Dedykowana piłka, nowe logo i trofeum na 100-lecie rozgrywek

fot. Ekstraklasa

Ekstraklasa SA zainaugurowała przygotowania do obchodów stulecia rozgrywek ligowych w Polsce. Zaprezentowano jubileuszowe logo PKO Bank Polski Ekstraklasy, nową oficjalną piłkę meczową Ekstraklasa PRO oraz odświeżone trofeum Mistrza Polski, przygotowane specjalnie na sezon 2026/2027.

REKLAMA

W sezonie 2026/27 Ekstraklasa obchodzić będzie 100-lecie rozgrywek ligowych, a kulminacja jubileuszowych obchodów nastąpi 3 kwietnia 2027 roku - dokładnie sto lat po rozegraniu pierwszej historycznej kolejki ligowej w 1927 roku. Elementem identyfikacji wizualnej obchodów będzie jubileuszowy logotyp rozgrywek wzbogacony o symbol „100”. 

 

Zaprezentowana została także nowa oficjalna piłka meczowa Ekstraklasa PRO, przygotowana przez firmę adidas. Kolorystyka modelu nawiązuje bezpośrednio do identyfikacji wizualnej Ekstraklasy, podkreślając unikalny charakter jubileuszowego sezonu. 

Inauguracyjna kolejka sezonu 2026/2027 odbędzie się w dniach 24–26 lipca 2026 roku. Dokładny terminarz rozgrywek poznamy za kilka dni. 


piłka Ekstraklasa PRO
fot. Ekstraklasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

L - 04.06.2026 / 12:50, *.play.pl

Szkoda, że zaprzestalismy patery jako trofeum. Byla fajna, unikalna. Obecne trofeum to jak dla mnie straszny kicz. Nikt nie ma takiego dziwnego trofeum.

odpowiedz
Hawk Tuah - 05.06.2026 / 20:21, *.centertel.pl

@L: wlasnie trofeum jest oryginalne, a patera to byla chęć naśladowania bundesligi. Na dodatek nieudolne bo przy ich paterze ta od PZPN wyglądała jak talerze do zupy mlecznej.

odpowiedz
KAMI(L) - 04.06.2026 / 11:23, *.play.pl

Piłka spoko, ale trofeum dramat. Wygląda jak podróba z Temu 😂

odpowiedz
Niestety - 04.06.2026 / 13:15, *.32.69

@KAMI(L): Wszystkie znaki na niebie wskazują, że nie dane nam będzie otrzymać tej "podróby z Temu" :(

odpowiedz
KAMI(L) - 04.06.2026 / 14:28, *.play.pl

@Niestety: To swoją drogą... :/

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.