Sparing: Legia 1-0 Silkeborg IF

SENIORRR i Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zaplanowany na godzinę 19:00 sparing Legia - Silkeborg ostatecznie rozpoczęto... o 16. W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola i do przerwy był wynik bezbramkowy. Ten stan rzeczy zmienił się w drugiej odsłonie meczu. W 65. minucie spotkania jedyną jak się później okazało bramkę zdobył Dawid Janczyk. Dzięki temu legioniści zwyciężyli w pierwszym sparingu w Hiszpanii 1-0 z duńskim Silkeborgiem IF.

Oficjalna strona Legii podała następujące składy:

Skład Legii w I połowie:
Mucha - Szala, Choto, Ouattara, Edson - Karwan, Vuković, Surma, Guerreiro - Włodarczyk, Gottwald.

Skład Legii w II połowie:
Fabiański - Bronowicki, Rosłoń, Rzeźniczak, Edson - Szałachowski, Surma, Djoković, Kiełbowicz - Gottwald, Janczyk.

Niestety, jak zauważyliście nie są one do końca (o ile w ogóle) prawdziwe, co łatwo wywnioskować z poniższych zdjęć. W spotkaniu wystąpił także Artur Chałas. W II połowie wystąpili również: Włodarczyk, Janczyk, Vuković. Dezinformacja ze strony Biura Prasowego KP Legia w tej materii jest taka sama, jak ta podaniem godziny rozpoczęcia sparingu. Jedyny dziennikarz, który wybrał się za Legią do Hiszpanii dotarł na mecz dopiero... w II połowie. Także nie wiemy, czy uda się nam podać dokładne zestawienie legionistów.