Tass i Pluta przed finałami play-off: To będzie coś niesamowitego

Andrzej Pluta i Matthias Tass | fot. Bodziach

Legia Warszawa zameldowała się w finale play-off. Po udanej batalii z Dzikami Warszawa koszykarze "Zielonych Kanonierów" staną przed szansą obrony tytułu mistrza Polski. – Każda seria w play-offach rządzi się swoimi prawami i jest zupełnie inna. Ćwierćfinałowa seria mocno nas już zamęczyła, więc całe szczęście, że mamy teraz troszeczkę czasu, aby odpocząć, zregenerować siły i jak najlepiej przygotować się do nadchodzących meczów - mówi Andrzej Pluta.

REKLAMA

– Marzenie jest jedno: wygrać finał. W jaki sposób i w ilu meczach – to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, żeby końcowe zwycięstwo w finale było po naszej stronie - dodaje Pluta.

– Finały, to będzie coś niesamowitego. Mój wymarzony scenariusz? Chciałbym zamknąć tę serię tak szybko, jak to możliwe. Najlepiej zgarnąć pełną pulę i wygrać 4-0 = mówi z kolei Matthias Tass i dodaje: - Zastal Zielona Góra to zespół, który w ostatnich miesiącach gra jak w transie, są na niesamowitej fali wznoszącej. Rozpoczęli ten sezon zupełnie inaczej niż to, co prezentują na parkiecie teraz, dlatego musimy być w pełni skoncentrowani i przygotowani na ciężkie starcie. Szybkie zakończenie półfinału w trzech odsłonach to w tym kontekście nasz duży atut. Myślę, że te mecze będą wyglądać trochę inaczej, ale prawda jest taka, że w finałach nigdy niczego nie można być pewnym. W tego typu meczach o najwyższą stawkę za każdym razem potrafi objawić się niespodziewany bohater, który rozegra mecz życia. To nie musi być ciągle ten sam lider, który ciągnie wózek. Musimy być gotowi na starcie z całą ich rotacją i przede wszystkim sami grać twardo, razem jako jedna drużyna.

 

Półfinały z Dzikami

– Wszystkie te trzy mecze były niezwykle fizyczne. Dzisiejsze spotkanie to była typowa koszykarska sinusoida. Obie strony miały swoje momenty – najpierw jedna drużyna robiła run 10-0, za chwilę druga odpowiadała dokładnie tym samym. Kluczem było to, jak poradziliśmy sobie z ich rzutami z dystansu i zatrzymaliśmy ich strzelców. Dziki to najwyższa drużyna w lidze, a my w każdym z tych trzech pojedynków utrzymaliśmy ich poniżej 80 punktów. To wielkie zwycięstwo naszej drużyny, szczególnie w formacji defensywnej. Pokazaliśmy charakter jako zespół - uważa Matthias Tass.

- Z wyniku w półfinale jesteśmy niesamowicie zadowoleni. Wiedzieliśmy od początku, że będzie ciężko, że Dziki na pewno zawieszą poprzeczkę wysoko, będą grali bardzo agresywnie i będą świetnie przygotowani pod kątem fizycznym. W końcówce meczu to przede wszystkim nasza obrona dała nam jednak możliwości w ataku. Dzięki temu nie musieliśmy się aż tak męczyć pod koszem. Czasami w decydujących momentach różnie to bywa, ale tym razem zachowaliśmy zimną krew. Teraz możemy się już tylko cieszyć i w stu procentach skupić na finale - mówi z zadowoleniem Andrzej Pluta.



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

p10 - 06.06.2026 / 09:33, *.centertel.pl

Zastal jest najlepiej rzucającą za 3pkt drużyną w lidze. Z serii z Kigniem mieli skuteczność za 3pkt w wygranych meczach 42, 45 i 60%, z Arką też mieli 25, 37 i chyba 42%. Na 6-ciu graczy z najwyższą skutecznością za 3pkt w sezonie 3 jest z Zastalu. Mazurczak ma nawet 45% za 3 pkt.

Nie możemy im pozwolić się rozstrzelac - za to odziwo przegrywali zbiórkę w praktycznie każdym meczu ale przez skuteczność za 3 pkt nie przełożyło się to na wynik.

Mazurczakowi motywacji nie braknie, bo ostatni finał przegrali z Miłoszewskim prowadząc 1-3. Przydałoby sie wygrać oba mecze u siebie, bo 5 tys kibiców może ich ciągnąć na swojej hali

odpowiedz
PerkozStasio - 05.06.2026 / 21:48, *.vectranet.pl

Trzeba pogonić tych ogórów z reichu.

odpowiedz
Dariusz - 04.06.2026 / 23:36, *.184.82

Skład niby mamy lepszy, ale Zastal będzie zapewne bardziej zmotywowany. Mecze będą co kilka dni i zobaczymy, kto szybciej spuchnie.

odpowiedz
wujo - 04.06.2026 / 22:42, *.play.pl

powodzenia

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.