Śląsk Wrocław awansował do Ekstraklasy

fot. Mishka / Legionisci.com

Po roku przerwy Śląsk Wrocław wraca do Ekstraklasy. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zespół z Dolnego Śląska ma 5-punktową przewagę nad trzecią aktualnie w tabeli Wieczystą Kraków, dzięki czemu zagwarantował sobie bezpośredni awans. 

REKLAMA

W sezonie 2024/25 Śląsk zajął 17., przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy i opuścił najwyższą klasę rozgrywkową po 17 latach. 

 

Wcześniej awans zapewniła sobie Wisła Kraków. Trzeci zespół, który zasili Ekstraklasę w przyszłym sezonie, zostanie wyłoniony w barażach, które zostaną rozegrane pod koniec maja. 


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Filip - 18.05.2026 / 22:14, *.151.116

Jak awansuje Ruch lub ŁKS to będzie pierwszy raz, gdy tylko jeden klub nie ma nowego stadionu czyli Raków. Ruch buduje ale gra na śląskim w Chorzowie. Normalnie stajemy się potęgą w infrastrukturze w porównaniu do Włoch.

odpowiedz
BKPL - 18.05.2026 / 19:55, *.orange.pl

Mecze beda atrakcyjne a jak jeszcze dolaczy Ruch to beda super wyjazdy !!!

odpowiedz
Śródmieście pld - 18.05.2026 / 18:50, *.play.pl

No i dobrze zdecydowanie lepiej niż jakaś Termalica, gratulacje

odpowiedz
Waldek - 18.05.2026 / 20:17, *.play.pl

@Śródmieście pld: 10/10

odpowiedz
Kozioł - 19.05.2026 / 19:05, *.t-mobile.pl

Racja.

odpowiedz
RS81 - 18.05.2026 / 13:30, *.e-cho.pl

Legia, Górnik, Jagiellonia, Raków, GKS, Cracovia, Widzew, Lechia, Wisła, Śląsk, Ruch.
Fajne marki na Ekstraklasę.

odpowiedz
Pablo - 18.05.2026 / 09:27, *.centertel.pl

Jak dla mnie, to dobra wiadomość.Zdecydowanie lepiej mieć w za przeciwników takie drużyny jak Śląsk, niż Termaliki i inne tego typu wynalazki.Gratulacje dla Śląska.W sumie też wojskowi, może kiedyś zgodę zmontujemy, w tym rejonie polski, nikogo nie mamy( taki żarcik sytuacyjny)😁😁😁🔴⚪️🟢

odpowiedz
Hubbard - 18.05.2026 / 14:22, *.play.pl

@Pablo:
zawsze to jest jakaś kontynuacja historii między Legią a tymi drużynami
ileś spotkań rozegrali między sobą; jeszcze mógłby dołączyć Ruch lub ŁKS

odpowiedz
BRNB - 18.05.2026 / 07:13, *.orange.pl

Wraca stara gwardia po wzgledem nazwy : Wisla K.- ,Slask W.- oraz Ruch Ch. byc moze z barazy bo po wynikach widac ze chce awansowac wiec spelnione bylo by marzenie !!!

odpowiedz
Bolo - 18.05.2026 / 06:23, *.net.pl

Lepiej taki Śląsk jak Termalica czy np piast

odpowiedz
Arek - 17.05.2026 / 23:32, *.tpnet.pl

Szybko im to poszło, trzeba przyznać. Taka skisła kisiła się 4 lata. No cóż, gratulacje.

odpowiedz
Domel - 17.05.2026 / 22:58, *.play-internet.pl

Gratulacje, duże miasto, łatwy dojazd.
kluby wojskowe , barwy łatwe do zapamiętania

odpowiedz
Mamut - 18.05.2026 / 08:36, *.t-mobile.pl

@Domel: miasto z przewagą szoszonów

odpowiedz
Arek - 19.05.2026 / 00:33, *.tpnet.pl

@Mamut: 🤣

odpowiedz
MonyWKS - 17.05.2026 / 22:32, *.centertel.pl

Wielki Ślask Wrocław 😎😎😎🟢⚪️🔴

odpowiedz
Prazanin - 18.05.2026 / 20:09, *.plus.pl

@MonyWKS: Trochę mniej wielki niż Legia Warszawa😎😎😎🔴⚪️🟢, ale gratulacje 😉

odpowiedz
Wołomin NR - 17.05.2026 / 22:30, *.centertel.pl

Najważniejsze, że czarne p... są poza barażami 🤣🤣🤣

odpowiedz
Dzik - 17.05.2026 / 22:56, *.autocom.pl

@Wołomin NR: Masz jakieś kompleksy czy jak? Wejdą to wejdą, nie wejdą to nie wejdą, a ty napinasz się jak gimbus w dodatku z jakiejś wichury za Warszawą

odpowiedz
R5 - 17.05.2026 / 23:08, *.vectranet.pl

@Dzik: 🤣👍

odpowiedz
L - 18.05.2026 / 01:44, *.play.pl

@Dzik: No i co z tego, ze z wichury za Warszawą? Masz jakis kompleks Wołomina czy jak?

odpowiedz
Wołomin NR - 18.05.2026 / 06:37, *.centertel.pl

@Dzik: przyjdź na sektor 204 i pochwal się głośno co myślisz o Wołominie.

odpowiedz
Doru - 18.05.2026 / 08:57, *.t-mobile.pl

@Wołomin NR: A bo tylko w grupie mocny jesteś. W cztery oczy już nie jesteś taki kozak 🤣

odpowiedz
ws - 18.05.2026 / 11:29, *.play.pl

@Wołomin NR: a dlaczego nie? Niech wejdą. Będzie ciekawie. A właściciel się przekona ile kosztuje ekstraklasa i nie będzie dłużej gadał o swoim projekcie stadionu z zamykanym dachem. Odejdzie i wtedy znów spadną do 3 ligi albo niżej.

odpowiedz
Wawa - 18.05.2026 / 11:52, *.t-mobile.pl

@Wołomin NR: wiocha i tyle co tu pisać wiecej wyluzuj

odpowiedz
Triptykon - 18.05.2026 / 12:36, *.orange.pl

@Doru: To już kibice Legii się pomiędzy sobą "biorą za głowy"? Czyli nie można być kibicem Legii jeżeli się nie mieszka w Warszawie? Hm, nie wiedziałem, że takie "prawo" obowiązuje.

odpowiedz
Wycior - 18.05.2026 / 17:43, *.vectranet.pl

@Triptykon: Bo nie obowiązuje. Legia to wspólne dobro całego Mazowsza i wielu osób z dalszych miejscowości. Ja, mimo że jestem rodowitym Warszawiakiem, dodatkowo ich cenię za wysiłek organizacyjny i finansowy jaki wkładają w każda wizytę na Ł3. A takie pomruki to typowa mentalność gimbazy…

odpowiedz
Wołomin NR - 18.05.2026 / 17:53, *.centertel.pl

@Wawa: dla takich jak Ty to Praga też nie Warszawa?! W sobotę zatrudnij się na bramkach i sprawdzaj każdego z dowodu.

odpowiedz
Wawa - 18.05.2026 / 21:32, *.play.pl

@Wołomin NR: stary wyluzuj ja na Pradze chowany poprostu Wołomin to wiocha i tyle ja sam teraz na wiosce mieszkam i nie mam z tym problemu tyle nikomu nie będę sprawdzał dowodu bo ja nie pies ha
Zluzuj gacie stary troche luzu Ci zycze 😂😂😐👍

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.