Nigdy nie spadnie! Legia utrzymana w Ekstraklasie

fot. Maciek Gronau

Legia Warszawa zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie. W środę Arka Gdynia zremisowała z Górnikiem Zabrze 0-0 i straciła szanse na wyprzedzenie stołecznego klubu w tabeli. Dodatkowo ten wynik spowodował, że nie ma matematycznej możliwości, by spośród z grona zespołów broniących się przed spadkiem "Wojskowi" spadli na 16. miejsce w tabeli.

REKLAMA

Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna ma na swoim koncie 43 punkty. W ostatnich dwóch kolejkach dojdzie bowiem do następujących spotkań:
Cracovia (40) - Motor Lublin (42)
Korona Kielce (39) - Widzew Łódź (39)
Cracovia (40) - Korona Kielce (39)
Ponadto 38 punktów na koncie ma Lechia Gdańsk.

 

Nawet jeżeli Legia przegra dwa pozostałe spotkania, to co najmniej jedna z powyższych drużyn nie zdoła wyprzedzić legionistów w tabeli. Legia ma lepszy bilans dwumeczów z Widzewem Łódź i Koroną Kielce, a któraś z tych drużyn na pewno straci punkty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (140)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Huiek - 17.05.2026 / 05:46, *.orange.pl

😂

odpowiedz
asterix_paranoix - 15.05.2026 / 23:27, *.220.69

Fajny ten sukces. Taki nie za duży. Nie za mały.Taki prima sort.💩

odpowiedz
Sig - 16.05.2026 / 22:50, *.play.pl

Mioduski. Jesteś super. Cieszymy się z utrzymania a Amica z MP. Brawo Ty.

odpowiedz
Top CWKS - 15.05.2026 / 21:59, *.vectranet.pl

kurrr sukces na miare zlotoustego Prezesa Tysiaclecia- dariusza m. herbu golodupiec!!!
ŁUBUDUBU

odpowiedz
Oldschool Fanatic - 15.05.2026 / 21:07, *.t-mobile.pl

Brawo Marek Papsztun.

odpowiedz
Mecz Filozofów - 15.05.2026 / 19:23, *.3s.pl

No, dobra, udało się Wielkiemu Klubowi z imponującą liczbą tytułów, ale nie da się ukryć, iż pozycja 15 jest wciąż realna :). Im większe samozadowolenie z utrzymania w szeregach legionistów, tym większe prawdopodobieństwo kolejnego klopsa. Na miejscu gdańskiej drużyny ruszyłbym z impetem na ten obronny ser szwajcarski. Wejdzie jeden gol, drugi i... machnie się ręką, bo co za różnica, czy 15. czy 10. lokata?

odpowiedz
Franco - 15.05.2026 / 12:47, *.plus.pl

Elegancko... Utrzymanie i to na dwie kolejki przed końcem. Brawo prezes! Brawo dyrektorzy!😂

odpowiedz
Super - 15.05.2026 / 11:58, *.42.62

Teraz niech motor się utrzyma a reszta do wora

odpowiedz
Skrocek - 15.05.2026 / 11:47, *.t-mobile.pl

Żenujący artykuł z żenadą że kibice musieli rozważać tą żenująca możliwość.

odpowiedz
Gość niedzielny - 15.05.2026 / 11:46, *.net.pl

Alleluja chwalmy naszego Pana pudla!!!Nie spadniemy sukces w uj.Doprowadził ten klub do dziadostwa totalnego.

odpowiedz
Barnaba - 15.05.2026 / 09:34, *.orange.pl

To było bardziej niż pewne. Gdyby nie drewniak w ataku (tak, tak, strzelił aż 10 bramek), byłyby puchary.

odpowiedz
Jerry - 15.05.2026 / 19:08, *.play.pl

@Barnaba: Gdyby nie zimowe wzmocnienia walka byłaby do ostatniej kolejki.

odpowiedz
Sebox - 15.05.2026 / 00:42, *.inetia.pl

Przypominam, że po ostatnim takim sezonie kiedy skończyliśmy na 10tym miejscu, przyszedł sezon z wicemistrzostwem oraz PP. Jeżeli ktoś myśli, że Legia zmierza ku przepaści to niech spojrzy na tabele ligii za rundę wiosenną... Legia na 3cim miejscu. Nie spodziewam się MP w kolejnym sezonie, ale walka o top3 będzie realna.

odpowiedz
SEBO(L) - 14.05.2026 / 20:38, *.play.pl

Na 110- lecie powstania klubu Legia mamy utrzymanie w lidze już na dwie kolejki przed końcem sezonu 👏👏👏

Od kogo zacząć składać gratulacje ? 🤔

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2026 / 21:37, *.play.pl

@SEBO(L): Kolego, nie ma co ironizować bo realia były takie, że utrzymanie jeszcze kilka kolejek temu nie było wcale sprawą oczywistą. Jesteśmy w takim punkcie, że być może do takich "radości' przyjdzie przywyknąć. A może będzie to jakiś punkt zwrotny.

odpowiedz
Matematyk - 14.05.2026 / 20:22, *.orange.pl

Albo ja nie umiem liczyć, albo jeszcze nie jesteśmy bezpieczni. Przecież Lechia ma do nas 5 pkt. starty, a nie 6...

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2026 / 21:38, *.play.pl

@Matematyk: Tak, ale nie sama Lechia walczy o utrzymanie 🙂

odpowiedz
Kibic legii - 15.05.2026 / 10:29, *.orange.pl

@Matematyk: bo te co są pod nami grają mecze ze sobą i nie ma szans żeby wszystkie na swyprzedziły

odpowiedz
Kruk - 14.05.2026 / 19:34, *.play-internet.pl

To jest sukces na miarę Naszych marzeń.... wróc, na miarę Naszych możliwości, a właściwie na miarę możliwości Miodka. Niestety to bardzo smutne.

odpowiedz
e(L)o - 14.05.2026 / 19:14, *.ksiezyc.pl

Tobiasz, rajovic to dwa chwasty, które trzeba usunąć

odpowiedz
Piękny dzień nie spadliśmy - 14.05.2026 / 18:48, *.plus.pl

Rajovic kontuzjowany, więc jest szansa na 5 miejsce w tabeli i europuchary. Tam drużyna kudłatego pokaże swój kunszt i finezję😂😂😂

odpowiedz
Braveheart - 14.05.2026 / 16:27, *.atman.pl

Na zdjęciu główni winowajcy poza tobiaszem, że wogóle doszło do takiej sytuacji

odpowiedz
Kamil - 14.05.2026 / 13:56, *.mrsn.at

Z jednej strony ulga, z drugiej do czego to doszło…

odpowiedz
Blue - 14.05.2026 / 13:54, *.krakow.pl

...I niech mi ktoś powie, że duet: Darek I Marek (zgodnie z obietnicami) nie jest gwarantem najgorętszych emocji! ;)

odpowiedz
Łuki - 14.05.2026 / 13:39, *.tpnet.pl

Czy klub planuje jakąś fetę po meczu z motorem? 🤣🤣🤣

odpowiedz
YogiBabu - 14.05.2026 / 16:06, *.plus.pl

@Łuki: jest już wynajęty autokar. Po meczu piłkarze odbiorą tradycyjne medale z ziemniaka oraz puchar pasztetowej, a następnie traktem wstydu przejadą pod kolumnę Darka. Tam będzie trwała feta do samego rana. Następnego dnia spotkają się z królem Rafałem I Tęczowym 🤣

odpowiedz
BRNB - 14.05.2026 / 13:36, *.orange.pl

Czy " 2 DS " spadna a przyjdzie " 1 DS " konkretny bo dwoch nie potrzeba i bedzie pracowal dla naszej "LEGII" jak nalezy zeby byly widoczne efekty pracy w grze "LEGII" wiec szybka decyzja Zarzadu ! "L" !!!

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 14.05.2026 / 12:46, *.play-internet.pl

Trzeba zrozumieć geniusz Miodka, nie wiedział jak ściągnąć Papszuna do Legii, więc poszedł po rozum do głowy, sfingował spuszczenie Legii do 1 ligi, bo wiedział, że Pan Marek bardzo kocha naszą Legię i nie pozwoli jej spaść😎

odpowiedz
Wsciek(L)y - 14.05.2026 / 12:45, *.centertel.pl

Ale fajny sezon 😁😁😁 brak spadku , awans do 2 ligi. SUKCES !!!!!!

odpowiedz
Jot - 14.05.2026 / 12:41, *.centertel.pl

W gabinecie prezesa szampan już pewnie otwarty... Po meczu w Niecieczy na szczęście było El Classico, więc mozna bylo zobaczyć jak się gra w piłkę, a nie kopie piętą w czolo w polu pod Krakowem. Nawet GKS pokazał jak się leje Nieczeczę, a nie wyszarpuje 3 punkty...

odpowiedz
dawna Żyleta, której już nie ma i nie będzie - 14.05.2026 / 12:17, *.t-mobile.pl

Kiedy feta na Starówce?

odpowiedz
tylko mileta - 14.05.2026 / 11:57, *.pljtelecom.pl

huraaa, niech jeszcze nasza gwiazda światowego formatu mileta rajo rajo rajovic wyleczy kontuzje i bedziemy mogli znowu walczyć o utrzymanie w przyszlym sezonie. Ale najpierw uważam że powinien dostać podwyżkę bo bez niego ani rusz.

odpowiedz
optimista - 14.05.2026 / 11:39, *.199.66

LEGIA II w drugiej lidze !!!!!!

odpowiedz
Znawca - 14.05.2026 / 11:15, *.interkam.pl

W medycynie jest taki termin: "sprzężenie zwrotne" czyli odwrotny efekt od zamierzonego.Miodzio nie mógł walczyć o mistrza to wpadł na genialny pomysł nastraszyć Legijną brać spadkiem.Dlatego teraz mozna obtrąbić sukces.Ważne żeby poziom stresu i emocji się zgadzał,a my mieli się z czego cieszyć,bo przecież się mega cieszymy z utrzymania,prawda?😁

odpowiedz
RoadrunnerWhiteLegion - 14.05.2026 / 10:37, *.centertel.pl

Nie wyobrażam sobie by teraz MP nie dał więcej szans małolatom nie 15 20 czy 30 min ale przynajmniej połówkę Leszczyński,Kovacik,Ruszkiewicz Mozie i Kuba Żewłakow.
Tylko czy Trener zrobi coś wbrew sobie z tym może być największy kłopot.
GNLS

odpowiedz
Frajerzy - 14.05.2026 / 10:27, *.t-mobile.pl

Kupujcie karnety! Prawdziwe jaja to będą w przyszlym sezonie. Wielu podstawowych odejdzie. Przyjdzie 40 letni szrot. Będzie jeszcze większy burdel. Cała odpowiedzialnosć spadnie na Papszuna, bo krwa na kogo 😂😂😂 Szybko to perdolnie. I to jak. Hadaj nie nadąży z odcinkami 😃 pamiętajciw o subskrybcjsch i karnetach. Kibicem się jest nie bywa. Cała Legia zawsze razem. Legijne DNA to DNA zwycięstwa. 😃

odpowiedz
Odp - 14.05.2026 / 21:56, *.lunet.eu

@Frajerzy: jak wam (przedstawiłeś się w liczbie mnogiej) się nie podoba, to po co tu włazicie?

odpowiedz
Waldemar - 14.05.2026 / 10:16, *.203.5

Dziękujemy ci mioduski za tak wspaniałe emocje i cudowne zwieńczenie sezonu. A teraz wy******aj.

odpowiedz
Kudłaty Dariusz - 14.05.2026 / 10:13, *.133.3

Dziś o 17 wszyscy pod Kolumnę Zygmunta !!!

odpowiedz
legia to my - 14.05.2026 / 10:33, *.95.100

@Kudłaty Dariusz: 😂😂😂😂😂 👍👍w punkt

odpowiedz
Marecky - 14.05.2026 / 10:09, *.76.4

a jak Lechii oddadza punkty ?

odpowiedz
Zylu - 14.05.2026 / 10:26, *.centertel.pl

@Marecky: Widzew albo korona już nas nie wyprzedzą. Jak zremisuja w meczu między sobą to żadna nas nie wyprzedzi, a jak któraś wygra to przegrany nas nie wyprzedzi.

odpowiedz
Samozwańczy dwugodzinny prezydent - 14.05.2026 / 10:03, *.centertel.pl

Na dwie kolejki przed końcem to powinno być zapewnione MP ,co za czasy

odpowiedz
Ikis - 14.05.2026 / 09:16, *.plus.pl

No cóż... Wypada odetchnąć. Przy tym zarządzaniu i tym wszystkim co się dzieje w Legii Mioduskiego to cieszę się że udało się uniknąć całkowitego blamażu. Jest nawet szansa na miejsce powyżej 10. Szczerze kibicuję. Zawsze to oczko lepiej niż przy poprzednich emocjach w walce o utrzymanie. Dziadostwo przy największym budżecie w kraju. Takie realia mamy.

odpowiedz
Kg 1916 - 14.05.2026 / 10:11, *.t-mobile.pl

@Ikis:
Nic dodać, nic ująć!!! Pilkarsko żenada. Kibicowsko mega poziom. Dzieki "ŻYLETA"mega robota!!! Nie zwalniajcie.

odpowiedz
abcd - 14.05.2026 / 08:43, *.play.pl

hura ! siła💪

odpowiedz
Don Pedro - 14.05.2026 / 08:30, *.t-mobile.pl

Hurra, uratowani jesteśmy!!!🍻

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 14.05.2026 / 08:25, *.play-internet.pl

Biorąc pod uwagę fakt,że (niestety) mioduski dalej będzie tkwił w Legii,oraz znając jego podejście do "rozsądnej polityki transferowej" ,to tytuł powinien brzmieć "Tym razem udało się nie spaść......."

odpowiedz
Mioduch WON! - 14.05.2026 / 08:21, *.plus.pl

Won pudlu

odpowiedz
To juz ostatnia prosta ... - 14.05.2026 / 08:21, *.centertel.pl

Na drodze do mistrzostwa 💪💪

odpowiedz
kibic(L) - 14.05.2026 / 08:13, *.dial.pl

W przyszłym sezonie powtórka z rozrywki...

odpowiedz
GG - 14.05.2026 / 07:15, *.203.9

No to teraz w autobus i świętować na starówce.
Niebywały sukces.
Brawo panie prezesie, sprowadziłeś Legię na samo dno.

odpowiedz
FI(L)IP - 14.05.2026 / 07:15, *.voo.be

Wspaniały prezent dla całej legijnej braci na 110-lecie klubu! Wszyscy na Starówkę!
Teraz, gdy już się utrzymaliśmy, czas na walkę o wyższe cele.
Nie ma lepszego prezesa od Mioduskiego.

odpowiedz
Jano - 14.05.2026 / 06:02, *.orange.pl

Mioduski !!!!!! No sukces kuźwa!! na dwie kolejki przed końcem sezonu utrzymałeś Legię!!!! Nioech turystyczny trafi takiego właściciela!!!!!!

odpowiedz
Darek - 14.05.2026 / 05:12, *.tpnet.pl

Brawo. Ogromny sukces. Ukłony dla właściciela.

odpowiedz
Inka - 14.05.2026 / 04:29, *.vectranet.pl

Fajny sezon. Przynajmniej były inne emocje. Teraz po Mistrza 🖐️

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 14.05.2026 / 00:40, *.cyfrowypolsat.pl

Kiedy feta piłkarzy pod kolumną Zygmunta i przejazd otwartym autokarem po Trakcie Królewskim.?

odpowiedz
Lw - 14.05.2026 / 00:34, *.play.pl

Przy odpowiednich wynikach mogą skończyć na 5 mcu

odpowiedz
xxL - 14.05.2026 / 09:16, *.com.pl

@Lw: nie jest to nieprawdopodobne, ale mało realne. nawet jesli Legia zdobedzie komplet punktów, to takie zagłebie musi odnotować dwie porazki (nie moze zdobyc nawet punktu, bo mamy gorszy bilans bezposrednich spotkan). taki gks katowice maksymalnie moze zdobyc 1 pkt (jesli wygra chocby jeden z dwoch meczow tez pozamiatane). dalej wyglada juz lepiej. wisła plock ostatnio ma spadek formy a na koniec rozgrywek ma dwóch wymagajacych przeciwników. podobnie sprawa ma sie z radomiakiem.
mysle ze choc nadzieja jest to... jutro wszystko bedzie jasne. trzeba trzymac kciuki za pogon, by wygrała. tylko taki wynik daje Legii jeszcze szanse na puchary!

odpowiedz
iker93 - 14.05.2026 / 00:28, *.t-mobile.pl

Czyli w kolejnym sezonie walczymy o spadek...

odpowiedz
oLaf - 14.05.2026 / 00:24, *.vectranet.pl

Pierwszy "sukces" Mioduskiego w tym roku.... masakra.

odpowiedz
Do trenera Legii ,prosimy podaj daaaLeej✨📢⚽️✨ - 13.05.2026 / 22:47, *.co.uk

Zoltan - 2 godziny temu, *.play.pl
To proszę o młodzież w ostatnich meczach, na puchary i tak (już dawno) nie ma szans..

odpowiedz
CXCV - 13.05.2026 / 23:44, *.orange.pl

@Do trenera Legii ,prosimy podaj daaaLeej✨📢⚽️✨: Ale jest szansa na wyzsze miejsce w tabeli, a to skutkuje lepszym podzialem kasy za koncowe miejsce w tabeli. Nie ma szans na gre juniorami.

odpowiedz
Popieram - 14.05.2026 / 05:47, *.vectranet.pl

@Do trenera Legii ,prosimy podaj daaaLeej✨📢⚽️✨: Dokładnie dać samych młodych gorzej nie będzie

odpowiedz
xxL - 14.05.2026 / 09:19, *.com.pl

@Do trenera Legii ,prosimy podaj daaaLeej✨📢⚽️✨: teoretycznie jeszcze jest, ale jest to uzaleznione od wyników innych druzyn. głownie od zagłebia, ktore w dwoch ostatnich kolejkach nie moze zdobyc chocby punktu. w piatek bedzie wiadomo czy mozna grac mlodzieza czy jeszcze jakies iluzoryczne szanse na puchary są

odpowiedz
mp - 13.05.2026 / 22:44, *.comcast.net

Wiecie, że w każdym poprzednim sezonie następował taki moment, że można było powiedzieć "Legia nie spadnie, jest już pewna utrzymania". Jakoś nigdy tego nie obrąbialiśmy.

odpowiedz
Tymon - 13.05.2026 / 22:34, *.t-mobile.pl

Huraaaaaaa dziękujemy ci lokowany geniuszu 💩

odpowiedz
M - 13.05.2026 / 22:14, *.217.229

W tym roku, dokladnie we wrzesniu minie 40 lat od mojego pierwszego meczu Legii. Miałem ciche marzenie, że na 40. doczekam się mistrza, może podwójnej korony, a może czegoś więcej w eruopucharach. Tymczasem cieszę się z utrzymania. Panie Mioduski, coś Pan zrobił z moim klubem???

odpowiedz
Dariusz - 13.05.2026 / 22:06, *.play-internet.pl

Realnie mamy szansę na 7 miejsce.

odpowiedz
OKuuuurkaaa woooodnaaa nie toniemy⚽️✨ - 13.05.2026 / 22:42, *.co.uk

@Dariusz: Realnie jak by otezes nie oddał Legii w zarzâdy bobiciòw i innych obiboków to mistrz dzisiaj

odpowiedz
Wołomin NR - 13.05.2026 / 21:59, *.centertel.pl

Można otworzyć szampana

odpowiedz
Marek Dioduski - 13.05.2026 / 21:57, *.84.138

Nigdy nie mów nigdy! xD

odpowiedz
Mecenas - 13.05.2026 / 21:48, *.play.pl

Lechią się odwołała . Poczekajcie na wyrok sądu

odpowiedz
Jasio - 13.05.2026 / 22:14, *.play.pl

@Mecenas: Dobrze się czujesz? Jak to sobie wybiorasz? Nowy sezon ekstraklasy nie ruszy, bo będziemy czekać kilka miesięcy na wyrok sądu, który i tak nic nie zmieni.

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 22:37, *.play.pl

@Mecenas: Ale co nas Lechia obchodzi? Jestesmy wyzej od Arki i Widzewa albo Korony. Nie interesuje nas miejsce Lechii.

PS. Lechia juz sie odwolala i odwolanie zostalo odrzucone. Nie ma juz ruchow prawnych.

odpowiedz
Arek - 13.05.2026 / 23:31, *.tpnet.pl

@Mecenas: co Ty pieprzysz? jakiego sądu? Lechia to już sobie może. Jaga chyba za Probierza miała -9, czy 10 pkt. i dała radę. Jak Lechia spadnie to wina ich burdelu, a nie jakiegoś sądu. Zresztą już było, że nic nie zdziałają, już nawet w tym cas, bo pzpn nie wydał zgody na jakieś odwołania. Nikt teraz nie będzie mieszał w lidze, bo Lechia się sądzi w jakimś sądzie. Zresztą, moim zdaniem i tak mało dostali tych pkt. ujemnych. Więc przestań mieszać, Mecenasie.

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2026 / 21:47, *.play.pl

@Mecenas: Kolego, PZPN jednoznacznie podtrzymał swoją decyzję w kwestii punktów ujemnych. Mogli się odwołać do CAS-y ale tego zrobili i termin minął już dawno.

Poza tym w tej chwili mecz z Lechią nie ma dla nas znaczenia pod kątem utrzymania, gdyż nie sama Lechia jest zagrożona. Kalendarz i wyniki poprzednich meczów wykluczają możliwość, że para Widzew Korona nas wyprzedzi.
I tyle 🙂

odpowiedz
A co z mistrzostwem Polski - 13.05.2026 / 21:38, *.centertel.pl

Którego brak mial byc tragedia ?😇

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 22:38, *.play.pl

@A co z mistrzostwem Polski: Nie ma go. Nie ma za co.

odpowiedz
Moze dla Ciebie nie za ma co - 14.05.2026 / 00:27, *.centertel.pl

@L: ale dla nas liczy sie tylko mistrzostwo 😂🤣

odpowiedz
ops2 - 13.05.2026 / 21:32, *.centertel.pl

Wielki sukces ……!

odpowiedz
LOCHA_PROŚNA - 13.05.2026 / 21:27, *.t-mobile.pl

Wszyscy na Starówkę świętować!

odpowiedz
borsuk - 13.05.2026 / 21:18, *.centertel.pl

Nawet jeśli Lechii cofną ujemne punkty? Po ekstraklasie nie takich rzeczy można się spodziewać.

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 21:39, *.play.pl

@borsuk: Przeciez nas Lechia nie interesuje, zreszta Lechia moze nas wyprzedzic nawet bez tych 5 punktow. Czytamy.

odpowiedz
geds - 13.05.2026 / 21:44, *.play.pl

@borsuk:
nie umiesz czytać? Nie ma opcji żeby wyprzedzili nas jednocześnie i Widzew i Korona

odpowiedz
Arek - 13.05.2026 / 23:33, *.tpnet.pl

@borsuk: nic nie cofną, zapomnij.

odpowiedz
borsuk - 14.05.2026 / 12:08, *.centertel.pl

Ok, gapa ze mnie.

odpowiedz
Lech - 13.05.2026 / 21:08, *.skybroadband.com

W Warszawie nie uczyli matematyki? Jest 6 punktów do zdobycia a Lechia ma 5 mniej, czyli wciąż może wyprzedzić Legię.

odpowiedz
Woytek (legionisci.com) - 13.05.2026 / 21:10, *.orange.pl

@Lech: Jedno jest pewne - w Poznaniu nie uczyli czytania ze zrozumieniem.

odpowiedz
Reader - 13.05.2026 / 21:15, *.play.pl

@Lech:
ale są też inne zależności, trzeba przeczytać artykuł

odpowiedz
Lech - 13.05.2026 / 21:20, *.skybroadband.com

@Woytek (legionisci.com): chyba sami nie czytacie tego co publikujecie.

odpowiedz
Lech - 13.05.2026 / 21:22, *.skybroadband.com

@Reader: napisali że Legia zapewniła sobie utrzymanie co nie jest prawdą. Ale życzę powodzenia. W lidze nigdy nie ma lepszego meczu niż el classico Lech-Legia

odpowiedz
mich - 13.05.2026 / 21:26, *.78.75

@Woytek (legionisci.com): tam to sam tytuł artykulu ķuż zrobił taki bałagan w glowie ze nawet nie czytał dalej tylko sobie tworzył własna matematyke i dalej nie moze w to uwierzyć ze jak kolega wykopie 6 pyrek a drugi 3 pyrki to jak ten drugi moze sie bardziej najesc

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 21:40, *.play.pl

@Lech: Jest prawdą. Arka i Widzew albo Korona nie mają matematycznie szans wyprzedzić Legii. Miałeś matematykę w szkole, kartoflu?

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 21:41, *.play.pl

@Lech:

PS.

Dla nas najlepszym meczem jest Legia - Widzew. Nikogo nie interesuje tutaj Lech. Wmawiajcie sobie dalej :D

odpowiedz
Amika - 13.05.2026 / 21:42, *.play.pl

@Lech: W Poznaniu nie uczyli czytać? Nikt nie napisał, że Lechia może nas wyprzedzić. Tekst jest o utrzymaniu a nie o tym, że Lechia nie może wyprzedzić Legii :d

odpowiedz
Lech - 13.05.2026 / 21:48, *.skybroadband.com

@mich: a jak jeden wykopie 6 a drugi 0? 🤨🤔🧐

odpowiedz
Pite(R) - 13.05.2026 / 21:50, *.play.pl

@Lech: Jeśli Legia nawet dwa mecze przegra to zostaje z 43 punktami. Korona gra bezpośrednio z Widzewem, gdyby był tu remis to oba mają 40 punktów i nawet po wygranym kolejnym meczu mają 43 punkty czyli tyle ile ma Legia obecnie jednak (L) ma lepszy bilans spotkań z jednym i drugim klubem więc oba są i tak pod Legią w tabeli. Jeśli wygra Korona albo Widzew to przegrany z tej dwójki również będzie finalnie pod Legią czyli na 16-tym miejscu mając 42 punkty a Legia będzie minimum oczko wyżej czyli nad kreską...

odpowiedz
Pite(R) - 13.05.2026 / 21:53, *.play.pl

@Lech: Jeśli Legia nawet dwa mecze przegra to zostaje z 43 punktami. Korona gra bezpośrednio z Widzewem, gdyby był tu remis to oba mają 40 punktów i nawet po wygranym kolejnym meczu mają 43 punkty czyli tyle ile ma Legia obecnie jednak (L) ma lepszy bilans spotkań z jednym i drugim klubem więc oba są i tak pod Legią w tabeli. Jeśli wygra Korona albo Widzew to przegrany z tej dwójki również będzie finalnie pod Legią czyli na 16-tym miejscu mając 42 punkty a Legia będzie minimum oczko wyżej czyli nad kreską...

odpowiedz
Pite(R) - 13.05.2026 / 22:00, *.play.pl

@Lech: Jeśli Legia nawet dwa mecze przegra to zostaje z 43 punktami. Korona gra bezpośrednio z Widzewem, gdyby był tu remis to oba mają wtedy po 40 punktów i nawet po wygranym kolejnym meczu będą mieć 43 punkty czyli tyle ile ma Legia obecnie. Jednak (L) ma lepszy bilans spotkań z jednym i drugim klubem więc oba są i tak pod Legią w tabeli przy tej samej liczbie punktów. Jeśli wygra Korona albo Widzew to przegrany z tej dwójki również będzie finalnie pod Legią czyli na 16-tym miejscu mając max 42 punkty a Legia będzie minimum oczko wyżej czyli nad kreską bo BBT i Arka to pewniaki do spadku...

odpowiedz
Pum - 13.05.2026 / 23:08, *.skybroadband.com

@L: no tak, dwóch spadkowiczów walczących o utrzymanie:D ekscytujące:)

odpowiedz
Arek - 13.05.2026 / 23:36, *.tpnet.pl

@łach: wróć do szkoły. A, zapomniałem, gimnazjum już nie ma, a tam czytać ze zrozumieniem uczyli. Teraz podstawówka to przejęła, więc powodzenia.

odpowiedz
Ko(L)o - 14.05.2026 / 06:12, *.gov.pl

@Woytek (legionisci.com): Uczyli ale nie w tym języku :)

odpowiedz
Lech - 14.05.2026 / 07:36, *.70.52

Macie rację, gratulacje pozostania w ekstraklasie. PS po niemiecku matematyka inaczej rozumiana :D

odpowiedz
Art - 13.05.2026 / 21:08, *.play.pl

Łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu...

odpowiedz
Radykalny fanatyk Legii - 13.05.2026 / 21:01, *.247.80

Nie wiem, czy nie za ostro gram, ale jak już kupimy karnety, to może by tak zrobić jeszcze jedną flagę "Pudel Won"?
😜

odpowiedz
Łukasz - 14.05.2026 / 01:13, *.orange.pl

@Radykalny fanatyk Legii: Widzę, że reprezentujesz skrajne skrzydło najbardziej radykalnych fanatyków. Na takie ostateczne reakcje bylby czas po spadku. Teraz wystarczy że na Motorze w każdej połowie krzykniemy:
-Darek!
-co?
-(i tu musi być coś takiego żeby mu w pięty poszło; żeby poczuł gdzie raku zimują)

odpowiedz
Edward - 13.05.2026 / 20:54, *.centertel.pl

Ulga. Na całe szczęście ja nie jestem odklejony i nie oczekiwałem od trenera cudów. 80% transferów nietrafionych. Z całego zaciągu tylko Szymański i Hindrich się bronią. Kim miał grać Pan Marek? Przyszedł z poukładanego klubu gdzie miał super komfort pracy ,fajne transfery i inteligentnych ludzi do tonącej w problemach Legii w depresji i głębokiej zapaści i ją uratował. Poskładał rozwaloną szatnie i wprowadził do zespołu dyscyplinę i normalne zasady. Udało się mimo pseudo transferów i wielu kontuzji podstawowych graczy. Udało się na pohybel tych, którzy marzyli o spuszczeniu u Legii. Za to Panie Marku wielki szacunek❤️

odpowiedz
Maciej - 13.05.2026 / 21:00, *.229.114

@Edward: co więcej.
Przy zbiegu szczęśliwych okoliczności (ale nie nierealnych) może jeszcze zająć 5 miejsce.

odpowiedz
Jasio - 13.05.2026 / 22:17, *.play.pl

@Maciej: Jakie to okoliczności?

odpowiedz
K - 14.05.2026 / 00:02, *.com.pl

@Jasio: górnik zajmuje miejsce 1-4, lubin przegrywa dwa mecze, gks zdobywa max. 1 pkt, plock i Radomiak tracą punkty w którymś meczu oraz przede wszystkim my robimy 2 zwycięstwa. Dużo musi się zgodzić, ale patrząc na terminarz tych drużyn, cień szansy jest.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 13.05.2026 / 20:53, *.btcentralplus.com

O ktorej impreza i gdzie ??

odpowiedz
Peszek Lisz - 13.05.2026 / 21:58, *.84.138

@Dickson Chotowski: Wpadaj do garażu!

odpowiedz
NaSpokojnie - 13.05.2026 / 22:42, *.orange.pl

@Dickson Chotowski: Uwielbiam twój Nick. Do tej pory wspominam Dicksona Choto🙂

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2026 / 20:48, *.play.pl

Zatem czas sprawdzić zmienników na niektórych pozycjach.

odpowiedz
Obcy - 13.05.2026 / 20:45, *.t-mobile.pl

To jest sukces na miarę naszego wodza Dariusza. Niech prowadzi nas do dalszych sukcesów.

odpowiedz
Łukasz - 13.05.2026 / 20:39, *.orange.pl

Nie myślałem ze dożyje takich czasów, że będzie to powód do świętowania.

odpowiedz
Ryj - 13.05.2026 / 22:13, *.t-mobile.pl

@Łukasz: ja uważam, że nie jest. To jest moment upokorzenia i smutku mimo wszystko.

odpowiedz
sylvano82@o - 13.05.2026 / 20:39, *.orange.pl

No to teraz łomot w Gdansku ..i Widzewek dostaje w Kielcach i galacticos spuszczamy do 1ligu

odpowiedz
Emeryt - 14.05.2026 / 06:11, *.play-internet.pl

@sylvano82@o: nie życz tego co tobie niemiłe.

odpowiedz
LP - 13.05.2026 / 20:37, *.orange.pl

"LEGIA" nadal w extraklasie jedziemy zabrac pkt. Lechii a u siebie zabrac Motorowi w ostatnich 2 meczach obecnego sezonu ! "L" !!!

odpowiedz
Zoltan - 13.05.2026 / 20:36, *.play.pl

To proszę o młodzież w ostatnich meczach, na puchary i tak (już dawno) nie ma szans..

odpowiedz
MZ80 - 13.05.2026 / 20:35, *.centertel.pl

Jedyne co mi przychodzi do głowy to cytat z Kazika Co żeście S......y uczynili z Legii

odpowiedz
WIELKA LEGIA PREZESA DARKA MIODUSKIEGO - 13.05.2026 / 20:26, *.cdn77.com

I gdzie teraz jesteście hejterzy i inne marudy? No gdzie? Co macie do powiedzenia? Wyłazić z dziury!

odpowiedz
Obcy - 13.05.2026 / 20:48, *.t-mobile.pl

@WIELKA LEGIA PREZESA DARKA MIODUSKIEGO: A z czego ty się cieszysz? Z tego,że taki klub,jak Legia walczy o utrzymanie?

odpowiedz
Balcer - 13.05.2026 / 20:17, *.orange.pl

W tytule jest błąd, Legia kiedyś spadła, ale to stare dzieje

odpowiedz
Bojar - 13.05.2026 / 20:32, *.137.220

@Balcer: nie ma błędu, "nigdy nie spadnie" w przyszłości, a nie "nigdy nie spadła" ;)

odpowiedz
Nalcer - 13.05.2026 / 20:45, *.orange.pl

@Bojar: No ok ok, jestem czepialski wiem wiem 😜

odpowiedz
Sprite - 13.05.2026 / 21:37, *.play-internet.pl

@Balcer: spadła kiedyś ale to było przed wojną, dawne czasy

odpowiedz
Balcer - 14.05.2026 / 09:58, *.orange.pl

@Sprite: No ale było

odpowiedz
Kalbar - 13.05.2026 / 20:14, *.plus.pl

Jeszcze jest walka o 5 miejsce dające puchary.

odpowiedz
Teo - 13.05.2026 / 20:30, *.t-mobile.pl

@Kalbar: hahhahahahhahhhahahhahahahahh

odpowiedz
abc - 13.05.2026 / 21:15, *.play.pl

@Kalbar: Śmieszy mnie ta naiwność niektórych 🤣🤣🤣

odpowiedz
Bartek - 13.05.2026 / 20:13, *.Tele-Necik.PL

Radość i smutek jednocześnie. Tyle lat Sercem z L i mimo radości z utrzymania przepełnia mnie też smutek, że dopuszczono do tego byśmy musieli o nie walczyć. Choć jak to mawiają jak sięgniesz dna to potem może być tylko lepiej. Mam nadzieję że ten smutek już nie będzie u mnie gościł a L zacznie wreszcie grać tak jak powinna. Moje pokolenie pamięta jeszcze czasy gdzie brak Mistrzostwa lub Pucharu w sezonie był nie do pomyślenia a kluby witające na Ł3 chciały wrócić do siebie z jak najmniejszym bagażem bramek zapakowanym w plecak. Czasy gdzie nie pytano czy L.. wygra tylko pytano jak wysoko. Oby te czasy ponownie nastały.

odpowiedz
Ecie pecie - 13.05.2026 / 20:09, *.orange.pl

Dariuuuusz mioduskiii klask, klask, klask
Dariuuuusz mioduskiii klask, klask, klask

odpowiedz
dino - 13.05.2026 / 20:02, *.52.80

Brawo prezes Mioduski

odpowiedz
Pajączek - 13.05.2026 / 20:01, *.play.pl

Jeżeli już to nigdy a nie nidy

odpowiedz
Wariacik - 13.05.2026 / 19:56, *.stansat.pl

Wszyscy pod Zygmunta!🎉

odpowiedz
Katastrofa - 13.05.2026 / 19:56, *.multiplay.pl

💪👍🤣😂😁😭

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 19:54, *.play.pl

LALALALALALALALALAAAAAAAAAAAAAAAAAA, PUCHAR JEST NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASZ!!!

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.