REKLAMA

Bronowicki piłkarzem Legii

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Biuro Prasowe Legii poinformowało dziś, że Górnik Łęczna i KP Legia Warszawa osiągnęły porozumienie w sprawie transferu do Warszawy Grzegorza Bronowickiego. Od 12 grudnia Bronowicki jest zawodnikiem Legii. Zawodnik podpisał czteroletni kontrakt.

Grzegorz Bronowicki urodził się 4 sierpnia 1980 roku w Jaszczowie.

Wiosną 1998 roku zadebiutował w drugoligowym zespole Górnika Łęczna. Z Górnikiem wywalczył w 2003 roku awans do ekstraklasy i występował w niej przez 2,5 sezonu. Do tej pory w ekstraklasie rozegrał 51 spotkań zdobywając 2 gole. W II lidze rozegrał łącznie 79 spotkań zdobywając 9 bramek.
"Od jakiegoś czasu obserwowałem to co się dzieje w Legii i w momencie, w którym zorientowałem się, że Władze Klubu zaczynają zatrudniać młodych zawodników uznałem, że mogę mieć szansę na występy przy Łazienkowskiej. Dziś jestem legionistą i bardzo się z tego powodu cieszę, że będzie mi dane grać w niewątpliwie najlepszym polskim Klubie" – powiedział nowy nabytek warszawskiej Legii.

Dariusz Wdowczyk: "Pozyskaliśmy kolejnego bardzo obiecującego, a już doświadczonego zawodnika. Grzegorz może grać zarówno na prawej i jak i lewej stronie obrony, a co za tym idzie jest zawodnikiem uniwersalnym. Obserwowaliśmy go już od dłuższego czasu i jestem przekonany, że Grzegorz będzie kolejnym wzmocnieniem naszej drużyny".

Prezes Górnika Zbigniew Krasowski uznał, że podobnie jak to miało miejsce z Sebastianem Szałachowskim, Klub nie będzie stwarzał przeszkód, by kolejny ambitny piłkarz wychowany w Łęcznej rozwijał swój talent i spełniał sportowe aspiracje w renomowanym zespole: "Z Legii zawsze było bliżej do reprezentacji, a o tym Grzesiek zawsze marzył. Z życzliwym zainteresowaniem będziemy więc śledzili dalszą karierę naszego wychowanka."


Grzegorz Bronowicki - fot. Paweł Wargenau KP Legia Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.