REKLAMA

Ligowy wyścig zbrojeń

Tomek Janus, źródło: Nowy Dzień - Wiadomość archiwalna

Choć do zamknięcia okienka transferowego pozostało jeszcze dużo czasu (właściwie, to zostanie otwarte dopiero 1 stycznia), media rozpoczęły podsumowania dotychczasowych transferów. W dzisiejszym wydaniu dziennik „Nowy Dzień” zajął się oceną wzmocnień czołowych polskich drużyn. W swym porównaniu uwzględnił także zakupy warszawskiej Legii.
Zdaniem „Nowego Dnia”: „Legia konsekwentnie realizuje plany Dariusza Wdowczyka. Ciekawe, że Wdowczyk stawia na wzmocnienia obrony, choć warszawianie stracili jesienią najmniej bramek w lidze. Legia dysponuje silnym środkiem defensywy (para afrykańskich wieżowców - Dickson Choto i Moussa Ouattara), a na bokach wiosną mają tę parę wspomagać Brazylijczyk Edson Luis Da Silva (na lewej stronie) i Grzegorz Bronowicki (może grać na lewej i prawej stronie). Wdowczyk nie zapomniał jednak o pomocy – tam Marcina Burkhardta wspomagać ma Brazylijczyk Roger Guerreiro. Do zdrowia wraca Łukasz Surma i rywalizacja w drugiej linii Legii zapowiada się pasjonująco. A to ponoć nie koniec... – Legia zaczęła płacić stawki, za jakie na polską ligę jest w stanie skusić się klasowy zagraniczny piłkarz – zapowiada Mariusz Piekarski, menadżer piłkarski, były piłkarz Legii.”

„Nowy Dzień” informuje także o zainteresowaniu pozyskaniem Tomasza Jarzębowskiego, jakie rzekomo zgłasza Zagłębie Lubin. „Jarza” miałby być jednym z kilku piłkarzy, którzy mają zapewnić drużynie prowadzonej przez Franciszka Smudę miejsce w czołowej trójce Orange Ekstraklasy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.