REKLAMA

Legia nie będzie miała muzeum?

źródło: Fakt - Wiadomość archiwalna

Tuż przed Wigilią dziennikarze Naszej Legii usłyszeli, że mają wynosić się z Łazienkowskiej 3. Eksmisja to kara za to, że w konflikcie działaczy z kibicami opowiedzieli się po stronie fanów. W efekcie Legia może stracić muzeum. Redakcja NL mieściła się w dwóch pokoikach pod trybuną Krytą. "Szukamy nowych pomieszczeń biurowych. Nie wystarcza miejsca dla pracowników" - tłumaczy decyzje o nieprzedłużeniu umowy Leszek Miklas, dyrektor generalny Legii.
To nie koniec zamieszania. Pod znakiem zapytania stanęło otwarcie muzeum, oczka w głowie prezesa P. Zygo. Twórcą muzeum jest... dziennikarz NL Wiktor Bołba. Zygo zdążył go już nawet mianować honorowym kustoszem. "90 procent muzealnych eksponatów należy do mnie. Pamiątki użyczyłem bezpłatnie. Teraz jednak nie wiem, czy będę miał czas ich doglądać. Większość dnia będę bowiem spędzał na Fortach Bema, w nowej siedzibie NL. Niby kiedy mam przyjeżdżać na Łazienkowską" - pyta Bołba.
Otwarcie planowano na początek rundy wiosennej. Prezes Zygo najwyraźniej strzelił sobie samobója - wraz z niewygodnym pismem może pozbyć się wymarzonego muzeum.


Tak obecnie wygląda muzeum Legii pod Trybuną Krytą - fot. Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.