Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

W niedzielę piłkarze Legii rozgrywali sparing w ramach przygotowań do nadchodzącej rundy, a tymczasem nasi przyjaciele walczyli o punkty w swych ligach. Juventus Turyn podejmował u siebie Udinese. Natomiast piłkarze Den Haag pojechali do Heerenveen. Niestety tylko fani "Starej Damy" mieli powody do radości po końcowym gwizdku sędziego.
Serie A: Juventus 1-0 Udinese
Piłkarze z Turynu nie zwalniają tempa. Tym razem odnieśli oni zwycięstwo nad zespołem Udinese. Gospodarze mieli nieco ułatwione zadanie, gdyż od 37. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Za otrzymanie drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki, plac gry opuścił Muntari. Jednak Juve długo nie potrafiło wykorzystać przewagi. Dopiero w 70. minucie gry, sytuację wykorzystał niezawodny Alessandro Del Piero, który zdobył jedynego gola w tym spotkaniu. Dzięki temu nasi przyjaciele odnieśli kolejną wygraną.

Eredivisie: SC Heerenveen 3-0 Den Haag
Źle się dzieje u naszych holenderskich przyjaciół. Passa porażek trwa. Tym razem Den Haag nie potrafiło wywieźć choćby punktu z Heerenveen. Ledwo rozpoczął się mecz i już było 1-0 dla gospodarzy. Gola zdobył Nilsson, który jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw podwyższył na 2-0 w 34. minucie, a w 78. ustalił ostatecznie rezultat spotkania na 3-0.
Piłkarze Den Haag plasują się w dolnych rejonach tabeli. Teraz przyjdzie im się zmierzyć u siebie z NAC (środa) oraz z Ajaxem Amsterdam (niedziela). Czy w tych pojedynkach nasi przyjaciele zdobędą punkty?