REKLAMA

Decyzje w sprawie stadionu po Nowym Roku

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Stołeczne Biuro Zamówień Publicznych poinformowało, że wszystkie konsorcja starające się o start w przetargu na budowę stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie uzupełniły wymaganą dokumentację. Czy zostaną zaproszone do przetargu rozstrzygnie specjalna komisja, która zbierze się w pierwszych tygodniach stycznia. "Wszystkie konsorcja uzupełniły dokumenty, ale musi je zbadać komisja. Ciężko będzie się zebrać jeszcze w tym roku. Komisja powinna się spotkać w pierwszym lub drugim tygodniu Nowego Roku" - przyznał wicedyrektor BZP Rafał Pasieka.
Do drugiego już przetargu na zagospodarowanie terenów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Łazienkowskiej 1/3 w Warszawie - miejscu gdzie obecnie znajduje się stadion Wojska Polskiego zgłosiły się cztery konsorcja: ITI Holding SA wraz z klubem piłkarskim Legia Warszawa i niemieckim Hochtief Construction AG; Fundacja CWKS Legia wraz z portugalskim Amorim Immobiliaria; niemieckie HMB Stadien und Sportstattenbau GmbH wraz z Wayss und Freytag Schlusselfertingbau AG i Krupp Stahlbau Hannover GmbH oraz Max Boegl Bauunternehmung GmbH and Co. AG z polskim AMC-Andrzej Chołdzyński Sp. z o.o.

Miasto chce wybudować na tych terenach stadion piłkarski z trybunami na co najmniej 35 tys. widzów, a także boisko treningowe, inne obiekty usługowe o funkcji sportowo-rekreacyjnej oraz parkingi. Nowy stadion ma służyć piłkarskiej reprezentacji Polski oraz Legii. Ma zapewnić także możliwość organizacji imprez masowych, np. koncertów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.