Niedziela, 7 stycznia 2001 r. godz. 19:38

Puchar Legionowa dla Legii

Woytek

W niedziel? o godzinie 11 na stadionie w Legionowie rozpoczą? si? turniej charytatywny, z którego ca?y dochód przeznaczony zosta? dla pi?karza Legionovii Paw?a Przewdzieckiego, któremu w świ?ta podczas porodu zmar?a ?ona. Bilety w cenie 10 z? kupowali wszyscy, którzy znale?li si? na stadionie, ?ącznie z pi?karzami i trenerami. Na stadionie zgromadzi?o si? ponad 2 tys. kibiców. Ka?de spotkanie trwa?o 50 minut (2 x 25).

Do Legionowa wybra?a si? bardzo liczna grupa kibicĂłw Legii, ktĂłrzy wywiesili na p?ocie cztery du?e flagi i najlepiej dopingowali swĂłj zespĂł?.

W pierwszym spotkaniu spotka?y si? dru?yny Dolcanu Ząbki i Gwardii Warszawa. Mecz nie by? emocjonujący, pi?karze stworzyli niewiele podbramkowych sytuacji. Po 50 minutach by?o 0-0, wi?c o tym kto awansuje do fina?u decydowa?y jedenastki. Te lepiej wykonywali "gwardziści" wygrywając 5-4.

Po kilkuminutowej przerwie na boisko wybiegli najbardziej oczekiwani zawodnicy w tym dniu. Gospodarze - Legionovia i pierwszoligowy zespó? Legii Warszawa. Wówczas zdecydowanie o?ywi?y si? trybuny, a najwi?ksze owacje z pi?karzy Legii zebra? Wojciech Kowalczyk... ale musia? usiąś? na ?awce. Warszawianie rozpocz?li mecz w sk?adzie:

Artur Boruc - Maciej Murawski, Tomasz Jarz?bowski, Jacek Magiera, Marinho Giuliano, Adam Majewski, Tomasz Soko?owski, Bartosz Karwan, Tomasz Kie?bowicz, Cezary Kucharski, Marcin Mi?ciel.

Na ?awce rezerwowych zasiedli: Rados?aw WrĂłblewski, ?ukasz Mierzejewski, Tomasz Mazurkiewicz, Marcin Bojarski, Wojciech Kowalczyk i Wojciech Kowalewski.

Kowalczyk musi jeszcze wiele pracowa? by wrĂłci? na pierwszoligowe boiska
Przed rozpocz?ciem pi?karze podbiegli do trybun i rozdali kibicom szale. Od początku spotkania Legia posiada?a zdecydowaną przewag?. Dobrze prezentowa?a si? linia obronna. Gospodarze nie potrafili powa?niej zagrozi? bramce strze?onej przez Artura Boruca. Jak wiadomo wojskowi rozpocz?li treningi w ubieg?ym tygodniu i wida? by?o braki szybkościowe i brak wyczucia pi?ki. Naszym zdaniem na wyró?nienie jednak zas?u?y?o trzech zawodników. Bezb??dnie w obronie spisywa? si? Maciej Murawski, który tak?e cz?sto potrafi? w?ączy? si? do ataku. Na ca?ej d?ugości prawej strony brylowa? Giuliano. Bardzo widoczny by? tak?e Bartek Karwan, który cz?sto wychodzi? na pozycje i du?o biega?. Jednak ataki Legii nie przynios?y gola. Drugą ods?on? legioniści rozpocz?li bez zmian, a kibice coraz bardziej domagali si? wejścia Wojtka Kowalczyka. Oko?o 12 minut przed ko?cowym gwizdkiem trenerzy Legii zdecydowali si? wstawi? "Kowala" i Marcina Bojarskiego, którego Legia pozyska?a z GKS-u Katowice. Ka?dy kontakt z pi?ką "ch?opaka z Bródna" kibice bardzo dok?adnie obserwowali. Jednak nie mieli si? czym zachwyca?. Kowal spisywa? si? s?abo. Widoczny u niego jest brak kondycji i szybkości - b?dzie musia? jeszcze bardzo du?o pracowa? ?eby zawita? ponownie na polskie boiska.

Mimo i? Legia mia?a przewag?, dziesi?? minut przed ko?cem meczu jedna z kontr Legionovii zako?czy?a si? rzutem karnym. Zawodnik gospodarzy zosta? sfaulowany przez wychodzącego z bramki Artura Boruca. Jednak na szcz?ście dla Legii gospodarze nie wykorzystali jedenastki (pi?ka poszybowa?a wysoko nad poprzeczką). W ko?cówce meczu dobrych sytuacji nie wykorzystali Kucharski, Kowalczyk i Karwan. Arbiter odgwizda? po raz ostatni i rozpocz??y si? rzuty karne...

Jako pierwszy do pi?ki podszed? Giuliano... i pewnie pokona? bramkarza. Goście jednak wyrównali. Drugi w Legii strzela? Bartek Karwan - uczyni? to bezb??dnie... a goście spud?owali, by?o wi?c 2-1 dla wojskowych po 2 seriach. W trzeciej kolejce przestrzeli? Adam Majewski, ale pi?karz Legionovii tak?e si? nie popisa? - nadal 2-1. W czwartej serii obie dru?yny nie pomyli?y si? (w Legii strzela? Jacek Magiera) - 3-2. Jako ostatni do pi?ki podszed? Cezary Kucharski, ale jego strza? obroni? bramkarz Legionovii, co pozwoli?o w chwil? pó?niej wyrówna? na 3-3. Zacz??a si? wi?c nerwówka, kto nie strzeli odpada. W dru?ynie Legii strzeli? Tomek Jarz?bowski, a goście pomylili si? i to Legia awansowa?a do fina?u.

Po kwadransie przerwy rozpoczą? si? fina?. Sk?ad Legii zmieni? si?. Na ?awce ponownie zasiad? Kowalczyk, a wyjściowa jedenastka wygląda?a tak:

Boruc - Murawski, Magiera, Jarz?bowski, Giuliano - Bojarski, Soko?owski, Mazurkiewicz, WrĂłblewski - Mierzejewski, Mi?ciel

W tym meczu Legia mia?a wi?cej miejsca do rozegrania pi?ki, bardzo aktywny by? Marcin Bojarski. W 12 minucie wreszcie pad? gol. Prawą stroną przedar? si? w?aśnie Bojarski, i z ko?cowej linii poda? do stojącego na piątym metrze Marcina Mi?ciela, który nie zmarnowa? okazji. 1-0 dla Legii. Po zmianie stron na boisko za Soko?owskiego wszed? Majewski, a Mi?ciela zastąpi? Karwan.

W 31 minucie po ?adnej akcji Giuliano i dośrodkowaniu w pole karne wynik na 2-0 ustali? Bojarski. Od tej pory z boiska wia?o ju? nudą, a kibice biesiadowali na trybunach. Fani docenili nawet sobotni sukces naszego skoczka, g?ośnym "Adam Ma?ysz" :) W ostatnich pi?ciu minutach na boisko powróci? Kowalczyk. W sumie zagra? oko?o 15 minut.

Po ko?cowym gwizdku zawodnicy podbiegli do trybun i przybili piątki z kibicami, a potem wszyscy razem na p?ycie stadionu odebrali Puchar.

Legia zagra?a w turnieju prawie w najsilniejszym sk?adzie. Zabrak?o kontuzjowanych Tomasza ?api?skiego, Rafa?a Siadaczki i Mariusza Piekarskiego.

Wolne tego dnia mieli tak?e: Sylwester Czereszewski, Pawe? Wojtala, Jacek Zieli?ski, Zbigniew Robakiewicz i Marek Citko.