Grali przyjaciele

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

ADO Den Haag przegrał 1-3 z AZ Alkmaar, a Juventus Turyn zremisował 1-1 z Chievo Werona w dzisiejszych meczach ligowych. Zawodnicy z Hagi odrabiali zaległości, spowodowane odwołaniem meczu z 30 grudnia. Turyńczycy rozgrywali zaś spotkanie 20. kolejki Serie A.
Den Haag pojechał do Alkmaar by spotkać się z czołowym zespołem Eredivisie. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 5 minucie wynik spotkania otworzył Denny Landzaat. Minutę później czerwoną kartką ukarany został zawodnik AZ. Den Haag nie potrafił jednak wykorzystać osłabienia rywali. Niespełna kwadrans po przerwie było już 2-0. Do bramki ponownie trafił Denny Landzaat. Na dziewięć minut przed końcem trzeciego gola dołożył Pius Ikedia. Zawodników z Hagi stać było na strzelenie tylko honorowego gola. W końcówce spotkania trafił Roy Stroeve.

ADO Den Haag nadal zajmuje 15 miejsce w tabeli. W 19 spotkaniach zgromadził 18 punktów. Do 14 w tabeli NAC Breda traci jeden punkt, zaś nad 16 w tabeli Spartą ma dwa punkty przewagi.

Juventus udał się do miasta Romea i Julii – Werony - by zmierzyć się z tamtejszym Chievo. Choć faworytem spotkania był lider Serie A, to pierwsi do siatki trafili zawodnicy Chievo. W 21 minucie Gianluigi Buffon musiał uznać wyższość Daniele Franceschin i było 1-0. Gospodarze cieszyli się prowadzeniem 10 minut. Wyrównując bramka dla „Starej Damy” padła po strzale Patricka Vieiry. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Turyńczycy nadal pozostają liderem Seire A. W 20 spotkaniach wywalczyli 53 punkty. Z dziesięciu do ośmiu punktów zmalała jednak ich przewaga nad drugim w tabeli Interem, który pokonał dziś Treviso.