REKLAMA

Mistrzostwa świata chuliganów?

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Szalikowcy z Polski umawiają się przez internet z bandytami z innych krajów na chuligański turniej podczas mistrzostw świata w Niemczech. Zapowiadają krwawe walki i chaos na ulicach niemieckich miast. - pisze dzisiejsze Życie Warszawy.

Zdaniem niemieckich ekspertów zagrożenie jest ogromne. – Brutalni polscy chuligani mogą próbować zakłócić finały mistrzostw świata w Niemczech. Musi być pilnie poprawiona współpraca z polską policją, aby ci ludzie zostali przechwyceni – ostrzega prof. Günter Pilz, socjolog sportu z hanowerskiej akademii wychowania fizycznego.
Preludium do finałów były tegoroczne bitwy między chuliganami z Polski i Niemiec. Brał w nich udział człowiek, który podczas mistrzostw w 1998 roku razem z pięcioma kolegami skatował francuskiego żandarma. Polska policja wie o zagrożeniu. – Monitorujemy środowisko chuliganów i współpracujemy z Niemcami – mówi Zbigniew Matwiej, rzecznik polskiej policji. Na zadymiarzy czekać będą tysiące niemieckich policjantów, w tym osławione oddziały do tłumienia zamieszek, tzw. łamacze kości. PZPN przewidział surowe kary dla bandytów zatrzymanych w Niemczech. – Docierają do nas sygnały o zamiarach chuliganów. Osoby z zakazami stadionowymi nie dostaną biletów. A ci złapani podczas burd zostaną ukarani zakazem wstępu na mecze w kraju ­ zapowiada Zdzisław Kręcina, sekretarz generalny PZPN i szef sztabu przygotowań polskiej ekipy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.