Wisła Kraków awansowała do Ekstraklasy

fot. Woytek / Legionisci.com

Po czterech sezonach przerwy do Ekstraklasy wraca Wisła Kraków. Zespół prowadzony przez Mariusza Jopa pewnie wygrał rozgrywki 1. ligi i na dwie kolejki przed końcem zapewnił sobie awans. 

REKLAMA

Po raz ostatni Wisła występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2021/2022. Zajęła wówczas 17. miejsce w tabeli i wraz z Górnikiem Łęczna i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza opuściła ligę. 

 

W sezonie 2022/2023 Wisła przegrała z półfinale baraży o Ekstraklasę na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1-4, a w sezonie 2024/25 na tym samym etapie uległa u siebie Miedzi Legnica 0-1. 

2. miejsce w tabeli 1. ligi zajmuje aktualnie Śląsk Wrocław. 


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Arek - 10.05.2026 / 00:20, *.tpnet.pl

Jakie gratulacje? J...ać skisłą. Ciekawe, jak tam z ich wpuszczaniem. Won!

odpowiedz
Exodus - 09.05.2026 / 17:41, *.starlink.com

Bardzo dobrze, będzie więcej ciekawych meczów.

odpowiedz
taco - 09.05.2026 / 16:57, *.10.18

Doskonała informacja!

odpowiedz
Wfh - 09.05.2026 / 15:03, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór : baranie wełniany ja chodzę na Legię i w du...ie mam z kim gramy , czaisz? Jedź do Krakowa czy innego Chorzowa i złóż im osobiście gratulacje🤣i nie zapomnij się potem wytrzepać . A jak masz problem to zapraszam w przerwie meczu z Motorem pod gniazdo pokażę ci deklu jaki ze mnie kołek . Bo do Niecieczy i Hdanska zapewne nie jedziesz mistrzu klawiatury 🤣🤣🤣🤣

odpowiedz
Wfh - 09.05.2026 / 11:52, *.vectranet.pl

inny marzy o smrodach 🤣🤣🤣 jpd co za czasy

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.05.2026 / 12:46, *.centertel.pl

@Wfh: Jeśli komuś rozum odjęło to Tobie. Chyba lepiej Wisła i Ruch niż Nieciecza czy Niepołomice? Chcesz wiochy w ekstraklasie? Ekscytują Cię takie mecze gdzie na "wichurach" przylezie 200 miejscowych rolników? To już lepiej konkretne ekipy. Na takich meczach jest klimat, emocje, mobilizacja, adrenalina. I co z tego, że wróg, tym lepiej, bo na takie mecze się czeka i jest ciekawie, a nie senna atmosfera jak na meczach przyjaźni. Co za kołek!!!

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 13:14, *.play.pl

@Mateusz z Gór: Przeciez, cymbale, jak wejdzie Wisla, nie spadnie Widzew, Pogon i wejdzie Ruch to bedziesz mial mecze przyjazni co kolejke :d

Jaka adrenaline? Jak mecze bez kibicow gosci beda? Jakie konkretne ekipy? Przy pustych sektorach gosci i wyzywanie nas do pustego sektora pol meczu? To jest ta twoja adrenalina, mobilizacja i ekscytujace mecze?

Ledwo sie utrzymalismy, gramy z Motorem o nic, ceny poszly w gore i stadion wysprzedany w 1 dzien. Nie potrzeba nam sztucznej adrenaliny, my chodzimy na Legie a nie na rywali. Zwlaszcza takich, ktorych nie bedziemy nawet wyzywac bo ich nie bedzie w sektorze gosci.

odpowiedz
Sadi - 09.05.2026 / 19:12, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: po pierwsze to skisła na wyjazdy nie będzie miała wstępu co za tym idzie 3 walkowery i żegnamy miski 🤣🤣🤣

odpowiedz
Wfh - 09.05.2026 / 11:35, *.vectranet.pl

gratulacje dla skislej 🤣🤣🤣 chyba komus rozum odjelo 😂😂😂😂

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 12:51, *.play.pl

@Wfh: Wyzywaja nas na kazdym meczu 1 ligi a ci im gratulacje skladaja XDDDDDDDDD

odpowiedz
Aqq - 09.05.2026 / 10:27, *.media.pl

W sumie dobrze się stało. Żeby tak jeszcze weszli Śląsk i Ruch i utrzymał się Widzew no i Legia…

odpowiedz
exsa - 09.05.2026 / 09:59, *.orange.pl

Chcialem awansu Wisly i to sie spelnilo ! Dobra zmiana za Termalice bo beda dobre mecze i atrakcyjne jeszcze do zmiany Arka zeby zwolnic miejsce dla Slaska ktory "2" premiowanego miejsca nie wypusci oraz Lechia lub Cracovia zeby dac miejsce dla awansu Ruchu ze strefy barazowej ! Takie marzenia czy sie spelnia zobaczymy ! Gratulacje dla Wisly !!!

odpowiedz
Ślązak - 09.05.2026 / 09:37, *.231.3

No to będą filmy...

odpowiedz
matus007 - 09.05.2026 / 09:27, *.centertel.pl

Wisła i Widzew można ich nie lubić ale zawsze mocne ekipy to nie są jakieś lamusy z kielc czy zabrza

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 12:52, *.play.pl

@matus007: No, mega mocne ekipy, jedni 4 lata w 1 lidze siedzieli, drudzy za chwile do niej spadaja. Mega mocne ekipy XDDDDDDD

odpowiedz
Paco - 09.05.2026 / 09:22, *.162.80

Gwiazda biała … wiemy jaki to znak
Lepiej Wisła w Ekstraklasie niż jakieś niecieczenie. Będą emocje. Kudalaty won

odpowiedz
Gts milicja Kraków - 09.05.2026 / 08:42, *.109.152

Będą filmy?!

odpowiedz
Marcin77 - 09.05.2026 / 07:31, *.play-internet.pl

Wiem że od dawna kosa, ale do Śląska mam sentyment.
Wisły nie trawię ale to główny rywal.
Wolę obejrzeć Legia Wisła, niż Zagłębie Lubin czy Koronę Kielce.
Jak dla mnie super. Widzew w zamian mógłby polecieć, tak dla wyrównania liczby zasłużonych klubów w ekstraklasie :)
Takie moje małe życzenie.

odpowiedz
Hmm - 09.05.2026 / 07:23, *.play.pl

Szkoda,ta stara kur mogła tam gnić na wieki

odpowiedz
Rafał - 09.05.2026 / 00:54, *.play.pl

Wisła za Termalikę - dobra zamiana. Podoba mi się

odpowiedz
Darek - 09.05.2026 / 00:32, *.play.pl

To teraz niech Królewski pokaże jaja i tam gdzie nie będą wpuszczani nożownicy Wisły oddaje mecze walkowerem.

odpowiedz
Tomek - 09.05.2026 / 20:02, *.vectranet.pl

@Darek: Ciekawe czy nasi "kumaci" pokażą jaja i nie pojadą tam na wyjazd oraz czy będą z kudłatym się układać aby ich kibiców nie wpuszczać na nasz stadion

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 00:04, *.play.pl

Krolewski spuscil Wisle, 3 lata sie osmieszal, w koncu awansowal i jest bohaterem na gniezdzie XDDD

Wyobrazacie sobie, ze Mioduski nas spuszcza z ligi, po 4 latach wstydu do niej awansujemy i nosimy go na rekach i generalnie panuje u nas euforia jakbysmy LM wygrali?

odpowiedz
Wit Żelazko - 09.05.2026 / 08:44, *.supermedia.pl

@L: Królewski wisły nie spuścił to tak na marginesie, a będąc w 1lidze wygrał puchar polski, czyli osiągnął prawie tyle co Legia przez 5 lat xdddd

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 12:49, *.play.pl

@Wit Żelazko: Oczywiscie, ze spuscil, wiec nie kłam.

Legia przez TE 5 lat wygrala mistrzostwo, 2 PP i 2 SPP + 3 sezony w pucharach, 1/4 LKE

faktycznie prawie tyle samo, niezle sie skompromitowales.

XDDDDDD

odpowiedz
Witam - 09.05.2026 / 00:00, *.orange.pl

Będą filmy...💩

odpowiedz
Sober - 09.05.2026 / 08:30, *.orange.pl

@Witam:

Ale jakie ? !

odpowiedz
Peper - 09.05.2026 / 09:05, *.t-mobile.pl

@Witam: ale jakie?

odpowiedz
Marcin 1986(L) - 09.05.2026 / 21:55, *.t-mobile.pl

@Peper: Ch...j go wie😁

odpowiedz
L - 08.05.2026 / 23:59, *.205.220

Gratulacje!

odpowiedz
TyroL - 08.05.2026 / 23:32, *.autocom.pl

No ciekawy awans.. pytanie dobrze to czy źle, bo czuje że zagoszczą tak jak Termalica, Ruch, ŁKS czy inni beniaminkowie sezonowi.. powinny być raczej łatwe punkty dla nas

odpowiedz
Alan - 08.05.2026 / 23:30, *.t-mobile.pl

Najwyższy czas godny przeciwnik pod każdym wzgledem.

odpowiedz
Kiwi 🥝 - 09.05.2026 / 08:12, *.vectranet.pl

@Alan: I do tego wasza zgoda. Ale uważaj żebyście się nie minęli…

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 12:51, *.play.pl

@Alan: Pod jakim wzgledem? XDDDDDDDDDD Sportowo beniaminek, bieda, kibicowsko jeszcze wieksza bieda bo bez kibicow gosci, ultrasowo Wisla to 3 liga, chuligansko jeszcze nizej.

Gdzie ty tu widzisz godnego przeciwnika?

odpowiedz
starydziad - 09.05.2026 / 13:12, *.orange.pl

@L: czesio spakuj książki i zeszyty bo jutro do szkoły trzeba iść ośle😁

odpowiedz
Donald Prus - 09.05.2026 / 14:17, *.78.250

@starydziad: olej tego kółka ,,L" co odpisuje wszystkim, dwoi sie i troi, to chyba jakis nieślubny syn Miodka XD. Co on może wiedzieć o adrenalinie jak on nawet na wyjeździe nie był.

odpowiedz
Ryszard Ochódzki - 08.05.2026 / 23:27, *.79.59

Będą filmy

odpowiedz
Heh - 08.05.2026 / 23:13, *.jmdi.pl

No cóż... Będą filmy:)

odpowiedz
DZIK - 08.05.2026 / 23:01, *.play.pl

Brawo Super !

odpowiedz
Sadi - 08.05.2026 / 23:00, *.play-internet.pl

UJ z nimi i z płaczącym Harrym Potterem bo Wrocław nie wpuścił wyżej sra niż d...ę ma

odpowiedz
Wolfik - 08.05.2026 / 22:59, *.play.pl

Za tymi akurat nie przepadam. Ale gratulacje się należą.

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.