eLki 2005 rozdane!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Po raz piąty podsumowaliśmy miniony rok Plebiscytem eLki 2005. Na najważniejsze wydarzenia i osoby minionego roku oddaliście 8 983 głosy.

Po raz drugi z rzędu Postacią roku został Artur Boruc, Odkryciem wybraliście Łukasza Fabiańskiego, najlepszy mecz w wykonaniu legionistów to 5-1 z Wisłą Kraków, a najgorszy 1-4 z FC Zurich. Najpięknieszego gola strzelił Tomasz Sokołowski w meczu z Wisłą Kraków, największe rozczarowanie to beznajdziejna postawa w europejskich pucharach, a po raz drugi szmaciankę otrzymał prezes Piotr Zygo. Poniżej pełne wyniki Plebiscytu eLki 2005:

3. Najlepszy mecz Legii:
8488 - wiosna: Legia 5-1 Wisła Kraków (liga)
218 - wiosna: Polonia 0-5 Legia (liga)
163 - wiosna: Legia 3-0 Lech Poznań (liga)
114 - jesień: Legia 6-0 Hetman Zamość (PP)

4. Najgorszy mecz Legii:
4220 - jesień: FC Zurich 4-1 Legia (PUEFA)
1902 - jesień: Legia 0-2 Górnik Łęczna (liga)
980 - wiosna: Legia 0-1 Odra Wodzisław (liga)
822 - wiosna: Cracovia Kraków 1-0 Legia (liga)
630 - jesień: Legia 0-2 Groclin Dyskobolia (liga)
429 - jesień: Lech Poznań 1-0 Legia (liga)

5. Najpiękniejszy gol:
2242 - wiosna: Tomasz Sokołowski I z Wisłą Kraków na 1-0 (21 minuta. indywidualna akcja w środku boiska, minięcie dwóch rywali i strzał z woleja z 16 metrów tuż przy słupku)
1440 - wiosna: Tomasz Kiełbowicz z Pogonią na 3-0 (74 minuta. rzut wolny z 25 metrów prawie na wprost bramki... strzał w samo okienko)
1356 - jesień: Dawid Janczyk na 1-0 z Arką Gdynia (49 minuta. legionista wygrywa pojedynek z obrońcą i bez zastanowienia uderza z 19 metrów po długim rogu)
1343 - wiosna: Aleksandar Vuković z Lechem na 1-0 (17 minuta. rzut wolny z 21 metrów... Vuković uderza nad murem w lewe okienko bramki, piłka odbija się od poprzeczki ląduje w siatce)
876 - jesień: Veselin Djoković z Wisłą Płock na 1-0 (38 minuta. dośrodkowanie Sokołowskiego z rzutu rożnego, bramkarz wybija piłkę na 11 metr, a tam Djoković pięknym wolejem z pierwszej piłki strzela gola)
824 - wiosna: Tomasz Kiełbowicz z Lechem na 2-0 (11 minuta. rzut wolny z prawej strony pola karnego kilka metrów od linii końcowej... fantastyczne uderzenie w krótki górny róg)
390 - jesień: Marcin Klatt z Bełchatowem na 2-0 (66 minuta. Karwan dośrodkowuje z lewej strony na wysokości pola karnego, a Klatt będąc tyłem do bramki z główki lobuje bramkarza)
260 - wiosna: Bartosz Karwan z Groclinem na 1-0 (18 minuta. dośrodkowanie Włodarczyka z prawej strony narożnika pola karnego, na 7 metrze nieobstawiony Karwan pięknie uderza z główki prosto w okienko)
252 - jesień: Piotr Włodarczyk na 1-1 z Cracovią (66 minuta. prawą stroną biegnie Surma długie dośrodkowanie na 10 metr do wbiegającego Włodarczyka, ten pięknie z główki posyła piłkę do siatki)

6. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii:
4667 - protest kibiców na 5 spotkaniach rundy jesiennej
1889 - uczestniczenie w meczach wyjazdowych Legii mimo zakazów nałożonych przez PZPN
1447 - zgoda z Juventusem Turyn
980 - mecze z Arką po 23 latach przerwy

7. Najlepszy wyjazd kibicowski:
3801 - wiosna: Wisła Płock 0-0 Legia Warszawa (liga, 2500 osób)
1798 - jesień: FC Zurich 4-1 Legia Warszawa (PUEFA, 400 osób)
1635 - jesień: Hetman Zamość 0-4 Legia Warszawa (PP, 850 osób)
1183 - wiosna: Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa (PP, 600 osób)
449 - wiosna: Cracovia Kraków 1-0 Legia Warszawa (liga, 500 osób)
117 - jesień: KSZO Ostrowiec 1-2 Legia Warszawa (PP, 500 osób)

8. Najlepsza oprawa meczowa:
4323 - wiosna: Legia 5-1 Wisła Kraków (liga, kartony i folie z napisem XX(L), transparenty na górze i na dole trybuny "Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie, Legia była, jest i wielka pozostanie", 3 sektorówki, 100 dużych flag na kijach)
1968 - jesień: Legia 1-0 Polonia (sektorówka ultrasa w asyście małych flag i transparent "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!", transparenty, folie i pirotechnika, wzór "Boras" z pasów materiału, panorama Warszawy)
1165 - wiosna: Legia 3-0 Lech (liga, panorama Warszawy na wejście, setki flag i transparentów, racowisko)
640 - jesień: Legia 2-0 Arka ('95-'05 z pasów materiału, transparent "Tegoroczni jubilaci pozdrawiają..." małe flagi, panorama Warszawy)
464 - wiosna: Legia 2-1 Lech (PP, podświetlony napis ULTRAS z folii i diabełek)
423 - jesień: Legia 0-1 FC Zurich (odwracane kartony "Warsaw Warriors", panorama Warszawy, malowana sektorówka żyletka, 100 dużych flag na kijach)