REKLAMA

Brazylijska ofensywa trwa

Woytek, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Edson to nie jedyny Brazylijczyk, który w najbliższym czasie może zasilić Legię. Gazeta Wyborcza przybliża 23-letniego zawodnika Claudio Melojaro, zwanego "Pitbullem". Legii poleca go ten sam menedżer, który załatwia transfer Edsona. Melojaro jest napastnikiem (tylko 173 cm wzrostu, za to aż 78 kg wagi), ale o jego strzeleckich dokonaniach za wiele nie wiadomo. Od dłuższego czasu nie może zagrzać miejsca w żadnym z wynajdywanych mu klubów. Po pobycie w brazylijskich Juventude, Gremio Porto Alegre i słynnym Santosie został wytransferowany do najlepszego portugalskiego klubu FC Porto, ale sobie tam nie poradził.

Menedżer szukał mu klubu w Europie, "Pitbull" był bliski przejścia do Wisły, lecz ostatecznie na dwa miesiące w tym roku trafił do Arabii Saudyjskiej. Stamtąd wrócił do Porto, jednak nadal nie ma szans na grę. W jego życiorysie jest wpisana wartość rynkowa w wysokości 2 mln euro, ale bardziej prawdopodobna jest kwota 300 tys., za jaką ponad roku temu przechodził do Porto z Gremio Porto Alegre. Do Legii zostałby jednak wypożyczony za darmo, stołeczny klub - tak jak w przypadku Edsona - miałby zostać obciążony tylko zarobkami piłkarza.

Od tygodnia legionistą jest Roger Guerreiro, a w najbliższym czasie może dojść dwóch lub trzech jego rodaków. Cała ta sytuacja powinna najbardziej zaniepokoić Tomasza Kiełbowicza, pod nieobecność kontuzjowanego Łukasza Surmy ostatnio kapitana drużyny. Kiełbowicz to bowiem lewy pomocnik, a w ostatnim sezonie lewy obrońca. Roger i Edson to natomiast zawodnicy na lewą stronę boiska.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.