Boruc i Saganowski znów bohaterami

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Byli zawodnicy warszawskiej Legii – Artur Boruc i Marek Saganowski – ponownie zostali bohaterami w meczach ligowych swoich drużyn. Saganowski trafił do bramki Boavisty Porto w 49 minucie wyjazdowego meczu. Swoim strzałem wyrównał stan meczu na 1-1. Do końca wynik nie uległ zmianie. Jest to czwarty gol ekslegionisty w portugalskiej ekstraklasie. Drużyna Saganowskiego, Vitoria Guimaraes, po 15 kolejkach zdobyła 14 punktów i zajmuje w tabeli 16 miejsce. Nad ostatnią drużyną w tabeli ma przewagę siedmiu punktów. Liderem pozostaje FC Porto z 34 punktami na koncie.

Artur Boruc obronił rzut karny w remisowym meczu pomiędzy Inverness CT a Celtic Glasgow.
Mecz nie rozpoczął się po myśli Boruca. Już w 1 minucie musiał wyjmować piłkę z bramki po strzale Dargo. Były legionista zrehabilitował się w 28 minucie. Po faulu na Dargo sędzia podyktował rzut karny. Boruc w fantastycznym stylu obronił strzał wykonywany przez samego poszkodowanego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Celtic umocnił się na prowadzeniu szkockiej ekstraklasy. Nad drugim w tabeli Hearts ma cztery punkty przewagi.