REKLAMA

Edson Da Silva zawodnikiem Legii!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Biuro Prasowe KP Legia Warszawa poinformowało przed chwilą, że nowym zawodnikiem Legii został brazylijski piłkarz Edson Da Silva. Zawodnik urodził się 15.03.1977 roku w Recife (Brazylia). Mierzy 178 cm i waży 80 kg. Ma za sobą występy w tak znanym klubie jak Olympique Marsylia, w barwach którego zdobył wicemistrzostwo Francji, a w roku 1999 dotarł do finału Pucharu UEFA. Występował też w zespole Corinthians zdobywając w 2001 roku Puchar Brazylii. W latach 2002-2005 reprezentował barwy U. Leiria strzelając w lidze 11 goli. Od lipca 2005 był zawodnikiem Sportingu Lizbona.
W plebiscycie France Football za rok 1999 został wybrany najlepszym obrońcą ligi francuskiej, a w sezonie 2002/2003 najlepszym lewym obrońcą ligi portugalskiej wśród obcokrajowców.

Po podpisaniu przez zawodnika umowy, trener Dariusz Wdowczyk powiedział: „Myślę, że tego zawodnika kibicom w Polsce nie trzeba przedstawiać. Uważam, że to bardzo dobry obrońca, który w trakcie gry wyróżnia się dużą walecznością. Sądzę, że pozyskanie tego zawodnika będzie z korzyścią dla linii defensywnej naszego zespołu”.

Zawodnik związał się z Klubem na trzy lata z opcją przedłużenia umowy.


Edson Da Silva i Dariusz Wdowczyk - fot. Paweł Wargenau KP Legia Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.