Poniedziałek, 19 lutego 2001 r. godz. 10:36

Wygrany sparing Legii w Hiszpanii

Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza

W pierwszym meczu podczas zgrupowania w Hiszpanii pi?karze Legii pokonali 4-3 du?ski zespĂł? Herfoelge BK. W drugiej po?owie na lewej obronie w barwach warszawskiej dru?yny zagra? 22-letni Rosjanin Jewgienij Korawlew z Dynama Moskwa.

- Zostanie z nami do ko?ca pobytu w Chiclana de la Frontera - zadeklarowa? kierownik sto?ecznego zespo?u Ireneusz Zawadzki. - Du?czycy grali bardzo ostro. Byliśmy wyra?nie lepsi, ale s?dziowie na zbyt du?o tamtym pozwalali. W 30. minucie z bramki musia? zejś? Zbyszek Robakiewicz, chocia? tu akurat rywale nie zawinili. Naciągną? mi?sie? dwug?owy - doda?.

Legia potraktowa?a sobotnie spotkanie powa?nie. Po raz pierwszy trener Franciszek Smuda w przerwie nie zmieni? prawie ca?ej dru?yny. I jego zawodnicy prowadzili 3-0 ju? po 27 minutach. Najpierw p?askim uderzeniem zza pola karnego popisa? si? Marek Citko. Pó?niej w polu karnym faulowany by? Cezary Kucharski, co zauwa?y? arbiter. Giuliano pewnie wykorzysta? okazj?. Odkąd dosta? w Legii etat w tej specjalności, z jedenastu metrów jeszcze si? nie pomyli?.

A potem w g?ównej roli wystąpi? Kucharski. Dzi?ki zdobytym w sobot? dwóm bramkom wyszed? na samodzielne prowadzenie w gronie legijnych snajperów. Gole przeciwko Du?czykom by?y piątym i szóstym trafieniem tej zimy. Akurat dzie? wcześniej "Kucharz" obchodzi? 29. urodziny. Tym bardziej wi?c zale?a?o mu na dobrym wyst?pie.

W 27. minucie zadanie bardzo u?atwi? mu Jacek Zieli?ski. Kapitan legionistów wyszed? z udaną kontrą, a nast?pnie znalaz? si? sam przed du?skim bramkarzem. Ju? go mija?, gdy ten wy?uska? mu pi?k? spod nóg. Zieli?ski zdo?a? jeszcze odegra? do Kucharskiego, który mia? pustą bramk? przed sobą i oczywiście nie chybi?.

Tu? przed przerwą pi?karzom Herfoelge uda?o si? strzeli? gola. A drugiego dostali na skutek pob?a?liwości s?dziego. - Da? im karnego, chocia? w?aściwie nie by?o powodu - mówi? Zawadzki.

Ale legionistów to nie pod?ama?o. W 82. minucie znowu na czystą pozycj? wyszed? Kucharski. Miną? bramkarza, ogra? próbującego go powstrzyma? obro?c? i kopną? do siatki. W ostatnich sekundach rywale strzelili jeszcze jednego gola, ale wiele to ju? zmieni? nie mog?o.

Legia wygra?a 4-3, a mog?a nawet wy?ej. Znakomitej okazji nie wykorzysta? jeszcze Kucharski, a Marcin Mi?ciel trafi? w s?upek. - Mecz by? ci??ki, ale poza tym nie mo?emy na pobyt w Hiszpanii narzeka?. Boiska są lepsze ani?eli na Cyprze. Hotel te? mamy luksusowy. Z widokiem na morze, a w?aściwie to na ocean - mówi? Zawadzki.

Dziś Legia spotka si? z reprezentacją Chin. B?dzie to najci??szy do tej pory sprawdzian. W dotychczasowych sparingach sto?eczni pi?karze jeszcze nie ponieśli pora?ki.
Legia Warszawa - Herfoelge BK (Dania) 4-3 (3-1)

Bramki dla Legii: 7' Citko, 17' Giuliano (karny), 27' i 82' Kucharski