REKLAMA

Szermierka: Dmowska będzie walczyła na Woli

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Szpadzistki i szpadziści Legii rozpoczynają walkę o Puchar Polski turniejami w Warszawie. W sobotę rywalizować będą panie w Memoriale im. płk. Andrzeja Przeździeckiego, a w niedzielę panowie w Memoriale im. mjr. Zygmunta Fokta. W hali SP nr 238 przy ul. Redutowej 37 (Wola) spotka się cała krajowa czołówka. Początek zawodów o godzinie 11. Po raz pierwszy po zdobyciu tytułu mistrzyni świata zaprezentuje się warszawskiej widowni Danuta Dmowska (Legia).

To prawda, od czasu mistrzostw świata w Lipsku wystartowałam jedynie w turnieju Masters w Paryżu. Zajęłam tam drugie miejsce. Wzięłam również udział w imprezie integracyjnej, w której walczyłam na wózku. Dopiero teraz więc będę miała okazję zaprezentować się stołecznym kibicom ­ mówi Danuta Dmowska.

Rywalki już zapowiadają, że będą chciały powalić złotą medalistkę na kolana. W turnieju ma bowiem obowiązywać hasło: bij mistrzynię!

­ To naturalne, tak się dzieje na planszach całego świata. U nas sytuacja jest o tyle ciekawsza, że w każdym właściwie turnieju bijemy się również o miano najlepszej w Warszawie. Albo jeszcze zawężając, jest to najczęściej mecz Legia -­ Warszawianka. Rzadko się zdarza, aby na podium stanęła zawodniczka spoza tych klubów. Po prostu w stolicy są najlepsze szpadzistki ­ stwierdza Dmowska.

Puchar Polski jest właściwie początkiem rywalizacji o miejsce w kadrze na kolejne mistrzostwa świata.

Trudno się zmobilizować, gdy w perspektywie jest obóz przygotowawczy w Beskidach, a za dwa tygodnie święta Bożego Narodzenia (Wisła). Będzie to więc dla nas pewnego rodzaju sprawdzian. Ja chyba potrafię znaleźć motywację. W poprzednim cyklu wygrałam jeden turniej, a dwukrotnie byłam trzecia ­ kończy mistrzyni świata.

Dodajmy, że w turnieju mężczyzn faworytami będą szpadziści wrocławscy, choć Warszawa zapowiada atak z mistrzem Polski Krzysztofem Mikołajczakiem na czele.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.