Eredivisie: Roda Kerkrade 3-1 Den Haag

Fumen - Wiadomość archiwalna

W Polsce trwa przerwa w rozgrywkach, a w Holandii kibice nadal mogą emocjonować się spotkaniami ligowymi. Wczoraj grali nasi przyjaciele z Hagi, ale niestety po wcześniejszej wygranej z Feyenoordem, teraz przytrafiła im się porażka. Zawodnicy z Hagi przez znaczną część meczu grali w dziesięciu i długo zachowywali czyste konto. Dopiero w ostatnim kwadransie zaczęły padać gole.
Najpierw gospodarze objęli prowadzenie w 76 minucie, by po chwili podwyższyć na 2-0. W 85. minucie Kolkka dał cień szansy na remis, zdobywając kontaktową bramkę. Niestety wszelkie nadzieje na zdobycie choćby jednego punktu rozwiał w ostatnich sekundach meczu zawodnik gospodarzy, który strzelił na 3-1.
Na półmetku rozgrywek Den Haag zgromadziło 18 punktów przy bilansie bramkowym 19-29. Daje im to 14. miejsce w ligowej tabeli.