Legia 4-0 Shengyang Ginde

SENIORRR, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 16 legioniści rozpoczęli drugi sparing na hiszpańskim zgrupowaniu. W 13. minucie Legia objęła prowadzenie po bramce Gottwalda. Przy golu asystował Wojciech Szala, który idealnie dośrodkował z prawej strony boiska. W 33. minucie było już 2-0. Moussa Ouattara strzelił z najbliższej ogległości, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandara Vukovicia. Do przerwy mecz był wyrównany, z lekkim wskazaniem na Legię. Najgroźniejszą sytuacjię Chińczycy mieli w 39. minucie, kiedy to trafili z rzutu wolnego w poprzeczkę.
W drugiej połowie trener Dariusz Wdowczyk dokonał dziewięciu zmian. Na murawie pozostali jedynie Surma i Gostomski. W 72. minucie Bronowicki faulował w polu karnym piłkarza Shengyang, ale Maciej Gostomski obronił jedenastkę!
W ciągu dwóch minut legioniści zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw w 76. minucie Szałachowski pokonał bramkarza Shengyang po prostopadłym podaniu Djokovicia, a w 77. minucie "Szałach" wrzucił na pole karne do Kiełbika i ten podwyższył na 4-0 i takim wynikiem zakończył się mecz. W drugiej połowie legioniści byli lepsi od chińskiej drużyny i zasłużenie wygrali całe spotkanie.

Legia Warszawa 4-0 (2-0) Shenyang Ginde
1-0 - 13 min. Michal Gottwald
2-0 - 33 min. Moussa Ouattara
72 min. Chińczycy nie wykorzystali rzutu karnego (Gostomski obronił)
3-0 - 76 min. Sebastian Szałachowski
4-0 - 77 min. Tomasz Kiełbowicz

Skład Legii (I połowa): Gostomski - Szala, Choto, Ouattara, Edson - Karwan, Surma, Vuković, Guerreiro - Gottwald, Włodarczyk.

Skład Legii (II połowa): Gostomski - Bronowicki, Rosłoń, Rzeźniczak, Chałas - Szałachowski, Djoković, Surma, Kiełbowicz - Janczyk, Kucharski.