REKLAMA

Dziś gramy z Chińczykami

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Shanghai Shenhua będzie rywalem w trzecim sparingowym spotkaniu legionistów na cypryjskiej ziemi. W dotychczasowych meczach wojskowi spotykali się z europejskimi drużynami. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z prawdziwie egzotycznym przeciwnikiem, jakim niewątpliwie jest drużyna z Chin.
Chiński zespół został założony 10 grudnia 1993 roku. Swoje spotkania rozgrywa na mogącym pomieścić 35 tys. widzów Hongkou Stadium. Mistrzostwo kraju Shenhua zdobyła w 2003 roku. Jej trenerem był wówczas Wu Jingui. W ubiegłym sezonie zespół z Szanghaju został wicemistrzem chińskiej super ligi. Uznano to za porażkę i ponownie zatrudniono Wu Jingui. Ma on pomóc klubowi w odzyskaniu mistrzostwa, które w zeszłym sezonie zdobył Dalian Shide.

Najbardziej znanym zawodnikiem Shanghai Shenhua jest Du Wei. Przez ostatnie pół roku był klubowym kolegą byłego legionisty Artura Boruca. Chińczyk nie znalazł jednak uznania w oczach szkoleniowca Celtów Gordona Strachana. Po okresie obserwacyjnym Du Wei powrócił do Chin. Od stycznia ponownie występuje w barwach „Niebieskich Diabłów”, jak nazywają Shanghai Shenhua najzagorzalsi fani.

Do czołowych zawodników Shanghai Shenhua, obok Du Wei, należą też Sun Xiang, Xie Hui i Gao Lin. Cała czwórka dostała powołania na najbliższy mecz reprezentacji Chin z Palestyną, który zostanie rozegrany 22 lutego.

Czy Legia poradzi sobie z azjatyckim przeciwnikiem? Nie wnikając w sprawę wyniku, jakim zakończy się spotkanie, możemy być pewni jednego: Shanghai Shenhua to chyba najbardziej egzotyczny przeciwnik z jakim legioniści zmierzyli się ostatnimi laty.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.