był czujny i nie dał zaskoczyć się przy próbie z ostrego kąta Kacpra Śpiewaka.

Potem Legia podwyższyła wynika za sprawą Pawła Wszołka, który skorzystał z przytomnego dogrania od Makany Baku. Powtórki pokazały jednak, że asystujący pomocnik chwilę wcześniej był na spalonym przy uderzeniu zza pola karnego Bartosza Kapustki. Za moment gospodarze bliscy byli doprowadzenia do remisu! Andrej Kadlec mocno kopnął futbolówkę lewą nogą w kierunku bliższego słupka, lecz tam świetnie spisał się Miszta. Kilka minut przed przerwą arbiter podjął kontrowersyjną decyzję wyrzucając z boiska Lindsaya Rose'a, który zaatakował od tyłu jednego z przeciwników. Po analizie VAR Jarosław Przybył wycofał się jednak z tego i ukarał obrońcę jedynie żółtą kartką. Powtórki okazały, że była to decyzja jak najbardziej słuszna. W doliczonym czasie pierwszej połowy, spuszczenie z tonu mogło się zemścić na graczach Kosty Runjaicia. Wówczas bliski trafienia był jeden z gospodarzy i w ostatnim momencie z linii bramkowej piłkę wybił Bartosz Slisz.

Druga połowie rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Znów do sytuacji doszedł Carlitos, który tym razem chciał zaskoczyć Loskę strzałem zza pola karnego. Loska był jednak dobrze ustawiony i zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 53. minucie stadion w Niecieczy wpadł w euforię. Do odbitej piłki dopadł kompletnie niepilnowany Marcel Błachewicz i huknął z półwoleja kompletnie nie do obrony. W tej sytuacji Miszta nie miał kompletnie nic do powiedzenia, jednak trzeba przyznać, że na straconego gola zanosiło się już od dłuższego czasu... Po niespełna godzinie gry czujność Loski sprawdził Muci. Bramkarz Termaliki nie miał jednak kłopotów z dobrą interwencją, ponieważ kopnięta przez Albańczyka piłka leciała wprost w niego.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana niż pierwsza. Raz po raz jedna lub druga drużyna była gościem pod polem karnym przeciwnika. W 75. minucie powinno być 2-1 dla Legii! Ernest Muci uciekł obrońcom i po chwili znalazł się sam na sam z Loską, jednak zamiast podać do niepilnowanego Carlitosa, postanowił kończyć akcję sam. Niestety, uczynił to w fatalny sposób niemal podając piłkę w ręce bramkarza. Termalika nie zmierzała ślepo czekać do dogrywki. W 80. minucie ponownie wysilić musiał się Miszta. Bramkarz Legii przytomnie wybił poza linię końcową strzał Adama Radwańskiego.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Termalica strzeliła drugiego gola. Daniel Pietraszkiewicz z łatwością wymanewrował Rafała Augustyniaka oraz Artura Jędrzejczyka i mierzonym strzałem pokonał Misztę. Za moment... rzut karny! Cóż za zwrot akcji na stadionie w Niecieczy. Po faulu Hubinka na Yurim Ribeiro, arbiter zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Josue i pewnie pokonał Loskę.

Potem było równie ciekawie. Najpierw strzał Carlitosa z półwoleja zdołał instynktownie obronić Loska, a za moment równie skuteczną obroną popisał się na linii bramkowej Miszta. Niebawem sędzia zakończył regulaminowy czas gry i zaprosił piłkarzy na przerwę, a potem na dogrywkę.

W 96. minucie dobra szansa Macieja Rosołka. Napastnik wyszedł do prostopadłego podania, a z jego płaskim uderzeniem poradził sobie na raty Loska. Kilkanaście minut potem jeszcze lepszą okazję na gola miał Wszołek. Niestety, pomocnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 112. minucie znów o swojej klasie przypomniał Carlitos, któremu dobitnie pomógł w tym Josue. Portugalczyk dokładnie zacentrował z rzutu wolnego, a najsprytniej w szesnastce przeciwnika zachował się Hiszpan, pokonując Loskę sprytnym strzałem w krótki róg.

20:15 - Witamy z Niecieczy, gdzie za kilkanaście minut Legia powalczy o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.
20:18 - Trener Legii dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. W bramce zobaczymy Cezarego Misztę. Po raz pierwszy w podstawie zagra Carlitos.
20:28 - Piłkarze wychodzą na boisko. Legia na zielono, Termalica na pomarańczowo.
Rozpoczną gospodarze

2' - Faul na Mucim w środku pola
7' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
7' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
8' - Niewiele się działo aż do... 7 minuty kiedy Carlitos wpadł w pole karne, nie dał sobie odebrać piłki i wepchnął ją do bramki!
8' -
10' - Muci stracił piłkę w ataku.
12' - Dobrze w obronie Johansson. Podał do Wszołka, ten do środka, ale nieudany atak Legii.
12' - Niecelny strzał Pietraszkiewicza z 22 metrów.
15' - Nieudane dośrodkowanie Ribeiro z lewej strony.
16' - Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego. Rozegranie do narożnika boiska i kolejny aut.
17' - Baku walczył do końca przy linii autowej i nie pozwolił piłce opuścić placu gry.
18' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Termaliki. Johansson do Kapustki, ale ten stracił piłkę
23' - Za mocne zagranie Rose do Wszołka
25' - Baku podał do Carlitosa, a ten próbował prostopadle zagrać do Wszołka, ale we wszystko wmieszał się obrońca.
25' - Strzał Śpiewaka z bardzo ostrego kąta odbija Miszta.
28' - Rzut wolny dla Termaliki z boku pola karnego.
28' - Bezpośredni strzał Polarusa nad poprzeczką.
31' - Ładny przechwyt Kapustki, dogranie na skrzydło do Wszołka, który z mocnego wychylenia źle dośrodkował. Od bramki Loska.
34' - Legioniści w polu karnym rywali podawali sobie piłkę i nic nie osiągnęli.
34' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
34' - Kapustka w pole karne... strzał odbija bramkarz, Baku dogrywa do Wszołka a ten pakuje piłkę do pustej bramki!
35' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
36' - W momencie strzału Kapustki Baku był na spalonym...
36' - po interwencji VAR...
36' - GOL ANULOWANY!
37' - Groźny strzał Kadleca broni Miszta!
38' - Zawijskyj strzela po ziemi z 24 metrów obok słupka.
40' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... dobrze Augustyniak podbił piłkę i dzięki temu nie trafiła ona do rywala.
41' - Polarus znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału z 14 metrów, ale fatalnie posłał piłkę w pole kukurydzy
42' - Dobre przerwanie akcji w środku pola przez Slisza.
43' - Czerwona kartka: Lindsay Rose (Legia)
43' - Brzydki faul stopera Legii na Repie... i arbiter wyrzuca go z boiska!
44' - Trwa jeszcze analiza sytuacji przez VAR
45' - Sędzia Przybył idzie oglądać sytuację na ekranie. Możliwe, że cofnie swoją decyzję i zamieni ją na żółtą kartkę.
46' - Jest zmiana decyzji. Rose zostaje na boisku!
46' - Żółta kartka: Lindsay Rose (Legia)
47' - Sędzia dolicza 4 minuty
48' - Faul Wszołka w ataku.
51' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... Riberiro głową wybija na rzut rożny.
51' - A teraz Slisz wybija piłkę z pustej bramki!! Piękna interwencja legionsty
51' - Koniec pierwszej połowy

Uff. Po niezłym początku z minuty na minutę coraz śmielej poczynali sobie gospodarze i powinni byli strzelić wyrównującą bramkę do szatni, ale zapobiegł temu Bartosz Slisz.
Piłkarze wrócili na murawę.
Kosta Runjaić nie ryzykuje i zdejmuje z boiska Rose.

46' - Zmiana Legia: Lindsay Rose Artur Jędrzejczyk
48' - Ładny strzał Carlitosa zza pola karnego broni Loska na rzut rożny.
50' - Drugi rzut rożny dla Legii.
52' - Carlitos wpada w pole karne z prawej strony, próbuje czarować, zablokowany strzał, próba dogrania do kolegi nieudana.
53' - Faul Johanssona przy linii bocznej.
53' - GOL! Bruk-Bet Termalica Nieciecza
53' - Strzelec gola: Marcel Błachewicz (Bruk-Bet)!
54' - No i niestety wyrównanie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową za słabo wybił Jędrzejczyk i z 14 merów Błachewicz huknął nie do obrony...
57' - Uderzenie Muciego broni Loska.
58' - Nieudana próba Kapustki zza pola karnego.
59' - Tym razem Jędrzejczyk lepiej głową wybił poza pole karne.
60' - Muci wpada w pole karne... podaje na prawą stronę do Carlitosa ale a mocno! Gol raczej i tak nie byłby uznany, bo Albańczyk był na pozycji spalonej.
62' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
63' - Wyrównany mecz...
64' - Wszołek odebrał rywalowi piłkę blisko pola karnego, ale potem Carlitos ją stracił.
66' - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!" - śpiewają kibice Legii.
66' - Do wejścia szykują się Josue i Rosołek.
67' - Kombinacyjnie rozegranie Muciego... podanie na 6 metr ale nikt tej akcji nie wykończył.
68' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Maciej Rosołek
68' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Josue
70' - Nieudana próba przelobowania Miszty.
70' - Po zmianach do defensywy cofnął się Wszołek, a wyżej gra Rosołek.
70' - Minimalnie za mocne podanie Josue do Ribeiro.
71' - Zmiana Bruk-Bet: Marcel Błachewicz Marcin Grabowski
71' - Zmiana Bruk-Bet: Rajko Rep Adam Radwański
73' - Legia nie może złapać odpowiedniego rytmu. Na dodatek cały czas musi uważać na tyły, bo Termalica nie składa broni.
76' - Co ten Muci zrobił... znalazłsię sam na sam z bramkarzem po podaniu Josue, mógł podawać do Carlitosa, a uderzył lekko technicznie po ziemi... prosto w ręce bramkarza.
77' - Faul Baku przy linii bocznej.
81' - Indywidualna akcja Augutyniaka, który przebiegł z piłką 50 metrów, próbował podawać, próbował strzelać, ale bez powodzenia.
81' - Miszta zbija na rzut rożny strzał Radwańskiego.
81' - Rosołek wybił głową piłkę na aut po dośrodkowaniu z narożnika boiska.
83' - Baku teraz sam zainicjował akcję i sam ją wykończył tak, że wywalczył rzut rożny.
83' - Dobry powrót Baku i odbiór.
84' - Josue biegnie w poprzek pola karnego, przewraca się ale sędzia nakazuje grać dalej.
84' - Faul na Josue z lewej strony pola karnego.
86' - Dośrodkowanie Josue wybili na krótko obrońcy. Jeszcze próbował Augustyniak, ale stracił piłkę w polu karnym.
87' - GOL! Bruk-Bet Termalica Nieciecza
87' - Strzelec gola: Daniel Pietraszkiewicz (Bruk-Bet)!
87' - ...
88' - Piłkę przed polem karnym przejął Pietraszkiewicz, minął Augustyniaka i pięknym sprytnym strzałem w długi róg nie dał szans Miszcie...
89' - Zmiana Bruk-Bet: Daniel Pietraszkiewicz Kacper Karasek
90' - Wygląda na to, że Ribeiro był faulowany w polu karnym! Czekamy na VAR
91' - Zmiana Bruk-Bet: Artem Polarus Bartłomiej Kukułowicz
91' - Przybył ponownie ogląda sytuację na ekranie, decyzja musi być korzystna dla Legii
91' - Karny!
92' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Josue ustawia piłkę na jedenastym metrze...
92' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
92' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
93' - UUUUUUUUUUUUFFFFFFFFFFFF!!! Josue pewnie zmylił bramkarza i odetchnęliśmy z ulgą!
94' - Jeszcze Legia w ataku... Josue w pole akrne, Carlitos nie sięgnął.
94' - Legia nadal w ataku, piłka w pole karne Carlitos pięknie obraca się i uderza z powietrza broni Loska!!
94' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
95' - Miszta ratuje Legię piękną interwencją po strzale Radwańskiego!!!
95' - Końcówka tego meczu to prawdziwe emocje!
95' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

91' - Zmiana Legia: Makana Baku Maik Nawrocki
91' - Początek pierwszej części dogrywki
92' - Legia przestawiła się na trzech obrońców. W środku gra Augustyniak, na prawej Nawrocki, a na lewej Jędrzejczyk.
96' - Termalica ciśnie Legię... strzał głową broni Miszta
97' - Muci prostopadle do Rosołka, który oddał niesygnalizowany strzał, ale bramkarz Termaliki wybił piłkę nogami
97' - Josue dośrodkował z rożnego i główkował Rosołek, ale nad poprzeczką.
98' - Zmiana Bruk-Bet: Kacper Śpiewak Muris Mesanović
98' - Żółta kartka: Nemanja Tekijaski (Bruk-Bet)
100' - Zaskakujący strzał Nawrockiego tuż obok okienka!
103' - Wszołek sam na sam... i w bramkarza. Który to już raz ostatnio?!
107' - Termalica w ataku...
107' - Koniec pierwszej poł‚owy dogrywki. Za chwilę™ ostatnie 15 minut.

106' - Począ…tek drugiej części dogrywki
106' - Zmiana Legia: Ernest Muci Patryk Sokołowski
107' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
109' - Slisz do Carlitosa, ale Hiszpan źle dryblował a na dodatek faulował rywala.
111' - Rożny dla Legii, dośrodkowanie Josue... Główka Jędrzejczyka obok słupka.
113' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
113' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
113' - Dośrodkowanie z wolnego Josue, a Carlitos pięknie technicznie zaskoczył bramkarza!!
116' - Gospodarze jeszcze nie odpuszczają, ale teraz dobrze wybił głową Jędrzejczyk, a następnie faulowany był Josue.
117' - Żółta kartka: Bartłomiej Kukułowicz (Bruk-Bet)
117' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
118' - Żółta kartka: Artem Putiwcew (Bruk-Bet)
118' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Bartłomiej Kukułowicz (Bruk-Bet)
118' - Żółta kartka: Muris Mesanović (Bruk-Bet)
119' - Sypią się kartki dla gospodarzy. Nerwowo, ale Legia już tej wygranej nie wypuści.
120' - Żółta kartka: Tomasz Loska (Bruk-Bet)
120' - Żółta kartka: Josue (Legia)
121' - Faul na Josue.
121' - Żółta kartka: Taras Zawijskyj (Bruk-Bet)
122' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
123' - Nawrocki wybija piłkę na rzut rożny!
124' - Legia ratuje się we własnym polu karnym... jeszcze Grabowski dośrodkowuje... Josue gra na czas
124' - Koniec meczu!
125' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Nemanja Tekijaski (Bruk-Bet)

Po meczu czerwoną kartkę obejrzał jeszcze jeden z zawodników gospodarzy.
Szczęśliwy powrót z dalekiej podróży z piłkarzy Legii. W ostatniej chwili odwrócili losy meczu i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na legionisci.com na materiały pomeczowe.

W słoniowej jaskini uciekliśmy przed karnymi

Za nami kolejny wyjazd na południe Polski w ciągu raptem kilku dni. Po piątkowej wizycie w Mielcu (niestety tylko na przystadionowym parkingu), tym razem przyszło nam wspierać Legię w Niecieczy w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Po raz kolejny trzeba było brać wolne w pracy, albo urwać się parę godzin, by ruszyć na kolejny wyjazd do doskonale nam znanej "jaskini słonia".

Kiedy Termalika w poprzednim sezonie spadła z ligi, wydawało się, że odpoczniemy trochę od wyjazdu do krainy kukurydzy. Jak się okazało, los skojarzył nasz klub z zespołem z Niecieczy już w I rundzie Pucharu Polski. I choć na tym etapie rozgrywek zdecydowanie wolimy podróże w miejsca nowe, bądź dawno nieodwiedzane, nie było wyboru. Trzeba było jechać do Niecieczy i godnie reprezentować Legię.

Wyjazd z Warszawy zaplanowany był na 6 godzin przed rozpoczęciem spotkania. Tym razem wyjazd z samej stolicy wyglądał na szczęście lepiej niż w ostatni piątek, a i trasa przez dość długi czas przebiegała szybko i sprawnie. Dopiero ostatnich 70 kilometrów, kiedy do ruchu włączyła się znacznie większa liczba kabaryn, jechaliśmy nieco wolniej, ale i tak na miejsce dotarliśmy z odpowiednim zapasem czasowym. Oczywiście kolejny raz w tym sezonie wyprzedaliśmy wszystkie przyznane nam bilety - 393 sztuki, a pozostali kibice Legii zajęli miejsca na trybunie gospodarzy, zaraz za ogrodzeniem sektora gości.

Zainteresowanie meczem po stronie gospodarzy było przyzwoite, ale jednak nie wyprzedano wszystkich wejściówek. Na stadionie pojawiło się dokładnie 4258 kibiców, w tym 500-osobowa grupa kibiców Legii. 393 osoby z Łazienkowskiej zajęły miejsca w sektorze gości. Lekko ponad setka na sektorach gospodarzy, tuż obok nas. W naszym sektorze wywiesiliśmy jedną, sporych rozmiarów flagę, która zajęła całe ogrodzenie naszego sektora - "Legia Warszawa".

Gospodarzy w młynie około dwóch setek z dwiema flagami - "Nieliczni fanatyczni" i "Łęg Tarnowski". W drugiej połowie zaprezentowali chorągiewki. Na ich temat tyle.

Od samego początku ruszyliśmy z dopingiem, a przez cały mecz przerobiliśmy znaczną część legijnego repertuaru. Aby całość brzmiała jak należy, czuwał "Staruch", który wymagał zaangażowania jak na każdym innym meczu, czy wyjeździe. Zupełnie niespodziewanie dość szybko nasi piłkarze wyszli na prowadzenie - większość z nas nie dojrzała bramki Carlitosa z sektora, podobnie zresztą jak późniejszej - ostatecznie nieuznanej bramki Wszołka. W związku z tym po tych golach nasza radość była nieco spóźniona. Udany początek sprawił, że nieco straciliśmy czujność i chyba byliśmy już myślami przy piątkowym losowaniu kolejnej rundy. Na szczęście nie dotyczy to poziomu naszego dopingu - ten stał na bardzo przyzwoitym poziomie.

Pomimo braku zadaszenia naszej trybuny, wielokrotnie skandowaliśmy okrzyki, które doskonale odbijały się od przeciwległej trybuny. Wykorzystaliśmy również fakt, że obok "klatki" zasiadła grupa legionistów i parę razy wraz z nimi śpiewaliśmy na dwie strony - "Kto wygra mecz?!", czy "Warszawę". Z kolei w pieśni "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz...", ustaliliśmy wspólnie drogą szybkiego głosowania, że obowiązuje wersja "Bartek Kapustka i już 1-0 jest". Odświeżyliśmy rzadko ostatnio wykonywaną pieśń "Legia, Legia gol lalalala, Legia Legia gol lalalalala".

Po przerwie niestety gospodarze najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie, na cztery minuty przed końcem zdobyli kolejnego gola, który mógł wyrzucić nas za burtę rozgrywek Pucharu Polski. "Legia walcząca, Legia walcząca do końca" - skandowaliśmy w tym czasie. Wcześniej dość długo śpiewaliśmy "Nie poddawaj się, ukochana ma..." oraz hit obecnego sezonu - "Gdybym jeszcze raz...". Choć czasu do końca pozostało niewiele, nasi piłkarze rzucili się do ataku i w końcu sędzia amator dopiero po interwencji VAR-u (sam nic nie zauważył), podyktował rzut karny dla Legii. Czy jest sens opłacać gości, którzy podejmują same błędne (kluczowe) decyzje? Ten sam gość z gwizdkiem najpierw uznał bramkę Wszołka (anulowaną następnie), wyrzucił z boiska Rose (później zmienił decyzję), i w końcu nie podyktował karnego, który miał wpływ na rozstrzygnięcie spotkania. Może więc lepiej by gość z wozu VAR prowadził spotkanie przez mikrofon?

Ale wróćmy do tego na co mamy wpływ, czyli atmosfery na trybunach. Podyktowanie rzutu karnego bardzo uradowało całą naszą grupę, ale jak wiadomo, rzut karny trzeba jeszcze wykorzystać. Na szczęście po uderzeniu Josue mogliśmy radować się po raz kolejny. Niedługo później po zakończeniu regulaminowego czasu gry wiadomo było, że w Niecieczy spędzimy jeszcze trochę czasu z powodu dogrywki. "Hej Legio jesteśmy z Wami" - skandowaliśmy. I przed dodatkowych 30 minut zdzieraliśmy gardła jak źli. Doskonale w tym czasie wychodziło nam "Gdybym jeszcze raz...", które w pewnym momencie ciągnęliśmy już do samego końca. Szczęśliwego końca, bowiem w drugiej połowie dogrywki legioniści strzelili bramkę na 3-2, która zapewniła nam awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

Po zakończeniu meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę do końca. Kiedy podeszli pod nasz sektor, zapytaliśmy ich głośno "Kto wygrał mecz?!", a po chwili tę samą kwestię zaintonowali gracze, wśród których wodzirejem był "Jędza". Na dwie strony zaśpiewaliśmy jeszcze "Warszawę", po czym spora część piłkarzy rzuciła swoje koszulki w trybuny, m.in. dla jednego z kibiców - Marcina i jego syna, który pomimo, że mieszka wiele kilometrów od stolicy, jest obecny na niemal każdym legijnym wyjeździe od blisko 20 lat.

Raptem kilka minut później mogliśmy szybko i sprawnie opuścić sektor gości. Zupełnie inaczej niż podczas naszej wizyty z lutego, kiedy policja po odpaleniu pirotechniki robiła różne cyrki i podchody. Droga powrotna minęła w dobrych nastrojach i około godziny 3 nad ranem zameldowaliśmy się w Warszawie. Czasu na sen przed kolejnym dniem pracy było niewiele, ale w końcu nie można całego życia przespać ;) Teraz czekamy na dobre losowanie kolejnej rundy krajowego pucharu (mecze 19 października), które będzie miało miejsce już w piątek. Najchętniej na tym etapie trafilibyśmy zaprzyjaźnioną Olimpię Elbląg, z którą przez wiele, wiele lat, nie dane nam było rozegrać oficjalnego spotkania. A w piątkowy wieczór widzimy się oczywiście przy Łazienkowskiej, na meczu przyjaźni z Radomiakiem. Tutaj mamy pewność, że frekwencja będzie bardzo wysoka, bowiem już teraz sprzedano ponad 25 tysięcy biletów.