U-19

Legia mistrzem Polski juniorów!

Legia Warszawa U-19 | fot. Legionisci.com

Legia Warszawa została trzeci raz z rzędu mistrzem Polski juniorów! Dzięki wygranej 3-1 w meczu 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów z Arkonią Szczecin, Legia na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma dziesięć punktów przewagi nad drugim Lechem Poznań.

REKLAMA

Po słabym początku sezonu (4 punkty w 4 pierwszych meczach), legionisci stopniowo odrabiali straty, mimo poważnych braków w formacji ofensywnej spowodowanych serią kontuzji (Nos, Jeżewski, Maj, Edo).
Zimą zespół został poważnie odmłodzony, co jednak nie wpłynęło negatywnie na styl gry i efektywność - a wręcz odwrotnie.

CLJ U19 (2007/8 i mł.): Arkonia Szczecin 1-3 (1-1) Legia Warszawa

Gole:
0-1 10 min. Fabian Mazur
1-1 35 min. Oliwier Marszałek
1-2 63 min. Fabian Mazur
1-3 90 min. Maksymilian Dołowy

Legia: 1. Denys Stoliarenko [09] - 2. Bartosz Jukowski [09], 5. Franciszek Pollok, 3. Maksymilian Dołowy - 7. Jan Gawarecki (90' 15. Athanasios Christopoulos), 4. Filip Przybyłko, 6. Vũ Hoàng Nguyên [09], 11. Stanisław Kubiak - 8. Fabian Mazur [09], 9. Daniił Pyłypczuk [09](55' 17. Ksawery Jeżewski), 20. Edouard von Brandt-Etchemendigaray [09]. Ławka rezerwowych: Stanisław Kwiatkowski [10], Jan Musiałek, Dawid Nos, Kajetan Brzeziński, Dawid Foks, Alex Cetnar, Jakub Gliwa [09]
Trener: Patryk Seppelt-Górajewski, II trener: Marcel Gawor, asystenci: Julien Tadrowski, Dominik Ciarkowski, Daniel Łukasik; Trener bramkarzy: Arkadiusz Białostocki, Trener przygotowania motorycznego: Bartłomiej Przybylski.


Bilans zawodników w dotychczasowych 27 meczach:

Strzelcy: 12 - Szymon Piasta, Edouard von Brandt-Etchemendigaray, 7 - Fabian Mazur, 6 - Stanisław Kubiak, Daniił Pyłypczuk, 4 - Jan Gawarecki, Jakub Gliwa, Filip Przybyłko, 3 - Maksymilian Dołowy, Samuel Kováčik, 2 - Alex Cetnar, Dawid Nos, 1 - Szymon Chojecki, Athanássios Christópoulos, Daniel Foks, Jan Kniat, Bartosz Korżyński, Mateusz Lauryn, Jan Leszczyński, Erik Mikanowicz, Igor Owczarczyk, Maciej Ruszkiewicz

Występy:

Bramkarze:
Jan Bienduga (2008) – 12 meczów, 980 minut
Konrad Kassyanowicz (2007) – 11 meczów, 990 minut (19 razy w kadrze meczowej)
Denys Stoliarenko (2009) – 4 mecze (wszystkie w rundzie wiosennej), 360 minut (10 razy w kadrze meczowej)
Konrad Pietruniak (2008) – 4 razy w kadrze meczowej, 0 minut [od rundy wiosennej Mazur Karczew]
Stanisław Kwiatkowski (2010) – 5 razy w kadrze meczowej, 0 minut
Nikodem Gimiński| (2009) – 3 razy w kadrze meczowej, 0 minut
Alex Malchrowicz (2010) – 1 raz w kadrze meczowej, 0 minut

Obrońcy:
Mateusz Lauryn (2008) – 20 meczów, 1720 minut
Franciszek Pollok (2007) – 12 meczów, 1324 minuty, 20 razy w kadrze meczowej
Bartosz Korżyński (2009) – 15 meczów, 1230 minut
Maksymilian Dołowy (2008) – 16 meczów, 1124 minut (z czego 935 wiosną), 21 razy w kadrze meczowej
Daniel Foks (2008) – 12 meczów, 1005 minut [większość rundy wiosennej pauzował z powodu kontuzji]
Szymon Chojecki (2007)[tylko runda jesienna] – 9 meczów, 570 minut
Jeremiah White (2007) – 6 meczów, 453 minuty
Igor Owczarczyk (2009) – 6 meczów, 451 minut [tylko runda wiosenna]
Jan Leszczyński (2007)[tylko runda jesienna] – 5 meczów, 420 minut
Dawid Korzeniowski (2008) – 7 meczów, 315 minut [od wiosny w Lechii Zielona Góra]
Athanassios Christopoulos (2008) - 11 meczów, 294 minuty (21 razy w kadrze meczowej)
Bartosz Jukowski (2009)[tylko runda wiosenna] - 3 mecze, 188 minut
Dawid Foks (2007) – 10 meczów, 105 minut, (21 razy w kadrze meczowej)
Antoni Wasiak-Libiszowski (2007) – 3 mecze, 80 minut, 6 razy w kadrze meczowej
Oskar Putrzyński (2010) – 1 raz w kadrze meczowej, 0 minut
Jan Musiałek (2008) – 6 razy w kadrze meczowej, 0 minut [do kwietnia 2026 r. pauzował z powodu urazu]

Pomocnicy:

Filip Przybyłko (2008) – 23 mecze, 1865 minut
Aleksander Wyganowski (2009) – 13 meczów, 1090 minut
Jakub Gliwa (2009) – 15 meczów, 1066 minut [w rundzie wiosennej pauzował z powodu kontuzji]
Jan Kniat (2008) – 14 meczów, 609 minut [od wiosny w ŁKS II Łódź]
Eryk Mikanowicz (2007) – 8 meczów, 504 minuty
Maciej Ruszkiewicz (2008) – 6 meczów, 494 minuty [tylko runda jesienna]
Vu Hoang Nguyen (2009) - 6 meczów, 451 minut [tylko runda wiosenna]
Samuel Kovacik (2007) – 6 meczów, 450 minuty [tylko w rundzie jesiennej]
Marcel Laszczyk (2010)[tylko runda wiosenna] – 7 meczów, 430 minut
Dominik Urbański (2007) – 2 mecze, 15 minut (5 razy w kadrze meczowej) [od wiosny w Lechii Gdańsk]
Piotr Bartnicki (2009) - 1 mecz, 5 minut (od września 2025 r. w Zniczu Pruszków)
Kajetan Brzeziński (2008) – 1 mecz, 5 minut (13 razy w kadrze meczowej)
Norbert Merchel (2009)[pauza z powodu kontuzji][od wiosny KS Ożarowianka Ożarów Maz.]

Skrzydłowi i (N) napastnicy:
Stanisław Kubiak (2008) – 25 meczów (27 razy w kadrze meczowej), 1655 minut
Jan Gawarecki (2008) – 22 mecze, 1428 minut
Szymon Piasta (2009) – 16 meczów, 1340 minut [w 1. meczu rundy wiosennej odniósł kontuzję która wyeliminowała go z gry do końca sezonu]
Fabian Mazur (2009) – 19 meczów, 1034 minuty
Edouard von Brandt-Etchemendigaray (2009)[tylko runda wiosenna] – 11 meczów, 935 minut
(N) Daniił Pyłypczuk (2009) – 11 meczów, 743 minuty [tylko runda wiosenna]
Alex Cetnar (2007) – 15 meczów, 603 minuty (19 razy w kadrze meczowej)
(N) Dawid Nos (2007) [z powodu kontuzji pauzował większą część sezonu] – 9 meczów, 228 minut
(N) Ksawery Jeżewski (2008) – 5 meczów, 65 minut [do marca 2026 r. pauzował z powodu urazu, a następnie w kwietniu – z powodu złamania nosa]




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Zoltan - 10.05.2026 / 17:03, *.krakow.pl

Poproszę ich od jutra w składzie zamiast tych wszystkich Rajoviciow, Recow, Colakow i innych emerytów na turnusie rehabilitacyjnym na Ł3

odpowiedz
Gosia - 10.05.2026 / 16:10, *.centertel.pl

Gratulacje dla młodzieży i oby wszyscy z Was zaistnieli w Ekstraklasie a potem w Europie. Tego życzę i trzymam kciuki.
👏👏👏👍💪

odpowiedz
Marek - 10.05.2026 / 09:33, *.lukman.pl

Screen że składem zrobiony. Wrócę do niego za rok. Zobaczymy czy choć jeden z tych chłopaków znajdzie się w kadrze pierwszej drużyny.
I jeszcze jedno pytanie. Ilu z tych chłopaków jest prawdziwymi wychowankami Akademii, a ilu z nich zostało do niej ściągniętych w ostatnich 2 latach?

odpowiedz
Jot - 10.05.2026 / 09:30, *.orange.pl

Dobrze byłoby gdyby ta młodzież została mądrze pokierowana dalej w rozwoju. Przecież lada moment drugą drużyna wejdzie do drugiej ligi. Niech sie ten zespół dalej ogrywa. Szkoda będzie zmarnować chłopaków, ale jak znam pudla to guzik z tego będzie

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 10.05.2026 / 08:32, *.amazonaws.com

Panie Marku, niech Pan sprawdzi tych chłopaków, może najpierw w drugiej Lidze, a potem do jedynki jak się sprawdzą, dość sprowadzania szrotu i przepłacania agentow i zawodników amatorów patałachów. 🙏🙏🙏

odpowiedz
wo(L)o - 10.05.2026 / 00:43, *.orange.pl

Szkoda tylko, że w L nikt kompletnie nie ogarnia tematu wprowadzania i kosztów z tym związanych młodych zawodników. Bo to kosztuje, czasem nawet wynik, ale rolą trenera jest już decydować o momentach. Wiadomo, że tacy 17-19 latkowie nie będą nawet w ekstraklasie decydować o spotkaniach ale muszą zbierać minuty. Efekt będzie, czy to Lewy w BVB który odstawał od kolegów o dwie klasy czy Curtis Jones w Liverpoolu który też gdy zaczynał karierę to wchodził na minuty i był mega słaby... a dziś? Dlatego taki Kovacik czy Żewłakow powinien dostawać w niemal każdym meczu te 20-30min... no chociaż 10 gdy drżymy o wynik... za 2 lata to wróci z nawiązką. Tylko u nas ani w klubie ani na trybunach nikt tego nie rozumie...

odpowiedz
Robert60 - 09.05.2026 / 23:43, *.play.pl

Trzeci raz z rzędu!!!!! Oby ta seria się nie skończyła w kolejnym sezonie z powodu odejścia Śledzia.....

odpowiedz
Ziomal - 09.05.2026 / 20:04, *.centertel.pl

Wykorzystajmy w końcu potencjał naszych młodych chłopaków!!! Wprowadzajmy ich z głową do pierwszego zespołu.(L)!

odpowiedz
F - 09.05.2026 / 19:36, *.play-internet.pl

I UJ z tego Lech potrafi wprowadzać młodych a u nas uj

odpowiedz
FI(L)IP - 09.05.2026 / 19:20, *.voo.be

Brawo chłopaki i cały sztab!
A co z tymi zawodnikami zrobi pion sportowy I drużyny? Podejrzewam, że niewiele.

odpowiedz
Chudy Grubas - 09.05.2026 / 19:14, *.78.243

Gratulacje!
Oby jak najwieksza grupa tych chłopaków dostała niedługo szansę w pierwszej drużynie.

odpowiedz
Legionista - 09.05.2026 / 19:10, *.orange.pl

W tej akademii są małe diamenciki ale cóż z tego...jak się w nie nie i inwestuje. W Anglii jest inne podejście do juniorów musimy z nich brać przykład...tam jak jest diamencik to nawet w wieku 15 16 lat debiutują w pierwszym składzie i trenują z pierwszą kadrą by nabierać pierwsze szlify w seniorskim footballu. A u nas co? Nawet nie dajemy grać 18 19 latkom którzy wybijają się na tle rówieśników i gniją cały czas w rezerwach no fenomenalnie wręcz.

odpowiedz
Wawa - 09.05.2026 / 18:44, *.play.pl

Pogratulować duży szacun
Dać szansę tym chlopakom zasłużyli sobie bardziej niż te pseudo wkłady z zagranicy pozdrawiam

odpowiedz
Darek - 09.05.2026 / 18:18, *.tpnet.pl

Gratulacje za zdobycie mistrzostwa Polski.
Ale fakty są takie jak od lat.
Z całej tej drużyny jak z trzech chłopaków przebije się do szerokiej kadry pierwszej drużyny Legii to będzie sukces. W rok zagrają po 37 minut. Później wypożyczenie na rok do jakiegoś pierwszoligowa. Po powrocie ponownie w kadrze pierwszej drużyny i przeważnie trybuny lub ławka rezerwowych.W końcu chłopaki odejdą sami bo będą chcieli grać.
LTC z d...y i do niczego.25 baniek rocznie na utrzymanie tego grajdołka a szkolimy chłopaków dla innych drużyn.
Więcej kołków typu Rajovi, Stojonovic Celhaka,Żyla,Pich,Dias i wielu wielu innych.
A za chwilę wezmą połamanego Arsenica zamiast dać szansę młodemu.Bo Arsenic to inwestycja w przyszłość.
Mając takie podejście do młodzieży to po co to LTC? Zaorać to LTC i tak pożytku z tego żadnego. Chyba,że potrzebne jest do jakiś przekrętów finansowych.

odpowiedz
Tymon - 09.05.2026 / 18:04, *.t-mobile.pl

Brawo chłopaki 🥇. Mioduch out!

odpowiedz
MichaL - 09.05.2026 / 17:17, *.centertel.pl

Uzdolniona młodzież, ktora i tak nie zadebiutuje w pierwszej drużynie. 😟

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 17:15, *.play.pl

3. rok z rzedu. Przepasc nad resztą. Do tego młodzieżowa LM.

Co z tego mamy w 1. zespole? Kovacika, ktory jest lepszy od Biczachczjana, ale nie gra, Zewlakowa, ktory jest lepszy do Krasniqiego ale nie gra i Leszczynskiego, ktory jest lepszy od Piatkowskiego/Kapuadiego/Jedrzejczyka ale tez nie gra.

Gdybysmy zatrudnili jakiegos trenera stawiajcego na mlodziez, to bysmy zaorali te lige na kilka lat nie tylko sportowo ale przede wszystkim finansowo.

No ale Mioduski woli zbudowac Akademie i jednoczesnie zatrudniac trenerow, ktorzy nie stawiaja na mlodych i co chwile zmieniac menagerow na stołkach, którzy nie tworza na linii 1 zespol - dyrektor sportowy - Akademia jednej spójnego planu. Do tego drapie sie co sezon po glowie skad wziac pieniadze majac na miejscu bardzo dobra maszynke do ich zarabiania. Moze za 40 lat sie zorientuje xd

odpowiedz
Mario - 09.05.2026 / 18:54, *.play-internet.pl

@L: Jedna tylko uwaga. Nie dać trenerowi wyboru. Nie robić debilnych transferów pod publiczkę i nie będzie mial wyboru, będzie musiał rzeźbić z młodych. Jest tylu asystentów, jak chce niech dobierze jeszcze kilku, ale muszą ociosac ten materiał który wychodzi z akademii. Dla nas nie ma już innej drogi. Kiedy te dzieciaki mają dostać szansę jak nie w biedzie. Kovacik,Leszczyński i Olewinski są na już do pierwszego składu. Dać im tyle czasu ile dostał Rajovic. Niech sie wykażą. Naprawdę ciężko zeby było gorzej niż w tym sezonie. Tylko MY tez musimy im dać czas. Tylko tyle i aż tyle

odpowiedz
Levinho.Onet.pl - 09.05.2026 / 21:23, *.play-internet.pl

@Mario: Brawo! Też mam nadzieję, ze nie będzie miał wyboru ...

odpowiedz
Trampek - 09.05.2026 / 17:11, *.orange.pl

Gratulacje. Trzeci raz z rzędu to niebywały sukces !!!

odpowiedz
Tomek 40 lat z Legią. - 09.05.2026 / 17:10, *.play-internet.pl

Brawo młodzierz. Szkoda tylko, że tradycyjnie, obym się mylił, nieliczni zagrają w seniorach Legii.

odpowiedz
L - 09.05.2026 / 17:16, *.play.pl

@Tomek 40 lat z Legią.: nieliczni to generalnie przebijaja sie wyzej. Tutaj nawet nielicznych nie ma, bo lepiej grac dziadami po 30, albo drewniakami co pilki prosto kopnac nie potrafia ale maja mityczny charakter i doswiadczenie.

odpowiedz
wojti - 09.05.2026 / 17:08, *.inetia.pl

Brawo , brawo , brawo. Gratulacje. Szkoda że JEDYNKA tak nie potrafi.

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.